Eesti

Liiga väiksed riided? Etiketinõustaja soovitab ETV ilmapoisile number suuremat pintsakut (34)

Andra Nõlvak, 1. märts 2019, 13:25
 Kuvatõmmis /ERR
ETV ilmapoiss Ott Nool on televaatajale jäänud silma pisut kentsaka välimusega. Nimelt on noormehel pintsaku mõlemad nööbid kinni, mistõttu jakk istub seljas kehvasti. Kas mitte etikett aga ei ütle, et alumine nööp tuleks lahti jätta?

Etiketist lähtuvalt peaks etiketiõpetaja Inge Ojakääru sõnul olema pintsaku alumine nööp lahti, et anda kuuele liikumisruumi.

„Etiketis peab pidevalt jälgima, kas on uusi suundasid või häid selgitusi erinevate nähtuste kohta. See on ühest küljest põnev valdkond, kus vahel pole üheseid vastuseid ning reeglid tuleb asetada teatud konteksti. Reeglid on tänapäeval ajas ka pidevas muutumises. Ja teisest küljest, rääkides reeglitest, saame viidata just esteetikale, kas vaadeldav üldpilt välimusest või suhtlemisest on kena või mitte ning anda seeläbi soovitusi, et esteetiliselt oleks kõik hästi,” selgitab Ojakäär.

Samas tuleb naise sõnul jälgida, milline pilt avaneb siis, kui alumine nööp on avatud. „Eriti esinejate puhul, kus oled laval kõikidele pealaest jalatallani hinnata. Kui alumise nööbi avamisel ei ole pilt kena, siis... järgmine küsimus on, et pintsaku suurus pole õige.”

„Praegu tundub, et pintsak võiks olla numbri võrra suurem. Ka varrukad tunduvad olevat väheke lühikesed. Päevasärgi varrukate äär peab paistma kuue varrukatest, kuid mitte niipalju kui siin,” kommenteerib Ojakäär ETV ilmapoissi.

Praegune pilt – kinniste nööpidega pintsak – ei jäta naise sõnul head muljet, kuna esineja peab liigutama käsi, siis oleks juurde vaja ikka vabamat liikumisruumi.

„Pildilt näeb ka seda, et püksitaskutes on liigseid esemeid – mobiil ja muud sellist, mis esile trügivad. Kui esinemise ajaks taskud tühjendada, on samuti tervikmulje kindlasti parem,” soovitab Ojakäär.

„Ühesõnaga – võiks olla number suurem pintsak, millel alumine nööp on avatud, ning pükste taskud tühjendatud!”

„Võtame lugejate tähelepanekud teadmiseks ja edastame tegijatele. Küll ei ole pintsakunööbid „Aktuaalse kaamera” ilmateate puhul teema, millel pikema kommentaariga peatuda,” kommenteeris ERR-i Eesti Rahvusringhäälingu kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe.

34 KOMMENTAARI

k
Kati 8. märts 2019, 10:53
Swedbanki poisil olid ka hirmus kitsad püksid .Ühes taskus mobla ja teises arvatavasti tahakott.Kui selliseid liibukaid kanda siis taskuid ei kasutata.
v
vaatame otsa 6. märts 2019, 14:59
Poisil pole ju midagi viga! Palju häirivam on see saatejuhtide korrutamine "tere ka minu poolt" või siis "vaatame otsa". Kui ennemini vaadati otsa ikka inimesele, siis nüüd "vaadatakse otsa" nii ilmale kui ilmakaardile ja jumal teab millele veel.
Loe kõiki (34)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee