Sarjad

Miks me vaatame vanu teleseriaale aina uuesti ja uuesti? (9)

Keit Paju, 6. aprill 2019, 00:01
„Seks ja linn“: (vasakult) Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Kim Cattrall.Foto: Vida Press

Laisk reede õhtu. Snäkid on valmis tehtud. Aga mida vaadata? Uue seriaali otsimisele kulub vist nii palju aega… Vaataks siis vanu häid nähtud lemmikuid nagu „Seks ja linn“, „Kaks ja pool meest“ või „Simpsonid“? Jah, neid sarju on juba nii palju nähtud, et osadki on pähe kulunud, ent siiski veedavad inimesed nende seltsis üha uuesti aega. Miks ometi?

Väike miniuuring kolleegide seas tõestas, et juba ammu nähtud sarjade vaatamine on mõnele lausa igapäevane tegevus ja vahel midagi muud vaadata ei tahakski. Põhjused, miks vaadata, varieeruvad aga seinast seina.

Komöödia oli vanasti parem!

Paljude lemmikseriaalid, mida mitmeid kordi uuesti vaadata, on komöödiasarjad. „Mina vaatan sarju „Kuumad seitsmekümnendad“, „Kontor“ ja „Parks and Recreation“. Need on lihtsalt nii pagana naljakad, heade lugude, hästi kirjutatud karakterite ja näitlejatega. See on hea ajaviide! Põnevussarju ei viitsi uuesti vaadata, kuna nende puhul juba tead, mis juhtub. Võib-olla ühe korra aastate pärast vaataks, kui on juba meelest läinud. Komöödiaseriaale vaataks tihedamini,“ võrdleb Martin.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. aprill 2019, 11:42
Andrus Eelmäe: kui sa seriaalides ei osale, siis sind lihtsalt ei tunta
8. aprill 2019, 14:58
Tänased moeröögatused, mida „Seksi ja linna“ kuum nelik kandis juba kümmekond aastat tagasi!
26. märts 2019, 12:38
Populaarne seebiooper saab esimese transseksuaalse tegelase
21. märts 2019, 17:50
Eesti „Litsid“ vallutavad maailma! Näitamisõiguse ostavad ka Hispaania ja USA levitajad