Kõik TV uudised

Sügisel jõuab teleekraanile komöödiaseriaal, kus mängib Eesti näitlejate kahurvägi! (18)

Televeeb, 9. juuli 2018, 16:14
Kaadrid komöödiaseriaali "Alo" esimesest ja teisest võttepäevastFoto: Mihkel Uba
Uuel hooajal jõuab televaatajate ette stand-up teatri Point poolt toodetud huumoriseriaal "Alo", mille nimiosa kehastab Tõnis Niinemets. Škoda müügimehest Alost rääkiv telesari on esimene Eesti mockumentary stiilis komöödiaseriaal, kus kasutati tööstiilina näitlejate ja autorite ühisloomet (writers room).

"Alo tegemine on minu jaoks harukordne võimalus, sest ma ei tea ühtegi teist Eesti seriaali, kus ühisloomet oleks kasutatud sellisel määral. Mulle kui režissöörile annab see võimaluse ja vabaduse katsetada spontaanset ülesvõtmistehnikat, sest näitlejad on oma rollid ise loonud ja nad tõesti tahavad neid mängida. Välismaal on selline loomisprotsess ammu kanda kinnitanud, Eestis veel mitte," rääkis äsja Šotimaal õpingud lõpetanud sarja režissöör Doris Tääker. "Kirjutamisel olid tõesti osalised absoluutselt kõik näitlejad ja ka need inimesed, kes produktsioonimeeskonnas üldse kaasa teevad,” lisas Tääker.

Samal teemal

Sarja stilistiliseks inspiratsiooniallikaks on olnud välismaised seriaalid "Modern Family", "The Office", "Miranda" jne. Stilistika teeb eriliseks pihikaamera võte, mida kasutatakse karakterite tegelike mõtete ja tunnete avamiseks. Sarja põhiliin on müügimees Alo tööelu ja loomulikult armastuse ning läheduse otsing.

Alo karakter sündis Pointi, Tõnis Niinemetsa ja Aasta Auto koostöös. Esialgu oli karakter mõeldud lihtsalt sotsiaalmeedia klippide jaoks.

“Ühel päeval Aasta Auto klipi jaoks võttel olles mu abikaasa lihtsalt ütles, et Alo karakter on juba nii põnevaks ja loominguliseks arenenud, et tehke siis sellest juba seriaal, saab suurem publik Alo elust osa. Rääkisin ideest Tõnis Niinemetsale, Tõnis rääkis edasi vendadele Piusidele ja nendel hakkas kohe tekkima karaktereid, keda nas seriaalis mängida tahaksid ja sisuliselt näitlejad hakkasid ise idee juurde kogunema, regulaarselt koos käima ja seriaali kirjutama," rääkis sarja saamisloost Pointi produtsent Karl Kermes.

"Näitlejaid  ja võttemeeskonda seob ühine ambitsioon teha midagi uut, värsket ja meil on usk, et vaataja jaoks kujunevad seriaali 23 minutit tõeliseks kvaliteetajaks. Me tahame, et iga episoodi oodatakse," lisas Kermes.

Sügisel ekraanile jõudvas seriaalis teevad lisaks Tõnis Niinemetsale kaasa näitlejad Märt Pius, Priit Pius, Priit Võigemast, Linda Kolde, Reimo Sagor, Rein Pakk, Peeter Volkonski, Külliki Saldre, Liis Lass, Uku Uusberg, Kait Kall, Jim Ashilevi, Alo Kurvits, Saara Nüganen, Andres Mähar, Riho Kütsar ja paljud teised. 

Huumoriseriaal hakkab jooksma Kanal 2 eetris.

18 KOMMENTAARI

n
Noh 11. juuli 2018, 14:36
Miks omasooiharate lemmikud Kapi-Evelin ja Ahmedi-Avandi puuduvad? Tuleb soovolinikule kaebus esitada - see diskrimineerimine on euroopa tänapäevases maailmas ennekuulmatu
a
aga 11. juuli 2018, 13:34
ei näe kanal 2-te
Loe kõiki (18)