Saated

Eksvõmm: politseinikele lööb võim pähe ja nad unustavad, et on rahva teenrid (63)

Toimetas Andra Nõlvak, 8. aprill 2019, 21:03
 Kuvatõmmis/ "TV3"
Sander Falilejev (44) on olnud nii politseinik kui ka päästeametnik. Kuigi see töö on tema kutsumus ja ta on lõpetanud sisekaitseakadeemia, ei suuda ta praegu seda tööd teha, sest mehe sõnul on politsei ja päästeamet korrumpeerunud. Lisaks mõnitavad politseinikud tavakodanikke. Just seetõttu pöördus ta ka „Kuuuurija” poole.

Sander väidab, et politseinikud saavad palka nimekirjas olemise eest ning seal kehtib onupojapoliitika. Sama on ka päästeametis. Mõlemas asutuses töötas mees kümme aastat.

„Päästjate tasand on see, kus on töömesilased, ja juhtide tasand, kus hakkab tööle korruptsioon. Kui tuleb kuskile trahvi teha, siis tulevad välja kellegi tuttavad ja hakkab kohe jama pihta,” selgitab Sander.

Möödunud aasta jaanuaris sattus ta ise aga politseiniku mõnituste ohvriks. „Nad unustavad ära, et nad on rahva teenrid ja muutuvad väikesteks Napoleonideks,” hakkab Sandri sõnul politseinikele võim pähe.

Möödunud aasta jaanuaris pidasid politseinikud ta Raplas kinni. Sander oli koos sõbraga teel poest koju, kui tundis põlves valu ja otsustas autos korraks turvavöö lahti teha, et sättida end paremini istuma. Olgu öeldud, et mees oli mõni aeg tagasi käinud põlve operatsioonil ning haavad andsid veel tunda.

Sel hetkel kui Sander ennast sättis ja sõber autoroolis oli, keeras nende kõrvale politsei. Selleks sooritas politseiauto vasakpöörde kohas, kuhu tegelikult ei oleks tohtinud sisse keerata. „Ilma vilkuriteta, ilma helisireenita, üle topeltjoone, üle kahe sõidurea, vastassuunavööndisse, telliskivi alla ja ninaga praktiliselt vastu meie sõiduautot,” meenutab Sander juhtunut.

Sandri sõbra auto pidas kinni Rapla politseijaoskonna politseileitnant Alar Smirnov. Tema kolleegile Sandril etteheiteid ei ole, küll aga Smirnovile.

„Ma ei tea, kuidas praegu on, aga vana nõude järgi ta peab andma au, lööma kulpi maakeeli, siis ta peab tutvustama, kes ta on ja miks ta teid kinni pidas,” loetleb Sander toiminguid, mida üks politseinik kinnipidamisel tegema peab. Neile ei öeldud aga midagi.

Mehe sõnul nõudis politseinik, et haige mees, kellel on raske liikuda, tuleks temaga autosse kaasa. Sandri sõnul oli politseiametnik tema peale silmnähtavalt pahane ja mõnitas teda. Mehe selgitused ametnikku ei huvitanud ja kui Sander oma jalavalust rääkis, soovitas Smirnov tal Rapla haiglasse longata. Lisaks keelduti mehele andmast ütluste koopiat ja kõige tipuks jäeti tema sõrmed akna vahele.

Katrin Lust küsis juhtunu kohta selgitust ka PPAst. Sisekontrollibüroo juhi Raul Vahtra sõnul analüüsiti kõiki tõendeid ja nende pinnalt pole võimalik tuvastada, kas politseinik on rikkunud nõudeid ja väärib distsiplinaarkaristust. Lisaks sellele viidatakse, et Sander oli ise agressiivne, vihane ja negatiivselt häälestatud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee