Eesti

Suri Briti teletäht, kellele arstid olid vaid paar päeva eluaega ennustanud (2)

Ohtuleht.ee, 6. september 2018, 11:28
Rachael BlandFoto: Claire Wood/BBC
BBC raadio- ja telekanalite kauane uudistelugeja Rachael Bland suri vaid 40 aasta vanusena rinnavähki. Vaid kaks päeva varem oli ta jätnud sõpradega hüvasti, tunnistades Twitteris: arstid on ennustanud talle eluaega vaid nappideks päevadeks. 

Üle 15 aasta BBC-s töötanud Rachaelil diagnoositi rinnavähk 2016. aasta novembris. Vapper naine jäädvustas oma raviteekonna taskuringhäälingusaates "You Me and The Big C" ning blogis Big C Little Me.

Blandi abikaasa Steve andis kolmapäeval teada, et Rachael suri öösel veidi pärast kella kolme. Emata jäi kaheaastane poeg Freddie. "Rachaeli surm on jätnud meie täiuslikku väikesesse peresse tohutu augu, mida me ei suuda eales täita."

Lesk nimetab Rachaeli ääretult andekaks saatejuhiks ning imeliseks ja armastatud tütreks, õeks, tädiks ja abikaasaks. Kõige tähtsam olnud Rachaelile siiski emaroll. Bland tunnistas podcast'is: ta ei karda surma, kuid tunneb poja ees määratut süüd, et jätab ta peatselt maha. 

Omakseid trööstib teadmine, et vähidiagnoosist teada saades tegi Rachael väsimatult tööd, kahandamaks selle haigusega seostuvat häbimärki ja "tõestamaks, et elu on võimalik täiel rinnal elada ka siis, kui pead iga päev suurte katsumustega silmitsi seisma".

"Isegi kui Rachaeli keha oli lõpuks nõrgemast nõrgem, oli tema hääl tugevam ja võimsam, kui see iial oli olnud."

Samal teemal

4. september 2018, 11:00
Tapetud lauljatari ema suri kaks aastat pärast tütre surma vähki