Saated

800 eurot ja rikutud juuksed – õnnetu klient on hädas, sest juuksur ei võta süüd omaks (169)

Toimetas Andra Nõlvak, 8. aprill 2019, 20:50
Foto: Kuvatõmmis/ "Kuuuurija"
Juuksuril, kes tavaliselt Monikale pikendusi pannud, polnud seekord naisele aega pakkuda. Naisel tuli otsida endale uus juuksur, kuid soovitud tulemust siiski ei saanud. Soengu eest, mis vussi läks, tuli Monical maksta lausa 800 eurot. Oma tavalise juuksuri juures maksab ta tavaliselt pikenduste ära võtmise ja uuesti peale paneku eest 300 eurot. Kes on süüdi ja mis saab siis, kui juuksur juuksed ära rikub, uuris „Kuuuurija”.

„Kui see kõik valmis oli, olin ma suht väsinud, sest see kestis 8,5 tundi ja kuna see nurk, kus ta seda tegi, oli suht pime, siis ega ma tagant ei vaadanud. Mulle tehti lokid ja tundus suht okei,” meenutab Monica juuksuris käigu lõppu. Kodus peeglist nähtud pilt talle aga ei meeldinud. Lisaks selgus, et pikendused polnud pandud tema juustega sama tooni liimiga vaid hoopis heledamaga.

Monica helistas juuksurile ja palus ebaühtlase värvi ja nüsitud juukseotsad korda teha. Selle eest pidi ta veel 42 eurot maksma. Asi aga ei paranenud. Monica läks koju ja mõtles, et nii tema seda asja ei jäta. Saadetud sõnumitele juuksur ei vastanud. Tükk aega hiljem saabus vastus, justkui oleks juuksur kõik õigesti teinud. Ka korduvatele kõnedele juuksur ei reageerinud, seepeale naise kannatus aga katkes.

„Kui ma lõpuks ütlesin, et maksa siis mulle raha tagasi, ei tulnud ikkagi vastust,” sõnab Monika, kes seepeale jagas juhtunut iluteenindajate Facebooki grupis. Ka seal grupis kirjutasid sajad inimesed talle, et tema soeng on kohutav. Selle peale vihastas aga juuksur ja keeldus nüüd kindalt tagasi maksma.

Eesti juuksurite ühenduse tegevjuht Kertti Viru sõnul peaks juuksur kliendiga kindlasti suhtlema ja temaga koos lahendust otsima. Viru sõnul on tema teadmiste kohaselt juuksur Jaanika tubli ja kogenud juuksur, kuid see töö ei ole kindlasti mitte professionaalne.

Juuksur väidab, et kogu jama hakkas pihta sellest, et Monica sirgendas oma tihedad juuksed ise ära. Küll aga pole juuksuri sõnul Monical võimalik seda ise korralikult teha ja sellest tekkiski juuste ebatasasus.

„Kui ta välja läks, ütles ta, et on väga rahul,” sõnas juuksur. Monica ajab seda tagasi. Lisaks väidab Monica, et iluteenindajate grupis väidetakse, et Jaanika pole juuksuriks päriselt õppinud. Jaanika ise väidab, et koolitusdiplomid on tema salongi seinal ja koolidiplom põles maha.

Jaanika väidab vastu, et nüüd on temal õigus paari tuhande suurusele kahjutasule, sest temale ja tema ettevõttele tehtud suurt kahju. Sellele olukorrale lahendust ei tulnudki. Monica pani aja oma vana juuksuri juurde ja palus juuksed korda teha.