Kõik TV uudised

Piinlik vaatamine: 90ndate filmiesilinastuste pressifotod tõestavad, et toonane riidemood oli kohutav (11)

Televeeb, 8. aprill 2019, 14:32
Nicolas Cage ja Angelina Jolie filmi "Kadunud 60 sekundiga" esilinastusel.Foto: Vida press
Twitteris on loodud 1990ndate ja 2000ndate alguse filmiesilinastustele pühendatud konto, kus meenutatakse, millised nägid välja maailmakuulsad staarid toona ja missuguse – tänapäeva mõistes kentsaka – riietusstiiliga käidi uhketel üritustel.

Läbipaistvad pluusid, teksapüksid, pealtnäha kodurõivaid meenutavad dressid, isegi lühikesed püksid – 1990ndatel ja 2000ndate alguses olid sellised riietusesemed filmiesilinastustel tavapärased nähtused. Toonase stiili meenutamine on võõrastav, eriti et tänapäeval kannavad staarid filmiesilinastustel uhkeid disainerkleite ja smokinguid.

Toonased filmiesikad näevad välja kõike muud kui glamuursed. Kõrvaltvaataja pilgule tundub, et staarid tundsid ennast seal isegi veidi ebamugavalt.

Näiteks legendaarseteks jõulufilmideks kujunenud "Visa hinge" teise filmi esilinastusel 1990. aastal kandis filmi staar Bruce Willis linaseid lühikesi pükse ja troopilist lühikeste varrukatega triiksärki. Tundub, et Willis ajas sassi filmi avaõhtu troopilise puhkusega soojal maal.

Filmi "Mesinädalad Las Vegases" punase vaiba ürituselt 1992. aastast leiab veelgi paremaid stiilinoppeid: näitlejanna Rosie O'Donnelli riietusest loeks tänapäeval välja, et naine on just koduaias lehtede riisumise lõpetanud, mitte punase vaibaga filmiesilinastusel. Robert Downey Jr on oma outfit'is liitnud ruudulise triiksärgi, lipsu, pintsaku ja teksapüksid.

Filmi "The people vs Harry Flint" punase vaiba üritusele marssis filmi staar Woody Harrelson linase pintsakkostüümiga ning määrdunud linase särgiga...

Ka filmigeenius Quentin Tarantino väisas 1996. aastal toimunud filmi "Beavis & Butthead do America" esilinastust lühikestes pükstes ja käisteta T-särgis.

Legendaarseks saanud komöödiafilmi "Õelad tüdrukud" ("Mean Girls") esilinastusel saab näha taas suurepärast 2000ndate algusaastate stili: teksaminiseelikud, nahkpintsakud, teksapüksid ja nokkmütsid olid tol ajal jube popid.

Rohkem vahvaid pilte saad vaadata Twitterist, Movie Premiers Unlimited kontolt.