Saated

Katrin Lust uurib, miks vaevleb püstirikas Eesti vaesuses (10)

Toimetas Keit Paju, 3. september 2019, 15:19
Foto: Kanal 2
Kanal 2 toob ekraanile Katrin Lusti dokumentaalsaate „Pärisleu lood: Püstirikas Eesti“. Intrigeeriv doksaade otsib vastuseid küsimustele, miks ei uuri ega kaevanda Eesti oma maavarasid ja miks on jäetud terve põlvkond eestlasi rikkusest ilma?

Kevadel televaatajate poolt soojalt vastu võetud Kanal 2 dokumentaalsaadete sari „Päriselu lood“ toob sel sügisel ekraanile mitu intrigeerivat uut teemat. Tänases Katrin Lusti autoriaates „Püstirikas Eesti“ avatakse eesti maavarade kaevandamise ebapopulaarset küsimust.

„Minu jaoks on täiesti uskumatu, et valitsus valitsuse järel ei ole tehtud otsust meie maavarasid uurida. Tegelikult oleme me väga rikas riik,“ kommenteerib Katrin Lust, mis saatest välja koorub. „Üldiselt emotsioonid löövad ülesse ja raha tuleb mängu palju. Igale eesti inimesele kuulub umbes miljon eurot meie maapõuest,“ lisab Lust.

Saade uurib, miks ei ole Eesti viimase 30 aasta jooksul oma maavarasid uurinud ja miks meil ei ole tehtud mitte ühtegi geoloogilist puurauku - samal ajal kui rootslased, soomlased ja norrakad võtavad oma maavaradest maksimumi.

Saade „Katrin Lusti eri - Päriselu lood: Püstirikas Eesti“ on Kanal 2 eetris täna kell 20.00.

10 KOMMENTAARI

k
Kathreen 14. september 2019, 09:45
Kas on kuskil kirjas, et ei ole maavarasid uuritud? Kas on kuskil kirjas, et ei ole kaevandatud? Mitu kaevandamisluba väljastatud?
m
Mädanik 4. september 2019, 20:43
Töö teeb rikkaks mida müüakse kalli raha eest edasi.Müüge jah eestimaa maha et mammonat kahmata ja jätta maha riismed tulevastele põlvedele.
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
katharina.toomemets@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee