Kõik TV uudised

Virgo Jaani „Aktuaalses kaameras”: töötasudest ilma jäämine on Tallinn Music Weeki puhul avalik saladus (35)

Terttu Jazepov, 24. juuli 2018, 21:27
Helen SildnaFoto: HEIKO KRUUSI
Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna on helitehnikat rentivatele firmadele võlgu tuhandeid eurosid ning samuti on tal 5500 euro ulatuses maksuvõlgu. Mitmed koostööpartnerid sõnavad, et Sildna puhul on maksetega viivitamine tavaline.

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt on helitehnikat rentivaid firmasid, kes väldivad kategooriliselt Tallinn Music Weekiga koostööd, kuna tulemus on alati sama - töötasud saab kätte pool aastat hiljem ning nii mõnelgi puhul inkassofirmade abiga.

Samal teemal

Samamoodi on hädas helitehnikafirma Showcase, mille tegevjuht Virgo Jaani kinnitas uudistesaatele, et töötasudest ilma jäämine on TMW puhul avalik saladus. "Põhimõtteliselt kõik, keda mina tean, on mingil momendil sama probleemi ees olnud," sõnab ta ja lisab, et kaalub, kas järgmisel aastal festivaliga üldse koostööd teha.

Eesti kujunduskunstnik Maile Grünberg rentis TMW'le pop-up kohviku jaoks disaini- ja arhitektuurigaleriid, mille eest on Sildna talle veel 1210 eurot rendiraha võlgu. "Ega ta ise otseselt võlgu pole. Tal on koostööpartnerid, kes vastavad, et kohe maksavad ning lubasid maksta juba eelmise kuu lõpus. Kogu aeg lubatakse," räägib ta, et kavatseb lähipäevadel inkasso poole pöörduda. 

Sildna ei soovinud teemat kaamera ees kommenteerida ning saatis kirjaliku vastuse, kus sõnab, et Tallinn Music Week pole veel kõikidelt rahastajatelt toetusi kätte saanud. Naise sõnul oli eelmise aasta festivali eelarve peaaegu pool miljonit eurot ning viiendik kinnitatud kuludest pole siiani laekunud. Ta kinnitas, et kõik võlad saavad tasutud. 

Helen ei vastanud "Aktuaalse kaamera" küsimustele, miks on üritusel tekkinud võlad riigi ees ning miks ei öelda partneritele realistlikke maksetähtaegu. Samuti pole Sildna vastanud küsimutele, miks ta muutis firma nime ning miks pole esitatud majandusaasta aruannet.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
katharina.toomemets@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee