Sarjad

VÕIMAS OSA! Kõige meeldejäävamad hetked seni viimasest „Troonide mängu“ osast (1)

Ohtuleht.ee, 29. aprill 2019, 23:38
Emily Clarke ehk Daenerys ja tema ustav armeeFoto: Keith Bernstein/Scanpix
Jah, järgnev tabel sisaldab palju spoilereid ehk kui te FOXi kanalilt osa kohe ei näinud, siis edasi ärge lugege.

Järgnevad spolierid!Foto: Kuvatõmmis

Dotrhakide hukk - Winterfelli lahingu esimese käigu teeb punane nõid Melisandre, kes teatas eelmisel hooajal, et ta saabub veelkord Winterfelli, et seal surra. Melisandre läidab dothrakide mõõgad, mispeale vaprad ratsanikud lähevad esimese lainega rünnakule. See lõppeb kiirelt ja pea täieliku hävinguga.

Eddison Tolletti surm - viimane Night's Watchi komandör on osa esimene oluline hukkuja. Ta päästab enda elu hinnaga eesliinile tulnud Samwell Tarly - mehe, kes on ühe suure internetispekulatsiooni kohaselt "Troonide mängu" jutustaja ehk jääb ellu selle hooaja lõpuni.

Lyanna Mormonti viimane kangelastegu - kangekaelne plikaohtu Lyanna võitleb vapralt enda sõduritega, kuni saabub vastaste poolelt hiiglane, kes paiskab võitlejaid kahte lehte laiali. Lyanna üritab viimase abivahendina minna otserünnakule, kuid haaratakse hiiglase poolt surmavasse haardesse. Enne surma suudab Lyanna torgata pistoda hiiglase silma, misjärel see hukkub.

Jorah Mormonti viimane ohverdus - ustavalt Daeneryse eest seisnud Jorah peab kaitsma kuningannat, kui ta draakonist ilma jääb. Raskelt haavatud Jorah seisab Daeneryse eest lõpuni välja ja hukkub, kui võitlus on sisuliselt läbi.

Bran ja Night's King kohtuvad lõpuks - Öökuningas tahab Brani elu. Theon võitleb Brani kaitstes lõpuni, kuid hukkub. Enne seda saab Theon Branilt kõigi oma pattude eest andeks. Viimasel hetkel saabub Branile appi Arya, kes hüppab ei tea kust ja pussitab Öökuningat, kelle surma järel laguneb kogu tema armee. Jah, see on siiani üks vastuolulisemaid stseene kogu sarjas, kuna olla liiga hollywoodilik.

Melisandre tee saab läbi - punane nõid ei leidnud fännide ja kaassarjaliste poolt kunagi täielikku heakskiitu, kuid viimases osas tõestas ta end lõpuni. Kui lahing läbi, eemaldab Melisandre endalt noorust hoidva kaelakee ja langeb põrmu.