Saated

Luksuslikku kortermaja renoveerinud Eesti ehitaja sai Soomes tünga! (42)

Toimetas Andra Nõlvak, 6. mai 2019, 21:31
 Kuvatõmmis/ "Kuuuurija"
Rünno Ubin on ehitaja Soomes, kellel läks seal hästi ja töid oli palju. Mehe ettevõte on ehitanud näiteks ühe Fazeri omaniku maja. Mehe sõnul on ehitusäri olnud keeruline igal pool, kuid seni on ta alati kõik tööd valmis saanud ja ka tasu selle eest. Nii renoveeriski Ubina ettevõtte ühe maja uhkeks kortermajaks, kus korterite hinnad tõusevad üle miljoni euro. Tehtud töö eest mees aga tasu endiselt saanud ei ole.

„Meie tegime selle hoone täiesti puhtaks ja sinna 32 korterit ning kaks all olevat restorani,” kirjeldab mees tehtud tööd Helsingi mõistes perspektiivikas piirkonnas Kanal 2 saates „Kuuuurija”.

Arendajateks on jõukad soomlased Ari Siltala ja Vesa Tuominen, kes igapäevaselt teenivad autoäriga, müües luksusautosid.

Ubini firma oli selles projektis peatöövõtja. Mehe sõnul oleks tema firma pidanud saama selle ehituse eest viis miljonit eurot. Töötajate materjali ja muude kulude peale läks Ubina firmal ligi neli miljonit eurot.

Kohe ehituse alguses selgusid puudused projektis ja kui mees tööd peatada soovis ja neid likvideerida tahtis, ei võetud teda kuulda. Tänaseks on uhke kortermaja valmis aga raha maksta ei tellijad ei taha. Tagasi teenitud aga vaid kolm miljonit.

Täna peavad Eesti ehitajad hakkama Soome kohtus tõestama, et on oma lepingulised kohustused täitnud. See protsess on kulukas ja võib kesta aastaid, kõigele lisaks on lõpptulemus teadmata.

Seda, et selliste suurärimeestega selline jama tekkida võib ja oma rahasid taga ajama peab, ei oleks ta osanud uneski oodata.

Üks omanikke, Siltala, kutsus Ubina enda kontorisse. Katrin Lusti ja kaameraid niinimetatud koosolekule ei lubatud. Tollane vestlus jäi aga väga lühikeseks, sest enne koosoleku ruumi sisenemist teatas Siltala siiski, et edasi suhtlevad Eesti mehega tema juristid. Nii tekibki mehel mõte pöörduda Eesti saatkonda Soomes. Sinna kohale jõudes astub uksest välja just Harri Tiido. Ka Tiido soovitab võtta jurist. Saatkonnas on Ubin pettunud, sest mingit abi ta sealt ei saanud.

Mingit lahendust loole ei saabunudki. Eesti mees on endiselt miljoniga kahjumis ja oma raha uuesti näha ta enam väga ei looda. 

42 KOMMENTAARI

p
pp 7. mai 2019, 16:08
sellise jamaga oleks pidanud minema soome kuuuurija saatesse
n
Nahkasohvalla pano-Kolmen kimppa 7. mai 2019, 15:45
Tüngasaaja ei tunne soomlaste kombeid ??? Naiivne "poiss" arvas, et vero vabalt ehitamine/töötamine läheb libedalt ja uskus-lootis soome kaakide lubadusi. Lõhnab mustalt ilma lepinguta töö tegemisele.
Loe kõiki (42)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee