Saated

Kersna kasutas telesaates venekeelset roppust, mees ise asjas probleemi ei näe (144)

Toimetas Keit Paju, 24. juuli 2018, 15:02
Vahur KersnaFoto: TEET MALSROOS
Möödunud nädalavahetusel rõõmustas telelegend Vahur Kersna televaatajaid taas uue saatega, seekord oma kodukandi Kadrioru ajaloost. Kuigi vastukaja saatele oli suures osas positiivne, jäi mõnele siiski kõrvu üks ebatsensuurne sõna, mis Kersna suust kõlas ja mis paljudele mõru maitse suhu jättis.

Kersna oli saates tutvustamas seda, kuidas Venemaa tsaar Peeter I Kadriorgu avastas.

"1714. aasta veebruaris seisis umbes täpselt siin, Lasnamäe paekaldal, Venemaa tsaar Peeter I ning talle avanes hunnitu vaade. See koht meeldis Peetrile, "Nihhujaa", mõtles Peeter, siia ehitan ma lossi ja pargi!" kõlas Kersna suust, kui ta üritas edasi anda tsaari kunagisi mõtteid.

Selline väljendusviis aga jäi kõrvu mõnelegi teisele. Stsenarist Gerda Kordemets kirjutas Facebookis järgmist: „Sama väljendit kasutas ta ka raadios oma saadet promodes. See näitab, kui sügavalt ükskõik tal kõigest peale tema enda on.“

Poliitik Indrek Tarand oli aga üldsegi selle üle üllatunud, et miks Kersnat nii eriliseks peetakse, et talle enam üldse eetriaega antakse.

Kersna ise oli kommentaaridest üllatunud ning sõnas Kroonikale:

"Loomulikult on see fakt, et Peeter I lausus seda. Nad võiksid panna ennast põlema! Teine võimalus on minna Peterburi, kus on arhiivis säilinud Peeter I kirjad Katariinale, koguni 27 paksu köidet. Võtku jalad selga ja mingu neid lugema, äärmiselt põnev ja emotsionaalne materjal!"

Kas sinu arvates oli Kersna väljendusviis kohatu?

Samal teemal

25. juuli 2018, 12:42
Kersna provokatsioonist: filtreerisin välja kõik, kes mind ei armasta!
24. juuli 2018, 16:40
TELETOP: tabelit troonib „Aktuaalne kaamera“, Kersna saade tabelis kesisel kohal
20. juuli 2018, 07:55
Vahur Kersna ja Jaak Lõhmus püüavad võidu Kadrioru ajalugu telepurki

144 KOMMENTAARI

m
Muix 26. juuli 2018, 12:56
Üks loll ütleb, et temale ei meeldi ja siis lendab kanakari peale. Samas jäeti märkimata, et enamusele meeldis ja selline konteksti kuuluv probleemne ...
(loe edasi)
v
vaatleja 26. juuli 2018, 08:46
mis te vingute. see ju venelaste tavaline kõnepruuk?!
Loe kõiki (144)