Välismaa

KINO SINU KODUS: teleesilinastuvad „Öine jaht” ja auhinnatud „Joy” 

Andra Nõlvak, 10. september 2018, 15:26
Foto: Õhtulehe fotokollaaž
Sel nädalal pakuvad telekanalid rikkalikku filmivalikut. Vaatamist jagub nii komöödiat armastavatele naljahammastele kui ka maailmakino huvilistele. Teiste hulgas teleesilinastuvad märul „Öine jaht” ja komöödia „Joy”.

Öine jaht” (USA 2015)

Teleesilinastub märul räägib Brooklyni maffiamehest ja tegusast palgamõrvar Jimmy Conlonist (Liam Neeson), kes on näinud paremaid aegu. Kui sihikule võetakse mehe võõrdunud poeg, peab mees otsustama, kas hoida enda valitud maffiapere või kaua aega tagasi hüljatud tõelise pere poole.

 

Film on Kanal 2 eetris esmaspäeval, 10.09 algusega 22.30.

Tähtevaheline” (USA-Inglise 2014)

Kosmoseseiklus linastub taas. Filmi keskmes on uurijate tiim, kes saadetakse otsima Maa elanikele tuleviku elupaika, sest Maal endal muutub elu peagi võimatuks. Peaosades Matthew McConaughey ja Anne Hathaway.

Kanal 2 eetris teisipäeval, 11.09 algusega 21.30

Salatoimikud: ma tahan uskuda” (USA-Kanada 2008).

Ulmefilmi tegevus toimub kuus aastat pärast seriaali lõppu. Film keskendub selgeltnägijale, kes arvab, et näeb nägemusi, mida jumal talle saadab, aga Mulderil ja Scullyl on kahtlus, et selle taga on kõike muud kui Jumal.

 

TV3 eetris teisipäeval, 11.09 algusega 22.30

Armastuseta” (Vene-Prantsuse-Saksa-Belgia 2017).

Draama. Urbanistlik Venemaa 2012. aastal. Uudised pajatavad maailmalõpu ootusest, väliselt heal järjel Ženjal ja Borissil on käsil valus lahutusprotsess. Mõlemad tegelevad mõttes juba oma uue eluetapiga ning nende 12-aastane poeg Aljoša jääb vanemliku hoole ja tähelepanu alt täiesti välja. Ühel päeval aga Aljoša kaob... 

Üks 2017. aasta olulisemaid filme. Žürii preemia Cannes’ist, Kuldgloobuse ja parima võõrkeelse filmi Oscari nominent. Filmis on kasutatud Arvo Pärdi muusikat.

 

ETV2 eetris kolmapäeval, 12.09 algusega 21.30.

Pearahakütt” (USA 2012)

Kassahitist romantiline möllukomöödia räägib pearahakütt Milost (Gerard Butler), kes saab unistuste tööotsa:  ta peab kinni nabima oma eksabikaasa Nicole'i (Jennifer Aniston). Milo usub, et see saab olema kerge raha, kuid eksimine on mehelik... Reporterina töötav Nicole lipsab tal üha käest, sest ta on otsustanud välja uurida ühe mõrvaloo asjaolud. Milo mõistab, et nende kahe vahel ei lähe kunagi midagi kergesti ja endiste abikaasade vahel algab metsik teineteise ületrumpamine...

 

Kanal 11 eetris kolmapäeval, 12.09 algusega 20.30.

22 Jump Street” (USA 2014)

Pärast seda, kui neil on tulnud kaks korda keskkooliga rinda pista, ootab politseiohvitsere Schmidti (Jonah Hill) ja Jenkot (Channing Tatum) kõrgemate panustega mäng. Salaoperatsioon viib nad kohalikku kolledžisse, kus Jenko leiab hingesugulasi jalgpallitiimist ja Schmidt imbub boheemlaslikku kunstiteaduskonda. See aga lööb paarimeeste vahele kiilu. Nii ei oota lahendamist ainult juhtum, vaid ka omavahelised suhted. Kui need silma järgi liiga vanad esmakursuslased suudavad lõpuks tõelisteks meesteks kasvada, võib kolledž olla nende elu parim valik.

 

TV3 eetris neljapäeval, 13.09 algusega 22.40.

Pahad emmed” (USA 2016)

„Pohmaka” stsenaristide uues komöödias on Amyl pealtnäha ideaalne elu: suurepärane abielu, ülipüüdlikud lapsed, kaunis kodu ja edukas karjäär. Kuid tegelikkuses on naine tema kanda jäänud koorma all murdumas ja nii otsustab ta koos kahe emaga tavapärastest kohustustest vabaneda. Peaosas Mila Kunis, Kristen Bell ja Kathryn Hahn.

 

TV3 eetris reedel, 14.09 alguses 23.05.

Joy” (USA 2015)

Teleesilinastuva komöödia „Joy” peaosa eest võitis Jennifer Lawrence parima komöödia- või muusikafilmi naisnäitleja Kuldgloobuse. Lugu räägib ühest perest läbi nelja põlve. Loo keskmes on tüdruk, kellest sirgub ettevõtlik naine, kes rajab äridünastia ning saab ise oma suguvõsa matriarhiks. Reetmine, alatus, süütuse kaotus ja armastuse jäetud armid sillutavad Joy teed selles draamakomöödias, kus liitlastest saavad vastased ja vastasest liitlased nii perekonnas kui ka väljaspool seda.

 

TV3 eetris laupäeval, 15.09. 21.30.

Everest” (USA-Inglise 2015)

Seiklusdraama tele-esilinastus! Tõestisündinud loo põhjal valminud suurejooneline draama jutustab kahest ekspeditsioonist, mis jäid 1996. aastal Mount Everestile ühe kõigi aegade jõhkraima ja ohvriterohkeima tormi kätte. 7000 meetri kõrgusel merepinnast algab surmatsoon, mille tingimustes hakkavad inimorganismi funktsioonid järkjärgult üles ütlema. Loo kangelastel tuleb neis üliekstreemsetes oludes teha ränkraskeid moraalseid valikuid ja üliinimlikke jõupingutusi.

 

Kanal 2 ekraanil pühapäeval, 16.09 algusega 22.25.

Samal teemal

24. september 2018, 15:04
KINO SINU KODUS: teleekraanidele jõuavad vampiirid, ühikajänkud ja riigireetur
17. september 2018, 15:50
KINO SINU KODUS: filminädal toob teleekraanile ohtralt märuleid ja romantikat
6. september 2018, 16:47
SOOVITUS! 10 sarja, mida kõledal sügisõhtul Netflixist vaadata