Kõik TV uudised

Täna „Radaris”: eestlaste leiutatud uudne narkomeeter, intervjuu Putini esivaenlasega ja lugu tühjaks jäänud koolimajadest 

Televeeb, 4. september 2018, 15:45
Radari toimetaja Eeva Esse ja Putini esivaenlane Bill Browder viimase kontoris Londonis. Foto: „Radar" / Kanal2
Täna õhtul uute tegijatega teleekraanile jõudva „Radari” avasaade räägib nii narkomeetrist, Putini esivaenlasest, kes paljastas Eesti suurima rahapesu kui ka õpilastest tühjaks jäänud koolimajade tundmatust tulevikust.

Alkomeetrisse on puhunud ilmselt kõik autojuhid, kuid peagi võib politsei võtta kasutusse ka naromeetri, kus vaid minutite jooksul on tulemused tuvastatavad. Uus narkotester sündis Tallinna tehnikaülikooli laborites ja tänases "Radaris" räägivadki teadlased uudse aparaadi sünnist ning selgitavad selle toimimist. 

Lisaks tutvustab tänane saade meest, kes aastaid toimunud süsteemse rahapesu päevavalgele tõi. Danske panga rahapesuafääri paljastmise taga on USA juurtega briti ärimees Bill Browder, keda võib liialdamata pidada Kremli režiimi suurimaks ohustajaks. Venemaa räpase raha Läänes puhtaks pesemise süsteemi avalikustamisega tahab Browder Vladimir Putini valitsuse nurka suruda. 

Lõpetuseks käis kooliaasta alguse puhul saatemeeskond ringkäigul õpilastestest tühjaks jäänud koolimajades üle Eesti. Alates 1991. aastast on oma tegevuse lõpetanud üle kolmesaja kooli. Teele jäid nii lagunevad varemed kui ka täiesti uue hingamise saanud hooned.

 

Kõiki neid lugusid näeb täna õhtul kell 20:00 algavas Kanal 2 saates „Radar”.

Samal teemal

4. september 2018, 21:34
ARVUSTUS | Esimene Kärt Anvelti juhitud „Radar" jäi igavaks
30. august 2018, 00:01
Marii Karell: mu „Radarist“ lahkumine oli ebaõiglane