Eesti

Teleekspert Jüri Pihel: TTV-d ei vaadanud keegi peale vanade meeste (1)

Keit Paju, 27. september 2019, 19:16
Teleekspert Jüri PihelFoto: Robin Roots
Teleekspert ja teleõppejõud Jüri Pihel nendib, et Tallinna Televisiooni sulgemine ei tule talle üldsegi mitte üllatusena. “Miks Tallinna TV üldse tehti? Seetõttu, et linnavalitsusel oli võimalik ajada käsi linnarahva rahakotti, sest TTV-d tehti ju sada protsenti maksumaksja rahaga ja seda kasutati omatahtsi ära. See kanal tehti kaheksa aastat tagasi linnas valitseva erakonna propaganda ja sõnumite levitamiseks. See märk jäi talle ka lõpuni külge. See on ka põhjus, miks mitte kunagi seda kanalit pikemalt ja tõsiselt vaatama ei hakanud,” selgitab ta. 

Pihel nendib, et oma ülesehituselt meenutas TTV talle sotsialistliku ja nõukogude televisiooni alusel tehtud kanalit. “Ta oli üles ehitatud mitte niivõrd meelelahutusena, vaid ikkagi tõsitelevisioonina, niiöelda vanakooli televisioonina, kes toodab kõik oma saated ise ja näitab suhteliselt vähe hankeprogrammi,” ütleb ta.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. oktoober 2019, 17:22
Tallinn – kas tõesti rikas linn?
3. oktoober 2019, 15:53
JOKK-SKEEM? Kas Tallinna Televisioon koondas meelega liiga vähe töötajaid?
1. oktoober 2019, 12:29
TTV päevatoimetajast saab Keskerakonna avalike suhete juht
1. oktoober 2019, 09:13
ONGI KÕIK! Tallinna TV läks lõplikult hingusele

1 KOMMENTAAR

e
Elmo 1. oktoober 2019, 10:30
Sina oled kibestunud vanamees, kes on oma ametites on ebaõnnestunud. TV 3 on põhjas varsti ka sinu mittesotdialustlikul meetodil tehtud kanaliga. Ttv oli aus ja inimestele korda minev.
o
Oviar 28. september 2019, 08:17
Kes see Pihel on, et siin rõvetseb. Kunagi lubas palju vabu kanaleid, mis nüüd nendest järgi jäänud on? Ennustan, et selliste nõmedustega haitub ta peagi meie hulgast!