Välismaa

PIRAADIPILK | Sõjaprintsess Xena küpsetab pensionipõlves saiu, mis Evelin Ilvesegi kadedusest roheliseks ajaks (1)

Veebipiraat Vello, 24. september 2019, 15:16
"My Life is Murderi" tuumiku suurim staar on mõistagi Sõjaprintsess Xena (vasakul).Foto: Promofoto
Õhtulehe toimetuse koridorides on viimasel ajal kuulda puujala kõlksatusi. Tegu on meie usina piraadiga, kes leiab internetiavarustest üles tuttuued välismaised telesarjad ja vaatab need läbi enne, kui Eesti kanalitel tekib mõtegi neid enda eetrisse osta. Esimesena ajas piraat oma konkskäe taha Sõjaprintsess Xena ehk Lucy Lawlessi sarjale „My Life is Murder“.

Septembri lõpp tähendab, et USAs algab uus telehooaeg ning vaatajate ette paisatakse terve ports telesarju, millest enamike saatus on juba loetud osade järel ajaloo prügikasti lennata. Õhtuleht üritab uued šedöövrid üle kaeda, et anda Eesti vaatajaile aimu, kui kvaliteetne nodi loetud kuude või aastate jooksul siinsete kanalite valikusse jõuab.

Et uus telehooaeg algas Atlandi taga Eesti aja järgi möödunud ööl ja piraat peab ülemuse käsul tööd alustama kuke ja koiduga, tuleb äsja eetrisse jõudnud nelja sarja (kohtudraamad „All Rise“ ja „Bluff City Law“, komöödia „Bob Hearts Abishola“ ja krimidraama „Prodigal Son“) hinnangutega veel veidi oodata. Aga ühest värskest krimkast saab siiski juttu teha.

Xena on Uus-Meremaalt!

Lucy Lawless on enamikele telehuvilistele tuntud kultussarja „Sõjaprintsess Xena“ nimiosast. Veidi nooremad fännid mäletavad teda võibolla piitsamaia madamina filmist „Eurotrip“. Tegelikkuses on naine pärit aga maakera kuklapoolelt, Uus-Meremaalt ning tema uus sari „My Life is Murder“ või maakeeli „Mu eluks on mõrv“ lõpetas Austraalias möödunud nädalal oma esimese hooaja.

Paneme siis kohe algul paugu ära: „My Life is Murder“ ei ole hea krimisari. Ajal, mil televaataja on ära harjunud keeruliste antikangelaste ja läbi hooaegade põimitud emotsionaalsete süžeeliinidega, mõjub see kui kerisele visatud vesi – oma olemuselt peaks ta olema hetkega meelest pühitud.

Aga leilivõtt on tegelikult ju saunas käimise kõige mõnusam osa. Nõnda on ka „My Life is Murder“ nautlemist väärt – sari võtab ennast lihtsa meelelahutusena ja mõjub mõnusa värskendusena keset niigi halli argipäeva.

Hobiks leivaküpsetamine

Lawless kehastab endist politseiuurijat Alexa Crowe’d, kes sai abikaasa surma järel priske päranduse ning otsustas tööga lõpparve teha. Nüüd veedab ta aega maadeldes oma köögikombainiga, kui selle kapriiside tõttu tal värske leivategu untsu läheb. Naise endine kolleeg, inspektor Kieran Hussey (Bernard Curry, „Once Upon a Time“) toob talle vahepeal lahendamiseks juhtumeid, milleks politseil endal aega või mõistust napib. Ja Crowe’l kulub alati täpselt üks osa, et varasemalt purematu pähkel läbi hammustada. Leib kordagi veretööde tõttu küpsetamata ei jää.

Põhimõtteliselt on tegu austraallaste tõlgendusega legendaarsest krimkast „Mõrv sai teoks“, kus kangelanna ei lase tüütutel roimadel oma igapäevaelu suurt häirida. Mitte ükski sarjas kirjeldatud juhtum poleks päriselus võimalik või äärmisel juhul peaksid politseinikud nende lahendamisel üles näitama ebakompetentsust, milleks on president Kaljulaidi hinnangul võimelised vaid EKRE poliitikud. Kui sarjaloojad seda ei mõistaks, oleks tegu kurva katsega kunagise superstaari karjäärile uut elu sisse puhuda. Õnneks esitletakse enda loomingut aga vaatajale kavalalt silma pilgutades: „Sa saad aru, et see on tobe. Me saame aru, et see on tobe. Aga lõbus on ikka!“

„My Life is Murder“ on sari, mis kõlbab ideaalselt vaatamiseks neljapäevaõhtusse, kui töönädalast on sügavalt siiber, aga aju tuleb veel üks päev töökorras hoida. See ei vaimusta kuidagi, kuid on igati mõnus ajaviide end liiga tõsiselt võtvate draamasarjadele vahelduseks.