Looduses tuleb homoseksuaalsust ette küll: kaks isast konna, foto on üles võetud Itaalias. (Vida Press)

Homoseksuaalsus on pakkunud teadlastele huvi pikka aega.  Kas ka loomade seas esineb homoseksuaalsust?

Peeter Ernits ütles Postimehele antud intervjuus, et bioloogina ei pea ta homoseksuaalsust normi piiresse kuluvaks. ERRi teadusportaalis Novaator kommenteerib tema väidet Tartu Ülikooli zooloog Marko Mägi.

Zooloog ütleb oma vastulauses, et looduses kohtab täielikku homoseksuaalsust loomade seas harva, enamasti on see ajutine.

"Kuigi ühe liigi piires on homoseksuaalsed suhted reeglina vähemuses, ei tohiks tänaseks juba üle 500 liigi puhul dokumenteeritud nähtus – näiteid leiab nii putukate kui ka kõigi selgroogsete organismirühmade seast – panna kedagi kulme kergitama oma harulduses. Pigem on tegu looduses üsna laialt levinud nähtusega, mille tembeldamine ebaloomulikuks ja loodusega vastuolus olevaks saab pigem kanda teadmatuse arvele."

Jaga artiklit

31 kommentaari

E
eu  /   14:47, 13. sept 2018
Et tegu on omasooiharuse, kui vaimse kõrvalekaldega, siis on ka sellele ravi olemas. Sellest meie peavoolu arstiteadus ( Tartu Ülikoolis antav psühholoogia ) vaikib. Ravi on sama, kuis ravitaks alkoholismi, narkomaaniat. Ravi tulemuslikkus on selges sõltuvuses sooviga kõrvalekaldest tavaellu tagasi tulla. Kuni toimub ajupesu omasooiharuse( haiguse), kui "normaalsuse" seadustamiseks/ leppimiseks tekib neid nõrga närvikavaga inimesi( omasooiharuse suundumisega) järjest peale. Nagu ajaloost ka teada, mida nooremas eas ajupesuga alustada, seda kindlam/püsivam on tulemus igasugustele kõrvalekalletele!
E
eu  /   14:34, 13. sept 2018
Järjest põnevamaks läheb! Igat masti teadlased viskuvad omasooiharuse, kui "normaalsuse" kaitsele.
Alles mõni aasta tagasi kisasid omasooiharad, et neil on katkine geen, mis põhjustab hälvet!? Aasta/kaks tagasi ilmus isegi peavooluajakirjanduses kokkuvõte teadusuurimusest, et katkise geeni olemasolu omasooiharuse tekkimises on tugevalt ületähtsustatud. Nüüd siis omasooiharate poolt palgatud "teadlased" uue õigustusega lagedal, miks vaimne hälve normaalsuseks muuta.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis