Saated

Muutumissaates uue välimuse saanud Inga: „Ma ei oleks ise kunagi midagi sellist endale lubada saanud!” (27)

Andra Nõlvak, 30. jaanuar 2019, 22:35
Inga pärastFoto: Jane Faizullin
Muutumissaates osalenud Inga Praksoni elu ei olnud varem välimuse tõttu meelakkumine. Enne muutumissaatesse minekut ei olnud Ingal hambaid, ta nina oli kõver, kõrv hoidis peast eemale, rinnad olid erineva kujuga ja mõlemal jalal vaid neli varvast. See kõik tõi kaasa ohtra kiusamise kooli ajal ja ka edaspidises elus oli naisel raskusi - näiteks töö leidmine oli väga keeruline.

„Kooliajal hakkasid pihta kiusamised ja hüüdnimed. Olin just kooli vahetanud, käisin viiendas klassis ja üks tüdruk, kes mind kiusas, tegi mulle meigi. Vetsus polnud peeglit ja ma pidin minema läbi koridori peegli ette ja alles siis ma nägin, et ta oli mulle klouninäo ette teinud,” toob ta ühe näite paljudest.

Inga enneFoto: TV3

Samal teemal

Saatesse saamise üle oli tal äärmiselt hea meel. „Ma arvasin, et kui pääsesin casting'ule, siis näevad nad mu ära ja seegi hea. Ma läksin saatesse hammaste pärast aga mulle tehti veel nii palju asju. Nemad nägid kõik ära.”

Inga kehapooled olid ebaproportsionaalsed, üks rind kõrgemal kui teine ja selle korrigeerimiseks tehti talle näiteks rinnaopp. „Rinnakorv oli kõrgemal, üks rind väiksem ja teine suurem. See vahe oli hästi suur. Enne oli raske sobivat rinnahoidjat leida, nüüd on see kergem. See oli väga suur muutus,” meenutab ta üht muutust paljudest.

„Näiteks oli mul nina katki. See opp oligi esimene, mis tehti. Kuna ma olin kunagi kukkunud, siis ninaluu oli valesti kokku kasvanud ja sellest oli tekkinud kühm. Kui ma nägin oma uut nina, siis see oli nii harjumatu. Mõtlesin, et kas see on tõesti minu nina? Nüüd on muidugi nina korras, saan hingata ja tunnen vaikselt lõhnu.”

Muutuste ajale tagasi vaadates tunnistab Inga, et just operatsioonide järgsed neli esimest päeva olid kõige valulisemad, siis läks kergemaks. „Ma kartsin oma naha pärast ka. Mul on atoopiline dermatiit (haigus, mida iseloomustab punetavate laikudega ketendav lööve - toim.), et äkki selle pärast läheb taastumine raskemalt, aga ei läinud,” on Inga rõõmus, et tagasilööke ei ole olnud. „Hästi tore on ja nüüd ongi kena mälestus lihtsalt. Haavad on hästi paranenud.”

Alati hästi terve inimene olnud ja ühegi operatsioonita elanud Inga kartis esimest operatsiooni kõige enam. „Närvitsesin, et kuidas narkoos on ja kas ma üles ärkan, aga ikka ärkad ju. Need hirmud olid ikka." Kõige raskem oli Inga jaoks enda avamine ja enesest rääkimine, kuid toetav saatemeeskond tegi asja lihtsamaks ja hirmud muutusid ajapikku väiksemaks.

„Ma ei oleks ise kunagi midagi sellist endale lubada saanud! Tulemus on vapustav! Senimaani mõtlen, et täiesti uskumatu, et mina sinna saatesse sain. Ma ise arvasin, et mul ei ole midagi väga teha. Aga nemad nägid kohe ära, et oi, siin on vaja muuta seda ja teist. Nemad näevad teise pilguga.”

„Ma ise arvasin, et nad teevad hambad ja nina korda, korrigeerivad natuke kõrva. Ma ei osanud mõelda, et rindade korrigeerimine sellise tulemuse annab. Isegi operaatorid ütlesid, et täiesti uskumatu tulemus,” on Inga hämmingus. Lisaks välisele muutusele on paranenud ka anise tervis, sest hammaste parandamisega on ära kadunud hambapõletikud ja ka naha seisukord paranenud.

Muutused toimusid kahe aasta jooksul. „Pärast esimest oppi, kui nina tehti, oli väga harjumatu olla. Mul oli kogu aeg hirm, et kõik lähevad vastu nina. Iga natukese aja tagant tuli uus muutus, siis oli aega harjuda. See on nüüd osa minust.”

„Ma ei mäleta enam milline ma enne olin. Ma nägin oma hambaid saate reklaamist ja ehmatasin ära, et kas mul tõesti olid sellised hambad. Sa harjud ära ja lõpuks ununeb, kui kole või katki sa olid omadega,” tunnistab totaalse muutumise läbinud naine. Ka mees ja lapsed on Inga uue välimusega harjunud. Enam ei pea ta häbenema, milline ema ta on, kui lapsele lasteaeda järele läheb.

„Käin nüüd poole kohaga tööl ka, töötan väikeses poekeses klienditeeindajana. Hoolitsen enda eest, käin trennis. Hoian ennast rohkem, ei taha vanas rajas edasi minna,” tõdeb Inga, et see oli tõesti elumuutev kogemus.

Muutused, mis Inga läbis:

Eemaldati 10 lagunenud hammast

Allesjäänud hammastele tehti hambakivi eemaldamine, ravi, valgendus ja soodapuhastus

Lisaks alumisele hambakaarele breketravi ja ülemistele kroonid ning tugibüügelprotees

Ninaplastika ja Juvederm täitesüstidega modelleerimine

Kõrvade plastika

Laserravi karvaeemalduseks näo piirkonnas

Botuliintoksiini süstid otsmiku piirkonda ning

Juvederm täitesüstid näo- ja huulte piirkonda

Keha korrigeerimiseks tehti rindade tõstmine ja rindade suuruse tasakaalustamine Motiva implantaatidega

Rasvaimu puusadelt

Teostati 5-ndate varvaste implanteerimine oma kõhrega ja varvaste modelleerimine Juvederm Voluma süstidega

27 KOMMENTAARI

r
RAA 5. veebruar 2019, 11:31
Tore kui kõik korda tehti.Püüa siis enda välimust ka hoida.Said lootusetust olukorrast üle!!
k
Kraty 4. veebruar 2019, 09:06
Kes tal ennem keelas enda eest hoolitsemast? Hambaid pesta, juuksuris käia, meiki teha. Imelik suhtumine ikka . Nüüd teeb trenni??? Kas siiamaani oli siis trenni tegemine keelatud😕😕😕
Loe kõiki (27)