Eesti

Katrin Lust skandaalist Utoopia küla ümber: mina kaitsen rahva huve, mitte ei ole ametnike suuvooder (7)

Jaanika Vilipo, 24. oktoober 2019, 19:01
Katrin LustFoto: Stanislav Moshkov

Katrin Lusti peale kaebasid pressinõukogusse ametnikud seoses  "Kuuuurijas" oktoobri algul avalikustatud looga, et vallaametnikud ei olnud väidetavalt teinud midagi kümneaastase lapse vägistanud perverdi takistamiseks ning on hoopis lapse perelt ära võtnud. Lust põrutab, et asi on ametnike ringkaitses. 

"Kuuuuurija" saatejuht Katrin Lust märgib: "Eks me ju tea seda, et kõik need minu pressinõukogu kaebused või kohtuasjad on tõmmatud hästi suurelt letti ja kohati jääb mulje, et Katrin Lust on ainuke inimene, kes sinna pressinõukogusse kaevatakse ja kohtusse antakse. See näitab seda, kui kaugele on ametnike ringkaitse läinud. Ajakrjanike roll on nagu ikkagi kriitiliselt vaadata neid asju, mitte olla ametnike suuvooder ja uskuda, et kõik see, mis ametnike suust välja tuleb, on ainult sulaselge tõde. Mina kaitsen ikkagi rahva huve, mitte ei ole ametnike suuvooder."

Teleajakirjanik tahab pöörata inimeste tähelepanu sellele, et aastas satub pressinõukogusse 80 kuni 100 kaebust. Möödunud aastal oli Lustile esitatud kaebuseid üks ning ka tänavu on olnud üks kaebus, mille ta võitis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. oktoober 2019, 10:09
TELESTAAR PEAB ARU ANDMA: Utoopia küla ametnikud esitasid Katrin Lusti vastu uskumatult pika kaebuste nimekirja