Välismaa

Ameerika telekanal katkestas sarja „Roseanne“ näitleja rassistliku säutsu pärast (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 29. mai 2018, 21:25
Näitlejad John Goodman ja Roseanne Barr: ABC nägi vaeva, et taaselustatud sarja reklaamidaFoto: Vida Press
Roseanne Barr, omanimelise telesarja staar, säutsus Twitteris ja sõimas üht endise presidendi Barack Obama nõunikku „moslemivennaskonna ja Ahvide Planeedi järglaseks“. Telekanalil ABC läks aega vaid paar tundi, et teatada, et „Roseanne'i“ enam eetris ei näe.

„Roseanne“ on kunagise sama nime ja samade näitlejatega telesarja uusversioon, mis kujutab n-ö lihtsa töölisklassi Ameerika perekonna elu. Nii päriselu Roseanne kui tema tegelaskuju on suured president Donald Trumpi toetajad. Ilmselt arvas ABC, et toob telesarja taaselustamisega kanalile uusi vaatajaid ning näitab Trumpi-vastastele ameeriklastele teise poole normaalset ja tavalist elu. Kuid vaid paar tundi pärast Barri solvavat säutsu teatas ABC, et sari on katkestatud, lisades, et Barri kommentaar oli kohutav ning ei peegelda kuidagi telekanali väärtusi.

Wanda Sykes, sarjas osalenud mustanahaline näitlejanna, jõudis enne sarja lõpetamist juba teatada, et ei soovi enam selles osaleda.

Barr võttis säutsu maha ja vabandas solvamise pärast. Nõunik, kelle pihta tema kommentaar käis, ei ole teadaolevalt kuidagi islamiusuga seotud.

Samal teemal

25. juuli 2018, 14:30
Roseanne Barr: „Roseanne'ile“ tehti lõpp, sest ma hääletasin Trumpi poolt
27. juuni 2018, 11:34
"Roseanne'i" sõsarsari kannab pealkirja "The Conners"
21. juuni 2018, 14:53
Skandaali tõttu lõpetatud „Roseanne“ saabki ilmselt sõsarsarja
1. juuni 2018, 17:45
Trump tahab, et lisaks „Roseanne'ile“ lõpetataks teinegi naljasaade