Saated

Mihkel Mattisen: tahan kirjutada endale klaverilugusid (4)

Toimetas Andra Nõlvak, 29. september 2019, 11:34
Mihkel MattisenFoto: Robin Roots
Muusik ja laulja Mihkel Mattisen meenutas „Hommik Anuga“ saates oma muusikalist arengut ja lõbusaid seiku. „See ei olnud väga lõbus, klaver ilma pedaalideta, klõbin käib,“ meenutas ta ühte seika. „Minul oli just mingi romantiline teos käimas, kus pedaalis olid väga olulised. Vajutasin ja babah! Kogu see kupatus kukkus alla.“

Üks klaveri purunemise lugu meenub talle seoses tema õpetaja. Nimelt olla õpetajal tulnud mängimise ajal klaverilt jalg alt ja nii ei saanud ta pärast kummardamiseks püsti tõusta, sest kogu klaver toetus temale.

Samal teemal

Kuidas on läinud nii, et ka klassikalist muusikast väga hästi valdav pianist rohkem popmuusikat viljeleb? „Mind on mõlemad valdkonnad väikesest peale väga huvitanud. Ühel hetkel ma saavutasin rahu, et ma tegelen sellega millega tahan,“ sõnas Mattisen. Samas tõdes ta, et erinevatel eluperioodidel on tal erinevad eelistused ja ka klassikaga tegeleb ta palju.

„Ma tahan kirjutada endale klaverilugusid. Ma noodistan nad kõik ära, et keegi saaks neid ka tulevikus mängida. Mõni on rohkem popi poole, mõni rohkem klassika poole. Need kõik on hästi minu,“ sõnas ta.

Push-upi aegu meenutas ta muiates. „Nalja sai!“ sõnas ta, selgitades, et muidugi ei saanud sellist asja võtta tõsiselt ja see kõik oli ikkagi nagu komöödia.