Saated

Kirikuisa aitas moslemitel ristiusku pöörduda (14)

Toimetas Andra Nõlvak, 15. aprill 2019, 21:03
 Kuvatõmmis/ "Kuuuurija"
Kristjan Luhamets on alates 2017. aastast Tartu Pauluse koguduse õpetaja. Ta on oma koguduse poolt palavalt armastatud. Tema isa on kuulus Joel Luhamets. Noor kirikuõpetaja on aitas kolmel moslemil aga teha midagi erakordset – vahetada usku!

„See üks konkreetne näide, mis esile tõsteti, ei ole kaugeltki ainus. Juudi rabi ei ole ka ainus keda solvatakse,” kommenteerib Luhamets hiljutist intsidenti „Kuuuurijas". Näiteks meenutab ta ühte korda, kui matusetalitust läbi viies karjuti talle pedofiil. Kuigi mees kirjutas sellest ka oma sotsiaalmeedia kontol, ei järgnenud ei uurimist ega meeste vahistamist. „Olen seda vahel tundnud küll, et kristlasi võib ikka kiusata, kristlaste kohta võib kirjutada milliseid nilbusi tahes,” tundub talle, et kristlased ei ole nii suured solvujad lihtsalt ja seetõttu on neid kergem kiusata.

Jutud käivad aga, et Luhamets on suutnud iraanlased usku muutma. „Jah, kolm moslemit,” kinnitab kirikuõpetaja, et kogu pere sai ristitud ja leeritatud.

„Põgenesid Iraanist ja kui nad Harkus olid kinni, siis küsisid nad kiriku järgi. Millegi pärast, ma ei teagi miks, soovitati tulla minu juurde. Helistati ette ja küsiti kas võib saata,” meenutab Luhamets.

Olgu öeldud, et moslemitel on oma usku ja Islamist lahti öelda keelatud ja neid võib kodumaal oodata ees surmanuhtlus.

Alguses suhtus ka Luhamets ise iraanlastesse teatava kahtlusega, sõnades, et ega tema ei tea, mida nad südames tundsid.

Tänaseks on nad siiski Eestist lahkunud ja Saksamaale kolinud, sest siin ei saanud nad lihtsalt asüüli.

Spetsiifilise arhitektuuriga hoone ehitamine (mošee) oleks tema sõnul märk, et see on nüüd islami maa ning tema sõnul tuleks Eestisse juurde ehitada hoopis kirikud. See aitaks meid palju rohkem.

14 KOMMENTAARI

m
Mutt 19. aprill 2019, 10:17
Ei usu, et moslem tõsimeeli ristiusku pöördub.
t
Triinu 17. aprill 2019, 22:51
Olen kuulnud noore pastori,Kristjan Luhametsa mõtteid ja olen siiralt rõõmustanud,aususe , julguse ja elutervete mõtete eest. Ole julgustajaks,innustajaks ja õnnistuseks oma kogudusele ja kõigile neile, kellega sa suhtled. Kõikides meie katsumustes on meiega ustav Abimees.
Loe kõiki (14)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee