Saated

KÕIK! Skandaalne telemäng „Mängi ja võida!“ pannakse augusti alguses kinni (60)

Kristjan Väli, 25. juuli 2019, 15:45
Foto: Robin Roots
Kanal 2 peaprodutsent Kaspar Kaljas ütleb, et telemäng "Mängi ja võida" viimane saade on eetris 2. augustil. Veel avaldab ta saate ümber toimunud skandaali tagamaid ning kinnitab, et vaatajaid ei ole petetud.

24. juuli "Mängi ja võida!" saade tõi kaasa tõelise skandaali, kui keset arvamismängu vahetatati ära ümbrik, mille sees oli õige vastus. Kanal 2 peaprodutsent Kaspar Kaljas tunnistab, et olukord oli tõesti kahetsusväärne, ent saade sohki ei teinud. Vastuselehele oli vastusesõna papaia lihtsalt valesti kirjutatud.

Samal teemal

Skandaalist pikemalt saate lugeda siit.

"Eilses mängus tekkis aga kahjuks kahetusväärne olukord kus saate toimetaja oli vastuselehele kirjutanud vastusesõna PAPAIA valesti. Nimelt oli algses ekraanil olevas ümbrikus vastuses sõna PAPAJA – mis ei oleks olnud eestikeelselt korrektne. Lootes mitte panna saatejuhti ebamugavasse olukorda kus saates esitatud küsimuse vastus on ebakorrektne püüdis saate toimetaja omavoliliselt seda probleemi parendada ja ümbriku ära vahetada. On kahetsusväärne, et säärane soov olukorda parendada tõi kaasa süüdistused ebaaususes,"kommenteerib Kaljas.

Kaljase sõnul oli 24. juuli juhtum tõepooest õnnetus ja Kanal 2 pole olnud alust kahtlustada saate tootjat pahatahtlikkuses ja ebaausates võtetes, kuna kahekümne aastase telemängude kogemusega firmal pole sarnaseid olukordi varem ette tulnud. Kaljase sõnul on sellel teemal suheldud ka kolleegidega naabermaadest, nt Soomes, kus sarnane mäng leiab samuti igapäevaselt aset. Ka Soome pole pettusi või süüdistusi ette tulnud.

"Saate tootja vabandab kõigi televaatajate ees ja eilsed mängijad, kelle õiglustunnet eilne saade riivas võivad aadressil info@mangijavoida.com esitada oma reklamatsioonid ja tootja on lubanud need lahendada," vahendab Kaljas infot.

Kaljas ütleb, et saade „Mängi ja võida“ on Kanal 2 suvine eriprojekt, mille eesmärk on testida erinevaid tehnilisi lahendusi ja võimalikke saatejuhte. "Viimane "Mängi ja võida!" on eetris 2.08.2019," ütleb ta.