Sarjad

Eesti esimest venekeelset telesarja „Lasnagorsk“ tunnustati rahvusvahelisel festivalil (2)

Televeeb, 19. september 2019, 15:14
Foto: Darja Saar
16.–19. septembrini Moldova pealinnas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil "ТЭФИ-Содружество" sai tunnustust ka Eesti esimene venekeelne telesari "Lasnagorsk".

Festivalist võttis osa 12 riiki, sh Venemaa kuulsad telesarjad Boris Hlebnikovi "Tavaline naine" ja Semjon Slepakovi "Kodune vangistus".

"Sarja võttegrupp siiralt tänab rahvusvahelist žüriid tunnustuse eest. Tahaksime uskuda, et tänu sellele näevad sarja ka teiste riikide televaatajad. Sest "Lasnagorsk" ei ole ainult Tallinnast või Eestist, see on inimeste suhetest ja oskusest ületada probleeme tavaelus," kommenteeris võitu rahvusvahelisel festivalil sarja tegevprodutsent Darja Saar.

"Lasnagorsk" on esimene Eesti venekeelne telesari eesti-vene pere elust Lasnamäel. Sari esilinastus 2018. aastal rahvusvahelisel filmifestivalil PÖFF. Režissöör Irina Vasileva, peaprodutsent Jana Pavlenkova, Kinokubrik Production. Osades Vladimir Barsegjan, Macha Polikarpova, Toomas Tross, Anastassia Koleda, Artjom Firsov, Marat Aljautdinov, Evelina Sakuro.

"ТЭФИ-Содружество" on Venemaa Teleakadeemia korraldatav rahvusvaheline telefilmide festival. See toimub alates 2011. aastast.

;