Martin ja Mart Helme (Teet Malsroos)

Teisipäevases "Foorumis" avati teadlastega valminud Eesti rahvastikupoliitika põhialuste teemat. Muuseas tulid jutuks taaskord ka Martin Helme (EKRE) kurikuulsad väljaütlemised.

Kui saatekülaline Yoko Alender (RE) tõi lagedale Martin Helme kuulsa väljaütlemise, mis puudutas 27aastaseid naisi kui ühiskondlikult kahjulikku elementi, pidas saatekülaline Mart Helme (EKRE) selle järjekordset meelde tuletamist tavapäraseks poliitpropagandaks.

"Ma arvan, et selline kliima ei soosi kindlasti ka väljaspool Eestit elanud noorte inimeste tagasi tulemist. Me saame kõik panustada sellesse, et Eestis oleks positiivne suhtumine," märkis Alender, mille peale Helme reageerimata ei jätnud ja jäi siiski oma perekonna põhimõtetele kindlaks.

"Ma pean muidugi Martinit kaitsma. Tõepoolest, kui 27aastane naine ei ole endale aru andnud, et kommunismi ei ole mõtet ehitada, karjääri võib küll teha, kuid selle kõrvalt ei tohi ohverdada oma fertiilset iga laste mitte saamisele, siis saab ta maailma asjadest ja isiklikust tulevikust valesti aru," arvas Helme ja lisas, et inimesed peavad arvestama, et lapsed on pensionisambaks ja selleks võrgustikuks, vanemas eas toetuda.

"Need väljaütlemised kujundavad lihtsalt meelsust, midagi ei ole teha," lisas Alender.

Lisaks Yoko Alendrile ja Mart Helmele olid saatekülalisteks ka Riina Sikkut, Siret Kotka, Tiina Kangro ja Monika Haukanõmm.

Jaga artiklit

137 kommentaari

H
Helme ei ole ainus, kes nii arvab  /   18:07, 16. mai 2018

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis