Inga Lunge (Teet Malsroos)

"Ühte konkreetset õpetajat paljude hulgast ei olegi nii lihtne välja tuua. Igal ajal on olnud lemmikuid ja on olnud täitsa erinevad omadused, mis on mind õpetajates köitnud ja mõjutanud," räägib näitleja Inga Lunge (37).

Tallinna Ühisgümnaasiumi vilistlasena on Inga hoidnud enda südames kirjanduse õpetajat Ene Liivastet ja matemaatikaõpetajat Helve Rosbergi.  "Mõlema pedagoogi puhul oli tegu inimestega, kes oma ainet armastasid ja oskasid selle ka õpilaste jaoks paeluvaks muuta," lausub Lunge.

"Nad olid värvikad isiksused, oma ala fanaatikud," teab näitlejanna öelda. "Sellistelt inimestelt olen siis ja ka edaspidi õppinud, et kõige tähtsam on teha seda, mis ennast köidab. Ideaalses maailmas võiksid kõik õpetajad just sellised olla."

Inga Lunge on eestlastele eelkõige teada läbi menuseriaali "Pilvede all", kus näitlejannal kanda peaosa roll. Tänavu mais andis naine välja ka enda esimese lasteraamatu "Nupukas Nora", mis on osutunud väikeste lugejate seas nii menukaks, et mõned kuud pärast lasteraamatu esitlust teatas Lunge raamatu kordustrükist. 

Jaga artiklit

3 kommentaari

M
Marika  /   18:27, 3. sept 2018
Inga Lunge oli selleks ajaks juba täiskasvanud naine,kui Tomiga leivad ühte kappi pani.Elu teeb omad korrektuurid ja Tomi ellu tuli just see naine,Inga.Tomi mäletan varasemast ajast,sest ta suhtles Heiki ja Egoniga,kes elasid Sõpruse pst.Heiki ja Egoni ema nimi oli Reet ja ta oli minu ema sõbranna ja klassiõde.Tom oli tore poiss ja on praegu ka ehkki meie teed enam ei ristu.Koos mängiti pundis nimega,,Miks Jutita".
U
Uhh  /   10:52, 3. sept 2018
Endast 20 aastat vanema mehega elamine teeb ikka naise ka vanaks- sellised lokid, nagu vanamutid kannavad. Ja kortsus laup, aukus silmad...njah :S Mõtlen vahel, et kuidas selle Inga vanemad lubasid selle pisikese munataolise mehega üldse abielluda?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis