Eesti

Parteijuhid keelduvad minemast Kanal 2 valimiseelsesse teledebatti – Katrin Lust ei tea asjast midagi... (157)

Toimetas Jaanika Vilipo, 18. veebruar 2019, 14:06
Katrin Lust Arno Saar
Kuus erakonnajuhti teatasid ühispöördumises, et lükkavad tagasi Kanal 2 kutse osaleda valimiseelses teledebatis.

„Me ei nõustu sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks,“ seisab ühispöördumises, millele kirjutasid alla erakonnajuhid Kaja Kallas (Reform), Kristina Kallas (Eesti 200), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jevgeni Ossinovski (SDE), Jüri Ratas (Kesk) ja Mart Helme (EKRE).

 

Küll aga ei ole me nõus sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks. Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus. Meie hinnangul naeruvääristab see riigikogu valimisi kui demokraatliku ühiskonna üht olulisemat instituuti. Seetõttu oleme otsustanud lükata Kanal 2 kutse saatesse tagasi,“ teatavad parteijuhid.

 

Õhtuleht võttis ühendust valimisdebati ühe saatejuhi Katrin Lustiga, kes kuulis erakonnajuhtide ühispöördumisest esmakordselt. „Ei ole hetkel aega rääkida, olen võttel,“ vastab Lust telefonis. Küsimuse peale, kas on kuulnud parteijuhtide ühispöördumisest, vastab naine üllatunult. „Oi, sellest ma pole isegi veel teadlik, et see on tehtud.“

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee