Välismaa

4 multikat, mis laste silmadele mõeldud ei ole (4)

Andra Nõlvak, 29. september 2018, 14:44
"Perepea"Foto: AP/Scanpix
Multikad ja animatsioonid pole ainult laste pärusmaa. Telekanalitelt jookseb hulgaliselt multikaid, mis mõeldud täiskasvanutele. Siin on neli populaarsemat neist.

Perepea” on USA animeeritud situatsioonikomöödia, kus naljad on ühiskonna kriitilised. Sarja keskmes on perekond Griffin, kes elavad väljamõeldud Quahogi-nimelises linnas, mis asub Rhode Islandis. Sari jõudis esmakordselt televaatajateni 1999. aastal ja sellel on üle 290 osa. Kui meedias lahvatas uudis sarja tegelane koer Brian Griffin sureb, kurvastasid palju fännid. Saatetegijad otsustasid aga otsustasid fänne üllatada ja tõid koera tagasi. Brian aon pere rääkiv koer, kes on alkohoolik aga ka üks pere targemaid liikmeid.

 
"Perepea"Foto: AP/Scanpix

Simpsonid” on USA satiirline paroodia, mis tänaseks kestnud juba 29 hooaega. Sarja keskmeks on taaskord üks perekond. Seda puhku Ameerika Ühendriikide elustiiliga keskklassi perekonnast, kuhu kuuluvad pereisa Homer, pereema Marge, poeg Bart ning tütred Lisa ja Maggie. Joonissarja tegevus toimub väljamõeldud linnas Springfieldis. Sari näitab lähemalt inimesi, Ameerika Ühendriikide kultuuri, rahvast tervikuna ja televisiooni ennast. Autor Matt Groening on tegelastele pannud nimed oma pereliikmete järgi.

 
Foto: AP/Scanpix

Futurama” on samuti Matt Groeningi sulest tulnud animasari, mis räägib endise New Yorki pitsapoisi Philip J. Fry seiklustest aastal 3000. Fry külmutati hetk päras aasta 2000 saabumist ja kui ta oma külmunud olekust ärkab, on 2999. aasta vana-aastaõhtu. Sari on võitnud Emmy auhinna, nägi esmakordselt ilmavalgust 1999. aastal ja on kestnud seitse hooaega.

 

Foto: AP/Scanpix

South park” on musta huumorit täis joonissari, mille peategelasteks on neli poissi, kes elavad Ameerika Ühendriikides Colorados, väikses linnas South Parkis. Peategelased Stan, Cartman, Kyle ja Kenny on ropu suuga üheksa-aastased poisid, kes käivad neljandas klassis. Sarja loojad on Trey Parker ja Matt Stone. Multifilmisari on tuntud peamiselt parodeerimise ja popkultuuri käsitlemise pärast. Sari on kestnud 1997. aastast 21 hooaega.

 
"South Parki" põhitegelased (vasakult): Kenny, Cartman, Stan ja KyleFoto: Vidapress

Samal teemal

27. september 2018, 13:23
„Simpsonite” ja „Futurama” looja uut sarja näeb Netflixis
27. september 2018, 12:07
IGAVESTI KESTVAD SARJAD: Kardashianid, „Kodus ja võõrsil” ja kodumaine „Õnne 13”

4 KOMMENTAARI

e
eh 29. september 2018, 22:42
neid on tegelikult ikka rohkem. Meenub Ren and Stimpy, näiteks.
o
oinas 29. september 2018, 21:29
Nimekirjas peaks olema ka Seth MacFarlane (Family Guy) teine animasari American Dad. Samuti teeb MacFarlane väga head telesarja The Orville, mille teine hooaeg algab aasta lõpus.
Loe kõiki (4)