Sarjad

IGAVESTI KESTVAD SARJAD: Kardashianid, „Kodus ja võõrsil” ja kodumaine „Õnne 13” (4)

Andra Nõlvak, 27. september 2018, 12:07
„Õnne 13” tegelaskujud Kristjan ja Laine Jan Vutt/ ERR
Kodumaine „Õnne 13” tähistab tänavu 25. hooaega. Tundub nagu oleks tegemist igihalja seriaaliga, mille lõppu ei paista tulevad. Selliseid leidub aga teisigi. Eesti teleekraanidel näiteks kodumaine „Kättemaksukontor”, „Kodus ja võõrsil”, „Vaprad ja ilusad”, „Kirgede torm” ja „Simpsonid”.

Õnne 13” esimene osa nägi ilmavalgust juba pea 25 aastat tagasi, 30.oktoobril 1993. Kogu telesarja tegevus leiab aset Morna-nimelises väikelinnas. Sarja kõige esimene osa algab stseeniga, kus Õnne 13 hoovi sõidab punase autoga keegi võõras, kes küsib „Vabandage, proua, kas see maja on Õnne tänav 13?”. Poollagunenud maja hoovi sõitnud võõras ei ole keegi muu, kui maja endine omanik härra Margna. Kuigi leidub inimesi ja arvamusi, nagu ei oleks sarjas aastate jooksul midagi toimunud, on võrreldes algusaegadega muutunud palju.

„Õnne 13” tegelaskujud Kristjan ja Laine Jan Vutt/ ERR

USA kultusseebiooperi „Vaprad ja ilusad” esimene jagu jõudis ekraanile 23. märtsil 1987. Sarjal on kokku 7000 osa ja sellel ei tundu lõppu tulevat. Sari räägib kahest perest, Forresteridest ja Loganitest, kes elavad Los Angeleses ja juhivad moemaailma. Ka seal on tegelasi, kes tunduvad elavad igavesti. Üheks selliseks on Forresteride perepea Eric Forrester, kes sarjas olnud esimesest osast alates. Hoolimata sellest, et sari kestnud aastakümneid, on sisu ikka üks ja sama: samad tegelased, kes on pidevalt omavahel erinevates suhtes. Nii ongi jälle koos Ridge ja Brooke. Kes sarja aastaid vaadanud pole, ei saakski ehk aru, et vahepeal üldse midagi toimunud oleks.

„Vaprate ja ilusate” tegelaskuju Steffy Forrester keda kehastab Jacqueline MacInnes Wood.  AFP/Scanpix

Saksa telesarja „Kirgede torm”, mis räägib ühe hotelli saatusest, hakati tootma 2005. aasta septembris. Kogu lugu tiirleb ümber hotelli nimega Fürstenhof, mille omanikud vahetuvad, sest kord toimuvad äritehingud, siis jälle ilmuvad välja ootamatud sugulased oma õigustega. Ega saa ka üks säärane sari ilma armastuseta. Nii keskendubki iga hooaeg ühele armastusloole, mis hooaja vältel erinevaid pöördeid võtab. Tänaseks on „Kirgede torm” eetris olnud juba 13 aastat.

Kodumaistest sarjadest on 20. hooajani jõudnud ka „Kättemaksukontor”. Krimikomöödia, mis tänaseks on kasvanud nii üüratult suureks, et korraldatakse lausa fännipäevi, läks esimest korda eetrisse 30. aprillil 2009. Kuigi osad peategelased on ajaga vahetunud, on sarja esimest osast saati kaasa teinud Kadri Rämmeld, kes kehastab Marion Pärna. Sel hooajal tõi saatemeeskond siiski tagasi ka esimeste hooaegade palavalt armastatud tegelased. Sarja näitleja Nikolai Bentsler on Õhtulehele tunnistanud, et ei osanud rolli vastu võttes ealeski arvata, et seriaal nii menukas on ja ootab nüüd juba, et sari jõuaks 30. hooajani.

„Kättemaksukontor”  ARNO SAAR

Keeping Up with the Kardashians” on tõsielusari, mille keskmes on kuulsaim tõsielu-dünastia Kardashianid. Sari sai alguse 2007. aastal telekanalis E! ja on nüüd eetris 167 riigis. Sellest on välja kasvanud üheksa sõsarsarja ning see on olnud telekanali E! kõige vaadatum sari alates 2010. aastast, kirjutab Hollywood Reporter. Ühtlasi on kogu perekond kahtlemata maailma võimsaim turundustiim, sest kõik nende nimega seonduv osutub ülipopulaaseks. Kuigi sari on kestnud juba 15 hooaega, on selle reiting veebilehel IMBD kõigest 2,8 punkti kümnest. Eks jääb igaühe enda otsustada, kuivõrd kvaliteetne selline meelelahutus on.

Kardashiani perekond (Khloe, Kourtney, Kim, Kris ja Kylie Jenner) Caters News/Scanpix

„Dallas” oli aastatel 1978 kuni 1991 toodetud populaarne USA seebiooper. Seriaali keskmes oli edukas Ewingi perekond, kes tegeles naftaäriga. Kuigi algselt plaaniti teha vaid viieosaline minisari, kasvas sellest välja üks teleajaloo menukamaid seriaale, mis kestis 14 hooaega. 2011. aastal otsustati „Dallas” taas ekraanile tuua ja nii jõudiski 2012. aastal sari jälle televaatajateni. Endiste tegelaste hulgast olid tagasi ka JR, Bobby ja Sue Ellen.

Simpsonid” on USA joonissari, mis võitnud nii Emmy kui ka Peabody auhinna. Sari tegi selle autori Matt Groeningi kuulsaks ning tõi telekanalile Fox palju uusi vaatajaid. Tänaseks on sarja tehtud 39 hooaega ja üle 600 osa. „Simpsonite” debüüt toimus 19. aprillil 1987 varieteeprogrammis ja siis oli tegu vaid paariminutiliste sketšidega. Kolme aasta jooksul valmis veel 48 lühisketši ja seejärel otsustati luua hoopis eraldi pooletunnine sari. 2007. aastal valmis ka täispikk film. Huvitav fakt on aga see, et perekonnaliikmete nimed on Groening pannud oma pereliikmete järgi.

„Simpsonid”  AP/Scanpix

4 KOMMENTAARI

m
maalt ja obesega 27. september 2018, 18:31
T.Kallas oma stsenaariumitega tegi sest Õnnest tõeliselt veniva Õnnetuse.
õ
õud, tegelikult 27. september 2018, 13:50
"Vaprad ja ilusad"! Mu laps käib ülikoolis, aga juba enne tema sündi vaatasin seda aastaid...
Loe kõiki (4)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee