Eesti

ERRi ülekandejaam Iris sai 10aastaseks! Marko Reikop: ilma Iriseta ei saaks televaatajad osa ei presidendi vastuvõtust ega laulupeost 

Keit Paju, 23. oktoober 2019, 16:30
Marko Reikop, Karmel Killandi ja IrisFoto: Erakogu/ ERR

Laulupidu, presidendi vastuvõtt, teatrietendused, kontserdid, auhinnagalad – kõikidest nendest sündmustest on televaatajad ETV vahendusel aastate jooksul osa saanud. Kuid see kõik on saanud teoks tänu ühele kauni nimega ülekandejaamale – Irisele! Iris tähistab tänavu kümnendat sünnipäeva ning selle õrna nimega, kuid karmi välimusega kohmaka mobiilse telestuudio kohta on isiklik ja emotsionaalne lugu rääkida pea kõigil ERR-i teleinimestel ja tippsaatejuhtidel. 

“Irise saabumine on unustamatu. Me teadsime, et ta on kohe-kohe tulemas, rippusime akendel ja siis, kui ta tuli – valge, suur ja moodne, jäi kõigil hing kinni!,” meenutab režissöör Elo Selirand, kes Irisega koostööd teinud juba pikki aastaid. 

Seliranna sõnul korraldati Irise saabumise puhul midagi ristimistseremoonia sarnast. “Päris õiget ristimist, nagu laevadega tehakse, me ei teinudki, sest vastu Irise külge ei tohtinud šampanjat puruks lüüa,” tõdeb ta. 

Edasi lugemiseks: