Saated

Jüri Pihel: „Kuuuurija“ on prügitelevisioon, pole üldse vahet, kus kanalis see prügikast asub!" (149)

Keit Paju, 8. veebruar 2019, 19:09
Jüri PihelFoto: Robin Roots

Tallinna Ülikooli telemajanduse ja telefirma õppejõud ja teleekspert Jüri Pihel ei oska aimata, kes korraldas Katrin Lusti “Kuuuurija” ootamatu kanalivahetuse.  “See on ju tore, kui oled niimoodi “oksjonil saadaval” või kui on võimalik siin oksjon korraldada, et kumb telekanal üle maksab. Ma ausalt öeldes hoidsin ennast kõvasti tagasi, et mitte helistada inimestele ja küsida, et kuidas see lugu tegelikult oli!” 

Jüri Pihel selgitab, et “Kuuuurija” tüüpi saateid kategoriseeritakse rahvusvaheliselt “trash TV” ehk prügitelevisiooni alla. „See on kõige klassikalisem prügitelevisiooni näide, Eestis rohkem sellist polegi. Kui jätame täitsa skandaalsed asjad, nagu näiteks „Palja Porgandi“ saate, ehk päris jubedused kõrvale, siis sellist täitsa prügisaadet polegi meil rohkem tänapäeval,“ nendib ta. “Selles mõttes pole vahet, kus see prügikast asub, kas see on nüüd ühes või teises kanalis. Ega see saade ei lähe sellest paremaks ega halvemaks,“ naerab ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. veebruar 2019, 12:05
Raimo Kummer Katrin Lusti kanalivahetusest: ma ei ütleks, et oleksin ülemäära kurb
7. veebruar 2019, 20:09
VIIMASE MINUTI OTSUS? Katrin Lusti „Kuuuurija“ kolib Kanal 2 ekraanile: kui ajakirjanik üritab meie kõigi jaoks ühiskonda paremaks muuta, ei pea kogu aeg kirves pea kohal rippuma