Saated

Roald Johannson uuris, miks tulevad välismaal elanud eestlased tagasi  (5)

Televeeb, 5. oktoober 2018, 13:57
Foto: Kanal 2
Täna vestleb teleajakirjanik Roald Johannson saates “Roaldi nädal: tagasi Eestis” eestlastega, kes on kunagi otsustanud minna välismaale elama ja on nüüd mingil põhjusel tagasi tulnud.

Välismaale kolinud eestlaste tagasi kodumaale kutsumine on olnud päevakorral juba aastaid. Paljud neist tulevadki Eestisse tagasi, isegi kui võõrsil on justkui juured alla aetud.

Auhinnatud ajakirjanik Roald Johannson uurib nendelt inimestelt, kas välismaal ei olegi muru rohelisem ja leib nii magus.

Miks nad tulid tagasi? Kes ja mis neid siin ees ootab? Milliseid rõõme ja raskusi uus elu Eestis neile ette veeretab?

Roald tutvub kolme tagasipöördujaga, kes oma elu taas Eestis sisse seavad. “Üle viie aasta tulin esimest korda. Kõik oli kuidagi niipalju muutunud sõbralikumaks ja avatumaks,” kommenteerib Inglismaalt tagasi tulnud Kadri oma esimesi emotsioone Eestisse jõudes.

“Ühel hetkel olin USA Eesti kiriku abipraost ja kuu aega hiljem olen töötu Võrus,” kirjeldab 14 aastat Ameerikas elanud Jüri oma algset olukorda Eestis.

Värvikas reportaažisaade “Roaldi nädal: tagasi Eestis” alustab Kanal 2s täna kell 20.30.

5 KOMMENTAARI

e
Ei tea midagi 6. oktoober 2018, 03:41
Ise tulin tagasi proovima kas Eesti ikka on edasi arenenud. Olin natuke aastaid ja lahkusin taas. Eesti on isegi hullem koht kui vanasti. Rahva mental...
(loe edasi)
k
Kohvipaus 5. oktoober 2018, 19:31
Naised said lihtsalt tünga - ilus ja kena ja üliromatiline mees polnudki nii romantiline, sest tal oli veel kaks armukest... Mehed aga mõistsid, et pole see elu seal parem midagi. Ja võõras kultuuriruum - tegelikult, kes võõraid sinna ootab?
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
katharina.toomemets@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee