Eesti

Teleekspert Jüri Pihel: TTV-d ei vaadanud keegi peale vanade meeste (1)

Keit Paju, 27. september 2019, 19:16
Teleekspert Jüri PihelFoto: Robin Roots

Teleekspert ja teleõppejõud Jüri Pihel nendib, et Tallinna Televisiooni sulgemine ei tule talle üldsegi mitte üllatusena. “Miks Tallinna TV üldse tehti? Seetõttu, et linnavalitsusel oli võimalik ajada käsi linnarahva rahakotti, sest TTV-d tehti ju sada protsenti maksumaksja rahaga ja seda kasutati omatahtsi ära. See kanal tehti kaheksa aastat tagasi linnas valitseva erakonna propaganda ja sõnumite levitamiseks. See märk jäi talle ka lõpuni külge. See on ka põhjus, miks mitte kunagi seda kanalit pikemalt ja tõsiselt vaatama ei hakanud,” selgitab ta. 

Pihel nendib, et oma ülesehituselt meenutas TTV talle sotsialistliku ja nõukogude televisiooni alusel tehtud kanalit. “Ta oli üles ehitatud mitte niivõrd meelelahutusena, vaid ikkagi tõsitelevisioonina, niiöelda vanakooli televisioonina, kes toodab kõik oma saated ise ja näitab suhteliselt vähe hankeprogrammi,” ütleb ta.

“TTV võttis selgelt positsioone. Ma usun, et need inimesed, kes selle kanali lõid, elasid ja elavad ka praegu vene meedia ja ajakirjanduse mõjusfääris. Venemaal tehakse ajakirjandust teistmoodi ja seal on ajakirjandusel teine roll. Keegi ei otsi seal ajakirjandusest tõde, see on ikkagi selline kodeeritud sõnumite jagamine, kus valitsev võim teeb iga päev ajupesu ja propagandat läbi meedia,” räägib ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. oktoober 2019, 17:22
Tallinn – kas tõesti rikas linn?
3. oktoober 2019, 15:53
JOKK-SKEEM? Kas Tallinna Televisioon koondas meelega liiga vähe töötajaid?
1. oktoober 2019, 12:29
TTV päevatoimetajast saab Keskerakonna avalike suhete juht
1. oktoober 2019, 09:13
ONGI KÕIK! Tallinna TV läks lõplikult hingusele