Saated

BLOGI JA GALERII | AVALDA ARVAMUST: kuidas sulle meeldis näosaate uusversioon „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“? (105)

Televeeb, 13. oktoober 2019, 22:19
"Su nägu kõlab varsti tuttavalt" esimese hooaja avasaade.Foto: Tiina Kõrtsini
Pühapäeval sai avapaugu näosaate uusversioon "Su nägu kõlab varsti tuttavalt", kus tuntud näitlejate ja lauljate asemel hakkasid parodistideks rahvakunstnikud.

Võistlema asusid kaheksa andekat noort: Marianne Leibur, Mihkel Tikerpalu, Marta Arula, Madis Arro, Eleryn Tiit, Norman Salumäe, Pelle Põldma ja Kärt Anton.

Saate võitis Eleryn Tiit, kuna parodeeris väga detailselt Brenda Lee'd. Saatest kukkus välja Pelle Põldma, kes esitas Uno Loopi laulu "Mis värvi on armastus".

Saates kõlasid järgmised lood:

Marianne Leibur – Doris Day "Perhaps, Perhaps, Perhaps"

Mihkel Tikerpalu – Victor Crone "Storm"

Marta Arula – väike Oliver "Meremehe laul"

Madis Arro – Whitesnake "Here I Go Again"

Eleryn Tiit – Brenda Lee "Sweet Nothin’s"

Norman Salumäe – Helen Lokuta "Habanera"

Pelle Põldma – Uno Loop "Mis värvi on armastus"

Kärt Anton – Ariana Grande "Side to Side"

22:18
Keit Paju

Järgmises saates tulevad esitlusele järgmised numbrid:

Marta - Inger
Mihkel - Monitor
Kärt - Laura Põldvere
Madis - Margarita Voites
Marianne - Rihanna
Norman - Pikotaro
Eleryn - Malcolm Lincoln

22:10
Keit Paju

Esimese saate võitis Eleryn Tiit! See tähendab, et tal on järgmises saates puutumatus ja välja ta ei kuku.

Eleryn Tiit – Brenda Lee "Sweet Nothin’s" (Tiina Kõrtsini)

22:08
Keit Paju

Saatest lahkub seega Pelle Põldma.

Pelle Põldma – Uno Loop "Mis värvi on armastus" (Tiina Kõrtsini)
22:08
Keit Paju

11 punkti annab Märt uuele saatejuhile Sandrile, kuna Märdi sõnul sai noormees paremini hakkama kui tema esimesel korral.

22:07
Keit Paju

Märdi hinded:

4 - Pelle
5 - Mihkel
6 - Marianne
7 - Marta
8 - Madis
9 - Kärt
10 - Norman
12 - Eleryn

22:04
Keit Paju

Maidu hinded:

4 - Pelle
5 - Marta
6 - Kärt
7 - Madis
8 - Mihkel
9 - Norman
10 - Marianne
12 - Eleryn

22:02
Keit Paju

Tanja hinded: 

4 - Pelle
5 - Mihkel
6 - Marianne
7 - Kärt
8 - Marta
9 - Madis
10 - Eleryn
12 - Norman

22:00
Keit Paju

Nüüd on aeg kohtunikel hinded anda. 


Mardi hinded: 

4 - Pelle
5 - Kärt
6 - Marta
7 - Mihkel
8 - Marianne
9 - Madis
10 - Norman
12 - Eleryn

21:44
Keit Paju

Need olidki kaheksa selle hooaja osalist! Kelle etteaste sulle kõige rohkem meeldis?

21:43
Keit Paju

Saatejuhtide kommentaarid Kärdi numbri kohta:

Märt: See tõmbas pulsi 200-ni. Ma tean seda trenni kus ratastega sõidetakse. Samal ajal laulda see on ikka... See oli väga ilus, seda numbrit mina ootasin kohe!

Mart: Said väga hästi kätte Ariana Grande energia. Mina nende masinate läbi olen palju kannatanud, ma ei oska neid reguleerida! Situatsioon spordisaalis muutub kohe, kui selline tütarlaps sinna trenni tuleb tegema. Ohtlikud mängud!

Tanja: Võtsid endale raske ülesande tema videot lavastada, sest tema seal ju ei laula otse, see on võimatu. Seda on füüsiliselt nii raske teha. Mulle meeldis, et see seksikus ja eneseimetlus oli olemas. Üks silm tahtis vahepeal vaadata mehi, aga tähelepanu tuli ruttu sinu peale tagasi. Raske tükk, said peaaegu hakkama. 

Mait: Vägev jõu- ja ilunumber. See number oli nii kitš kui olla sai, tore meelelahutuslik number saate lõppu. Väga hästi flirtisid. 


21:38
Keit Paju
Kärt Anton – Ariana Grande "Side to Side" (Tiina Kõrtsini)
21:36
Keit Paju

Viimasena astub lavale Kärt Anton, kes esitab Ariana Grande laulu "Side to Side".

Kärt Anton – Ariana Grande "Side to Side" (Tiina Kõrtsini)

21:22
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Pelle etteastele:

Mait: Väga ilus süütu, mahe tämber, just selline, millega armastusest laulda. Päris Uno Loop ei olnud, hääl, ma mõtlen, aga sobis hästi selle lauluga kokku. Vahva oli see, kuidas sa natuke sinna puude vahele ära eksisid. Sa said väga hästi hakkama.

Märt: Mulle ka meeldis, kuidas sa sinna võssa ära eksisid, see oli tõesti usutav. Said selle loo idule ja ivale tõesti hämmastavalt hästi pihta. Seda oli ilus vaadata ja ma uskusin sind iga silp. Nõus olen ma ka sellega, et Uno Loobi moodi see polnud. Uno Loop oli poksija, oluliselt vanem ja ka kehaehituselt hoopis teine. Ilmselt on tema silmis elukogemus ja nii noor mees, nagu sina, ei saagi seda ilmselt väljendada. Aga sellest pole hullu midagi, hakkamasaamine on iseenesest juba aplausi väärt. Sa tulid väga hästi toime.

Mart: See laul on väga raske pähkel, üks ilusamaid Eesti poplugusid läbi aegade. Igaüks, kes seda laulda võtab, ei saa loomulikult kätte tunnet, mis selles esituses on. igaüks teeb selle laulu enda omaks.

Tanja: Mulle tegelikult meeldis. Vanasti tal ei olnud see hääl nii tume, kui hilisemal ajal, aga mingid tema noodid olid sul küll hääles, vibratsioonid fraaside lõpus. Mulle meeldis, nii hull ei ole, nagu mehed ütlesid. Kokkuvõttes oli hea number, väga head tunded on, armas, siiras ja väärikas. 

21:17
Keit Paju
Pelle Põldma – Uno Loop "Mis värvi on armastus" (Tiina Kõrtsini)
21:15
Keit Paju

Järgmisena tuleb lavale Pelle Põldma, kes esitab Uno Loobi laulu "Mis värvi on armastus". 

21:12
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Normani etteastele:

Tanja: Ma ei tundnud sind üldse lava taga ära. Kui keegi poleks öelnud, et Norman lavale tuleb, siis ma poleks sind ära tundnudki. Ma pole kunagi kuulnud, et sa oskad nii kõrgelt laulda. Tänane võistlus, kes oskab kõrgemini pigistada.. sajaprotsendiliselt on sinu võit. Nii väärikalt esitatud naisterahvast laval ja need kõrged noodid ka lauldud. Ma arvan, et Rolf kuskil teeb vaikselt omale närviliselt teed, sest Norman hakkab üleval õiget nooti pigistama. See oli tõesti vapustav, eriti viimane noot. 

Mait: Helen Lokuta peab nüüd närveerima. sa näed vapustav välja, väga ilus. Tõesti vägev hääl. Sul on etendused, esinemised ja siis sa tuled siia ja lööd pauguga sellised registrid valla – vapustav. Väga äge. Ma täitsa uskusin.

Märt: Tubli tüdruk, Norman. Ma ei ole sind kaua näinud, tean, et sa väisad lavalaudu tihti, aga teles pole mitu aastat figureerinud. Siis otsustad sellisena comeback’i teha. Ma lootsin, et sa õnnestud, aga olin üsna kindel, et midagi peab siit-sealt andeks ikka andma, sest tegu on Helen Lokutaga. Aga müts maha, ma ei pea midagi kuskilt otsast andeks andma. See oli ootamatu ja täiesti uskumatu, aga sa olid veenev. 

Mart: Väga hämmastav juhtum, kus me näeme, et on peaaegu ideaalne number, väga täpselt tabatud roll- Ma lava taga enne mõtlesin, et kes see kaunis daam on. Tõesti tundub, et Helen Lokuta lavalist olekut, sarmi ja häält sa tabad väga hästi. See oli ühest küljest 100% Lokuta, aga teisest küljest natuke ka kerge huumori ja naljaga tehtud number. Mängisid seda rolli ja väga hästi.

21:09
Keit Paju
Norman Salumäe – Helen Lokuta "Habanera" (Tiina Kõrtsini)
21:07
Keit Paju
Norman Salumäe – Helen Lokuta "Habanera" (Tiina Kõrtsini)
21:05
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Norman Salumäe. Norman on avalikkusele varasemalt tuntud saatest "Eesti otsib superstaari", kus ta oli teise hooaja üks finalistidest.

Norman esitab Helen Lokuta laulu "Habanera".

20:54
Keit Paju

20:51
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Elery etteaste kohta:

Mart: Mõne numbri peaks olema hoiatav tekst, et ei soovita vaadata inimestel, kes on just operatsioonilt tulnud. Ma tõesti naersin hüsteeriliselt kogu selle sõu aja. See karakter, mille sa lõid oli täiesti hullumeelne, sõge, täiesti lollakas tegelane. Jätka samas vaimus või veel hullemini ja ole tubli. 

Tanja: See oli nii veidralt haige number. Täiesti rütmivabalt tantsida ei ole nii lihtne ülesanne, kui võiks paista. Kohati meenutas tantsusoolo mulle Maie Parrikut. Algus oli väga äge ja hääl ka. Mulle meeldis, et sa pakkusid üle nii koreograafias, olekus kui ka natuke hääles. Väga naljakas ja hea number oli. 

Mait: Ma pean ütlema, et Eleryn ei pakkunud eriti üle, Brenda Lee umbes selline oligi. Väga hästi tabasid tema lavaolekut ja mingisugust väga veidrat sisemaailma, mis tal ilmselt on. Ma ütleks, et üks korralik terviklik etendus. 

Märt: Täiuslik number. Selliseid on siin saates üsna vähe. Ma olen sulle väga tänulik. See koordinatsioonivaba sihitu kepslemine laval, aga samal ajal õigetel hetkedel kannavälkumine andis mõista, et sa ikka tead, kuhu lähed ja mida tegema pead. See oli väga sümpaatne ja sa laulad väga hästi. Su taju on peen, oi, see on peen. See oli tõesti täpne, väga ilus. 

20:46
Keit Paju
Eleryn Tiit – Brenda Lee "Sweet Nothin’s" (Tiina Kõrtsini)
20:46
Keit Paju
Eleryn Tiit – Brenda Lee "Sweet Nothin’s" (Tiina Kõrtsini)
20:44
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Eleryn Tiit, kes esitab Brenda Lee laulu "Sweet Nothin’s". 

20:41
Keit Paju

Mida arvavad Madise esitusest kohtunikud?

Märt: Sul on jube äge hääl, see oli väga uhke. Sul on selline rokkari hääl, et kuku pikali, sellist kohtab harva. Mingi välk ja pauk jäi puudu, sa oleks võinud tuld neelata või midagi. ma näen, et see on sul seal sees olemas. 

Mart: Visuaalselt oli väga vahva, meenutas seda, kuidas sügishommikul pokumaa ellu ärkab. Whitesnake’i on hea kindel esitada, ta on igatahes naljakas. Väga pingeliselt jälgisin, kas sa saad David Coverdale’i vokaalile pihta. Peaaegu said. Mingil hetkel, kui pidid laulma ja tantsima, läks see korraks ära, aga lõpus tuli peaaegu tagasi. 

Tanja: Mulle väga-väga meeldis sinu etteaste. Mul on eriti suur nõrkus meeste vastu, kes oskavad väga hästi laulda. See hääl, mis ma täna kuulsin, oli väga hea. Paar nooti läksid korraks minema, aga tulid kohe tagasi. Eriti see kõrge noot – ma mõtlesin, kas sa võtad selle välja. Võtsid ja see number oli üldse nagu päris, väga nauditav. Põnevusega ootan, mis sinus veel peidus on. 

Mait: Ma ei ole nõus sellega, et sa ei oska tantsida ja laulda samal ajal. See oli natuke nagu Whitesnake’i tuuri lõpukontsert, natuke oleks pauku sisse vaja, aga kui ikka iga õhtu on kontsert ja see on 120. kontsert, siis see on okei. Hääl on sul vapustav, see on vist kõrgem kui David Coverdale’il. 

20:35
Keit Paju
Madis Arro – Whitesnake "Here I Go Again" (Tiina Kõrtsini)
20:34
Keit Paju
Madis Arro – Whitesnake "Here I Go Again" (Tiina Kõrtsini)
20:31
Keit Paju

*Järgmisena astub lavale Madis Arro, kes esitab Whitesnake'i lugu "Here I Go Again". Madis on elukutseline muusik ja esitab oma bändiga 80ndate hitte. Saatesse sattus ta abikaasa tõttu. 

20:21
Keit Paju

20:21
Keit Paju

Mida arvavad Marta esitusest kohtunikud?

Mait: Väike Oliver on fenomenaalne noorhärra ja tore, et tema loomingut on esile tõstetud. Kui temalt saates küsiti, kas oled närvis või paned külma kõhuga, siis vastas tema, et külma närviga. Mulle tundus, et sul oli natuke närv sees, aga see tuli sulle kasuks. See käega mudimine, otsid tuge eiteakust, tuli hästi välja ja hingepausid ning veidike maitsekas rütmis kõikumine – see on väga äge. 

Märt: Sa olid ikka täitsa Oliver küll, sa oled hea näitleja, Marta. Kui ma tohin norida, siis – võib-olla see tuligi esimese saate esimese etteaste närvist -, siis pisut, hästi vähe üle, piiri peal. Sa oled maitsekas, sul on hea taju ja üle sa sellest piirist ei läinud, et imelikuks läheks. 

Mart: Keeruline ülesanne on ju parodeerida lapsstaari, kes on kõigi näidikute mõttes ise absoluutselt punases ja üle võlli. Siin on oht ise liiale minna. Minu arust tegid sa seda väga hästi, kuigi aeg-ajalt hakkasid tulema märtsultsilikud aspektid. Aga sa valitsesid seda monstrumit, mille olid korra ellu äratanud. Väga vahva number. 

Tanja: Mina olen meestega täiesti nõus, eriti Märdiga, et võib-olla hästi natuke läks liiga tugevaks. Aga detailirohke oli – diktsioon oli väga korralik, veidi teistmoodi hääldus, särgitirimine. Lapsed oskavad laulda sisse hingates, see on raske ülesanne. Lastel tuleb see muu seas, aga suurtel inimestel see nii lõdvalt ei tule. 

20:16
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Marta Arula, kes esitab väikese Oliveri "Meremehe laulu". 

Marta Arula – väike Oliver "Meremehe laul" (Tiina Kõrtsini)
20:11
Keit Paju

Mida arvavad Mihkli esitusest kohtunikud?

Tanja: Päris huvitav oli jälgida, peaaegu nagu tol ajal, kui me istusime teleka ees ja mõtlesime, kas tuleb see noot ära. No, peaaegu tuli ära. Eks ta raske lugu on, seal üleval karjuda. Pimeduses nägid sa väga Victori moodi välja. Sa oled veidi mehisem, tema poisilikum. Mulle iseenesest meeldis.

Mait: Me oleks võinud Eurovisionile minna selle numbriga, kus oli kaks naist. Äkki siis oleks kõrgem koht olnud. Nagu Tanjagi ütles – need noodid ei ole lihtsad, ma ei tea, kust neid üldse võetakse. Hea, et sa need leidsid. Victori mõnusa, veidi arrogantse hoiaku sa leidsid ilusti üles, väga äge.

Märt: Ma olen nõus sellega, mis puudutab noote. Poolfinaalis, ma ütleks, ei tulnud Victor nendega ise samuti eriti hästi toime, ehk isegi kehvemini, kui sina täna siin. Nagu ütles Mait – sinu arrogantsus ja eneseteadlikkus, kui äge ja kõva mees sa oled, see kõik oli esil. 

Mart: Tõesti, tüdrukute aspekt meeldis mulle väga, meenutas Kreisiraadio omaaegset ülesastumist Eurovisionil. Mina hindan sinu etteastet eelkõige akustikuna. See on minu meelest väga õnnestunud katse tekitada inimese poolt ultraheli. Päris kätte me veel ei saanud, aga juba jõudsime lähedale. Hoia seda soont ja harjuta veel. 

20:07
Keit Paju

Ka võlts-Victorit ümbritsevad kaunid daamid! Laval liitus Mihkliga ka Saara Pius, kes "Eesti laulu" finaalis samuti Victorit laval vokaaliga toetas.

Mihkel Tikerpalu – Victor Crone "Storm" (Tiina Kõrtsini)
20:06
Keit Paju

Profiil tundub ju täitsa Victori oma olevat? 

Mihkel Tikerpalu – Victor Crone "Storm" (Tiina Kõrtsini)
20:05
Keit Paju
Mihkel Tikerpalu – Victor Crone "Storm" (Tiina Kõrtsini)
20:05
Keit Paju

Mihkli sõnul seob teda Victoriga see, et ta on peaaegu sama ilus mees kui rootslanegi. Kõige raskem Victori jäljendamise juures on Mihkli sõnul kõrgete nootide kätte saamine.

20:00
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Eesti Nuku- ja Noorsooteatri näitleja Mihkel Tikerpalu, kes on arvatavasti enim tuntud "Õnne 13" Uuevariku noorperemehe Ints Kattaina. Mihkel kehastub Eesti tänavuseks eurolaulikuks Victor Croneks.

19:51
Keit Paju

Mida arvavad Marianne etteastest kohtunikud?

Tanja: Väga tore avanumber oli, hästi särav ja dorisday’lik. Mulle väga meeldis sinu tämber. Tants oli väga mõnus. Kui mälu mind ei peta, tegi päris esimese hooaja esimeses saates Hanna-Liina Võsa Marilyn Monroed, mis oli enam-vähem samamaiguline ja minu meelest ta võitis saate. Vaatame, kas ajalugu kordub. 

Mait: Sellise glamuuri ja võluva olemisega võidetakse ka südameid. Sa olid vapustab, väga hea, ausalt. Sa oled kokku pannud ühe vapustava Doris Day.

Märt: Ma sattusin siia õnneks natuke varem ja nägin ka su proovi, mis oli samuti väga hea. Tehniliselt filigraanne, kõik oli täpne ja köitis minu tähelepanu. Ma oleks tahtnud olla üks nendest noormeestest. See on suurepärase artisti tunnus, kui ta mõjub niimoodi. Vahel võib juhtuda, et publik paneb inimese verest välja lööma, aga hea artisti puhul see innustab, käivitab ja tekitab selliseid värve ja ilmeid, mida sa enne pole enda puhul isegi teadvustanud. See oli väga ilus ja uhke.

Mart: Igas heas poploos peab olema lubadus, saladus ja keeldumine. Doris Day loos on need olemas. On päris keeruline samal ajal laulda ja tantsida, sina said sellega suurepäraselt hakkama. Kui tsiteerida Villu Reiljanit, siis pole paha!

19:46
Keit Paju
Marianne Leibur – Doris Day "Perhaps, Perhaps, Perhaps" (Tiina Kõrtsini)
19:45
Keit Paju

Esimesena astub lavale Marianne Leibur, kes esitab Doris Day laulu "Perhaps, Perhaps, Perhaps". Doris Day on Marianne vanaisa lemmiklaulja!

(Tiina Kõrtsini)

19:43
Keit Paju
Avandi annab teatepulga üle: neli hooaega näosaadet juhtinud Avandi otsustas nüüd saatejuhi kohast loobuda. Uus saatejuht on Endla teatri näitleja Sander Rebane. (Tiina Kõrtsini)
19:40
Keit Paju

Sel hooajal on muutunud ka saate reeglid: 

Saateid on endiselt kaheksa ning igas saates astub lavale samuti kaheksa võistlejat. Küll aga kukub üks inimene, kes kohtunikelt kõige vähem punkte saab, saatest välja.

Varasemalt tekkisid saadete pingeread kohtunike ja osalejate endi punktide alusel (kohtunikud andsid 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ja 12 punkti ning iga osaleja sai oma lemmikule anda lisaks 5 punkti), seekord annavad punkte vaid kohtunikud.

Iga saate võitja saab järgmises saates aga puutumatuse ehk näiteks kui esimese saate võidab osaleja, keda nimetame praegu Mariks, kuid teises saates on ta punktidega viimane, ei kuku Mari saatest välja, vaid koju tuleb minna sellel osalejal, kes punktide arvestuses eelviimasele kohale jäi. 

Väljakukkuja asemel tuleb igas saates mängu uus osaleja, seega võistleb igas saates ikkagi kaheksa artisti. Viimasest, 8. saatest pääseb Alexela kontserdimajas toimuvasse suurde finaali nelja osaleja asemel seekord seitse, aga ka finaalis võistleb kaheksa inimest – kaheksas hääletatakse võistlusesse tagasi televaatajate poolt kõigi väljalangenute hulgast.

Saate võitja viib koju auhinnaraha 10 000 eurot. Kui varasemalt läks võiduraha heategevuseks, siis sel korral jääb kogu raha võitjale endale.

19:39
Keit Paju

Kohtunikeks on sel hooajal Mart Juur, Tanja Mihhailova ja Mait Malmsten.

Uuel hooajal istuvad kohtuniketoolis Mart Juur, Tanja Mihhailova ja Mait Malmsten. (Tiina Kõrtsini)
19:37
Keit Paju

Külaliskohtunikuks hakkas sel korral näosaate endine saatejuht Märt Avandi.

Miks Avandi saatejuhi kohast otsusast loobuda, loe SIIT.

19:35
Keit Paju

SNVKT avanumbri tegi uus saatejuht Sander Rebane, jäljendades David Bowie't.

(Tiina Kõrtsini)
19:31
Keit Paju

Tere kaunist pühapäeva õhtut, kallid Õhtulehe lugejad! Täna alustab TV3 ekraanil näosaade, küll veidi teises võtmes: tuntud nägude asemel panevad end proovile tavalised eestlased. 

Kes saates võistlema hakkavad? Uuri lähemalt SIIT!