Saated

"Kuuuurija": kohalik ettevõtja viskas vallavalitsuse klaasukse puruks, kuna ametnikud ei luba tal päikeseparki ehitada (99)

Televeeb, 10. september 2018, 21:31
Foto: kuvatõmmis
Paar nädalat tagasi raputas Eestit uudis, et üks kohalik jänesekostüümi riietunud vandaal viskas Viljandi vallamaja suunas kivi ja põgenes seejärel sündmuskohalt. Seesama jänes, tegeliku nimega Riido Raja, võttis aga mõni päev pärast juhtunut ühendust "Kuuuurija" meeskonnaga ja teatas, et vandalismist oli asi kaugel.

Kivi viskamine vallamaja suunas oli jänesekostüümi riietunud mehe sõnul tema viimane appikarje, et äratada rahva tähelepanu ja tuua tähelepanu ette ühe pahatahtliku vallaametniku teod. Mees väidab, et too ametnik, ehk Viljandi valla ehitusspetsialist Merike Kahk, viib kogu vallavalitsuse mainet alla. 

“Tegu on nukuvalitsemisega. Siin on üks ametnik, kes ütleb, et ei ole võimalik, kõik,” väljendab jänesekostüümis tellise vastu vallavalitsuse ust visanud ettevõtja pahameelt, väites, et Kahk ei luba temal oma põllumaale päikesepaneeli parki luua. Mehel oli olemas isegi investor, kes oli nõus põllule investeerima kaks miljonit eurot. Ka tema oli hämmastunud, et nende projektile nii varases staadiumis vesi peale tõmmati. 

Kinnistu nurgas seisab juba nõukaajast alajaam. Just selle kaudu oleks saanud päikesest toodetud energia suunata koheselt võrku. Kuid vald projekteerimislubasid ei väljastanud. Mees väidab, et vaja ei oleks muuta isegi põllumaa sihtotstarvet, sest põllumaa ei saa kuidagi kahjustada. “Vastava nõusoleku võtsime ka kohalikult põllumajandusametilt, kes sai ka asjast väga hästi aru ja andis omapoolsed tingimused, kuidas asja läbi viia. Aga valla ehitusspetsialist ei anna seda võimalust,” kurtis ta. 

Vald väitis, et mehe põllumaad läbib rohekoridor, millel loomal liiguvad, lisaks põllu kõrval asub maaparanduskraav, millel on ehituskaitsevöönd ja maaparandussüsteem, mis võib hävineda. 

Ettevõtja ei olnud aga rahul, väites, et Eestis on seadused, millega saab igale ettevõtmisele vee peale tõmmata. Raja üritas otsida oma 50 hektari suurusel põllumaal kahe hektari suurust lappi, kuhu paneelid panna. Kui ülalnimetatud probleemid said paigutamisega rahuldatud, väitis vald, et tegu on liiga viljaka põllumaaga, või riivaks ehitus siiski loodusvaatleja silma. Mees süüdistab Kahki Viljandi valda suurest investeeringust ilma jätmisest, kuna ta näpuga seaduseid taga ajab. 

Vallavalitsus: meie peame lähtuma seadusest

Viljandi vallavanem Alar Karu ja valla ehitusspetsialistid kinnitavad aga, et ehitusluba ei saa Rajale välja anda. Kuna tegu on põllumaaga, saab selle sihtotstarvet muuta ainult planeeringuga ja lühemat teed Raja plaani elluviimiseks ei ole. Vallaametnikud selgitasid, et nemad peavad oma töös lähtuma seadustest. 

Muuhulgas laideti hukka Raja agressiivne käitumine, et ta pahameele väljendamiseks telliskiviga ukse sisse viskas. “Siin ei ole tegu ainult tühipalja klaasi lõhkumisega. Kui üks ametnik, vahet pole, kas ta töötab omavalitsuses või riigis, tahab kiviga asju lahendada, pole küsimus ruutmeetris klaasis. Sa ei taha, et sa ka niimoodi suheldakse,” sõnas ehitusspetsialist Margus Hütt.

99 KOMMENTAARI

v
Väike nali 11. september 2018, 19:52
Sakala kirjutas, et karukostüümis kodanik ründas vallavalitsust.
Kas oli siis karu või jänes ....
r
R 11. september 2018, 19:26
Kuidas Saab öelda,et see oli appikarje.Kas Raja Riido on unustanud,kuidas ta oma kambaga vanainimestelt maid vägivallaga ära võttis.Kuidas nemad oma appikarjet oleksid väljendanud?
Loe kõiki (99)