Saated

Evelin Ilves ei välista roheliste juhi kohale kandideerimist (73)

Toimetas Andra Nõlvak, 18. aprill 2019, 23:57
Evelin IlvesFoto: Tiina Kõrtsini
Roheliste erakonna ridades suurde poliitikasse pürgiv Evelin Ilves on Eesti poliitikas olnud aastaid, nähed seda riigipea abikaasa vaatest. Nüüd on ta otsustanud kandideerida Euroopa Parlamenti. „Kõik, mida sa teed inimesena ühiskonna jaoks, on poliitika,” ütles Ilves Mihkel Raua saates „Kolmeraudne”.

Kui sa tahad midagi ära teha, siis on Ilvese sõnul kaks võimalust: kas kõva häälega hädaldada või tegutseda. Tema on ostustanud viimase kasuks. Olles varem propageerinud puhast toitu, elustiili ja tervist, on ta nüüd otsustanud, et aitab teavitustööst – räägitud on piisavalt –, nüüd tuleb tegeleda regulatsioonidega.

„Ma kaalusin seda, aga mõtlesin selle peale, et tegelikult on poliitika koostöö ja see, mida nii Eesti kui ka Euroopa vajab, on koostöö,” selgitas Ilves, miks sa üksikkandidaadi asemel roheliste ridades Euroopa Parlamenti kandideerib. Ilves teab, et erakonnal pole raha, et erilist kampaaniat teha, kui meeskond on tore.

Kuigi ta teab, et erakonnal pole raha muid ressursse on tal tore meeskond.

Peagi ootab rohelisi ees suurkogu, kus valitakse uus esimees ning Ilves ei välista, et võib sellele kohale kandideerida, kui europarlamenti pääsema ei peaks.

Ilvesele ei meeldi see, mis praegu Eesti poliitikas toimub. „Sellist tulemust ma ei näinud uneski,” tõdes ta. Kõige rohkem tunneb ta muret aga selle üle, et Eesti ei taha olla enam põhjamaa. Kui põhjamaa riigid paistavad silma oma keskkonnapoliitikaga, siis Ilvese sõnul puudub see Eestil.

Samal teemal

11. aprill 2019, 08:30
EVELIN ILVES PIHIB: ta ütles mulle – armastan sind!
9. aprill 2019, 12:01
VÄGEV! Evelin Ilvese kodurestoran Roog jäi silma National Geographicule
28. märts 2019, 14:10
Evelin Ilves ja Siim Rikker läksid lahku!
27. märts 2019, 16:10
ÕL VIDEO | Euroopa Parlamenti pürgiv Evelin Ilves: seda on piinlik vaadata, mis praegu Eestis juhtub

73 KOMMENTAARI

j
jänku 25. aprill 2019, 10:13
kas tõesti lahutatud kaasa jorh. aadniel ilves toetab seda tühisust edasi materiaalselt, et tühi koht nõnda edasi pulseerib - väga võimalik!
z
Zuzu sobib paremini roheliste juhiks 22. aprill 2019, 13:44
Vähemalt ei ole ülekaaluline ja on peale selle tark ja toimekas naine.
Loe kõiki (73)