Kõik TV uudised

MART HELME: naised, kes fertiilse ea ohverdavad, ei saa maailma asjadest aru!

Ohtuleht.ee, 15. mai 2018, 23:02

137 KOMMENTAARI

t
teame, teame, mis sa kordad siin üht ja sama/ 18. mai 2018, 19:07
me oskame ise ka vaadata-lugeda.
e
eesti mehe/ 16. mai 2018, 14:33
rinnas tuksub moslemimehe syda - naised synnitagu, kasigu ja kasvatagu, aga erinevalt moslemimaailmast, kus on asjad paigas, mees peab oma laste ja naistekarja ka yleval pidama, muidu loikavad naise sugulased tal pea otsast, ei taha eesti mees millegi eest maksta. ei imesta, et naised karjas valismaale abielluvad ja oma lapsed seal synnitavad. suhtumine naistesse on eestis alavaaristav, palgad on vaikesed ja kui sul lapsed on, siis keegi sind yldse palgaa ei taha. lisaks on meie meestel kombeks mooda kyla aeleda ja mahajaetud naisele lastega yldse mitte alimente maksta. ja kui naine julgeb neid taotleda, siis soimatakse rahaahneks morraks. nii, et votaks jutu kokku - varsti voivad mehed yksi eestis edasi kovatada. igal aastal abiellub 1000 parimas synnituseas naist valismaale...ise synnitasin esimese lapse muide 40selt ja ei olnud midagi katki.
i
igatahes/ 16. mai 2018, 12:07
tuleb kehtestada kiiremas korras lastetusmaks, need lastetud ja maksu vastu vingujad on igasugused tibid ja jõmmid, kes elavad ainult endale lustides ja pillergaaritades, samal ajal lastega emad peavad vaevlema rahapuuduses ja alanduses
m
Mis mõttes on lastega emad/ 16. mai 2018, 14:20
rahapuuduses ja alanduses?
Ärge siis võtke igasuguseid isaseid oma voodisse, kellest pole asja lapse kasvatamisel ja pere eest hoolitsemisel!
Algul ikka vaadake-uurige, kas mees niisama lõbutsemise peal väljas või tahab tõesti peret luua ja lapsi kasvatada. Siis alles hakake laste peale mõtlema. Nojah, lastetusmaks paneks ehk igaühega lapsi saama, sest siis pääseb lastetusmaksust ja linnuke kirjas. Samas mingist maksust pääsemise pärast tehtud-saadud laps ei tahaks küll olla! Või teie tahaks?
p
Päris naljakas/ 16. mai 2018, 11:39
Neid Eesti naisõiguslasi kommentaariumis lugeda: nende valgustustegevuse tagajärjel ollakse Eetis tasapisi nii kaugel, kui Saksmaal umbes 1980ndaltel aastatel (Ja Saksamaa on ikka veel sügavalt patriarhaalne ühiskond, mitte Eesti, võin kinnitada siin lapsed suureks kasvatanud naisena) - valida tuli kas Kinder või Karriere. Et saab mõlemat, seda õnneks kinnitab ikka veel elu Eestis ja muuseas ka kõik Helmete perekonna naised. 27-aastaselt ollakse üldijoontes tõepooelst juba nii täiskasvanud, et võib täitsa mõelda oma elu plaani peale. Yoko Alender ise vaevalt kogu oma hulga lapsi sünnitas pärast 30ndat? Tema jaoks on see töö ja teenistus, Helmega stuudios kraabelda, aga naised raadiote juures jäävad paraku uskuma.
l
..../ 16. mai 2018, 11:13
laste sündimiseks on vaja KAHT lapsevanemat! Kui palju on neid mehi, kes oma karjääri oma laste pärast tahaplaanile lükkavad? Helmede arvates on lapsed naiste eralõbu. Kuid väga paljude naiste jaoks jäävad lapsed sündimata hoopis teistel põhjustel kui mingi ametialane karjäär. Esimene põhjus võib olla hoopis see, et niisugust meest, kelle lapsi tahab naine kasvatada, lihtsalt nö.õigel ajal ellu ei tule! Lõhkisi peresid niigi liiga palju, vanem Helme selles isegi osaleja olnud. Väga vana taluperenaise tarkus on selline, et naine võib sünnitada nii palju lapsi, kui ta ÜKSI suudab üles kasvatada! Ja nüüd mõtleme, kuidas tänased naised üksi lastega hakkama saavad, tänaste elustandardite juures. Üks asi on suurperena koos tegutsemine suhteliselt primitiivsetes taluelutingimustes. Ja hoopis teine on 21.sajandi kaasaegsete nõudmistega heaoluühiskonnas. Ehk lõpetaks demagoogitsemise ja tegeleks reaalsete probleemidega? Muide - tunnen välismaist pea pensionieas naist, kes sünnitas oma teise lapse 24 aastaselt - teoreetiliselt peaks ju olema ideaalne aeg selleks, naine terve ja tugev ning esimene laps just selline nagu peab, toona ei tehtud isegi seal riigis selles vanuses sellistele rasedatele lisauuringuid. See laps on aga Downi sündroomiga (ja tänase tugiteenuse ja meditsiiniga elus tänagi, elades jätkuvalt koos emaga). Laste isast perega koos olijat ei olnud, see tubli naine õnneks ei jäänud üksi ja temaga on juba mitu aastakümmet mees, kes võttis ka naise lapsed omaks. Elada koos sellise lapsega, kellest ei saa iial iseseisvat täiskasvanut, seda juba noorest peast - kui palju on neid mehi, kes sellist elu suudavad elada ja naisele ka tema karjääri selle juures lubada? Puudega inimeste teemadega tegeleb meil üks ajakirjanik, kel vist endal selline laps kodus ja kelle laste isa on juba mitmele naisele järeltulijaid jätnud ning kooselusid vist kah omajagu, kuid puudega laste teemades ei ole teda avalikkuses märganud. Maailm ei ole must-valge ja inimeste elude jaoks ei ole üheseid reegleid ja standardeid, vahutagu helmejüngerkond kui palju tahes. Inimkond ei ole välja suremas ja eestlaste püsimist ei saa garanteerida ainult laste arvuga per naine.
a
Ahh, eks/ 16. mai 2018, 11:22
see ole vist mingi nõukaaegne uskumus, et 20ndate keskpaigaks tuleb lapsed saada, sest muidu hiljem sünnitades on väärarengute ja haiguste oht suur. Sünnib ka 20stel haigeid-väärarenguga lapsi, on nürisünnitusi. Pole need 30-ste lapsed midagi haigemad või kuidagi kehvemad. Neil lihtsalt targemad ja elukogenumad vanemad., mis peaks ju kah omamoodi väärtus olema. Või Helme arvates vanemad inimesed on miskit moodi taandarenguga või kehvemad ühiskonna liikmed?
a
Ahh-iga 100% nõus/ 16. mai 2018, 13:47
vanaema hüüab köögist, et nõukaajal olevat tõesti selline lause käibel olnud, et
=kakskümmendkaks on viimane taks!=
e
eh/ 16. mai 2018, 16:11
ja sellele oli üks rida lisaks: kolmkümmend kuus - lootus uus!
b
baphomet/ 18. mai 2018, 23:57
Seda küll, aga 30-selt naise viljakuse tase langeb järsult, nagu vastava ala arstid võivad kinnitada.
s
selle jutu järgi/ 16. mai 2018, 11:11
ei tohiks 30+ naine enam lapsi saadagi, miks Helmed neid veel saavad. :) Ja kuidas? 30+ ei saa ju enam.
f
füürer/ 16. mai 2018, 10:55
No nii. Kõigepealt said pensionärid oma osa nüüd siis naised. Sellest tulenevalt võib öelda et kõige õigemad olendid siin eesti pinnal on EKRElased.
n
naine/ 16. mai 2018, 10:52
kuum ilm toob mehikeste lolluse ikka masendavalt välja, sihukestega küll lapsi ei tahaks. vot siin on põhjus madalale iibele.

a
arvamus/ 16. mai 2018, 10:33
Järsku on inimesi planeedil maa juba liiga palju ja negatiivne iive olekski normaalne olukord, et taastuks loodus, kõigile jaguks süüa ja juua. Kellele seda suurt inimmassi vaja on peale suurtöösturite ja kaupmeeste, kes aina suuremat kasumit taga ajavad, lõpeb see vääramatult ökokatastroofi ja sõjaga, sest mingil hetkel enam kõigile ei jätku...
l
lugeja/ 16. mai 2018, 11:25
Eesti rahva negatiivne iive ei pääsgta maailma ülerahvastusest. Aafrikas ja mõnel pool Aasias kahekordistub rahvas paarikümne aastaga.
m
mnjah/ 16. mai 2018, 12:34
näiteks siin: https://et.wikipedia.org/wiki/Svaasimaa on keskmine oodatav eluiga 32 aastat. Aafrika on väga suur manner, väga erinevate rahvastega, eluviisidega ja ka majandusliku arenguga. Terve kireva mandri osas üldistuste tegemine näitab väga suurt harimatust! Samamoodi võiks siis Euroopat kirjeldada näiteks mõne Rumeenia viletsaima küla alusel.
o
Orochimaru/ 16. mai 2018, 10:32
Hakkab jälle pihta.... Kui naine on sundkorras 3-5 last sünnitanud,et seltsimehed Helmed rahul oleks, siis on ta kahjuks juba nii vana, et ei saagi karjääri teha.
k
Katrin/ 16. mai 2018, 10:30
Kuidagi kurb hakkab, kui mõne mehe arvates on naised vaid sünnitusmasinad, mis peaksid iga paari aasta tagant uue lapse ilmale tooma, et riigil oleks piisavalt maksumaksjad, kes mehe mugava elu poliitikuna kinni maksaksid.
Üldse ei imesta, miks paljud on end välismaal sisse seadnud. See pidev halvustamine ja mõnitamine tüütab lõpuks ära ja nüüd on küsimus, et mis on nendest lastest kasu, kes täna elavad välismaal ja seal pere loonud. Palju Eesti nendest tagasi saab?
Ja kas tõesti on ainus põhjus negatiivse iibe tekkimisel naiste soovimatus lapsi saada? Küsige endalt, miks meil hukkub nii palju teismelisi ja 20-30ndates eluaastates noori mehi? Kõik need elamata jäänud elud, mis liiga vara läbi said...
m
Mulisemine ja vee veelgi sogaseks ajamine/ 16. mai 2018, 10:24
See on nagu kaks kana kaagutavad ühe tera kallal. Kui Eesti riigis on vaesumise trend endiselt ja orjamajandus arendatakse kus saaks tava kodanikult pigistada kes ei ole üheskuritegevuses osalenud. Mis perekonnast nad räägiv? Kui isegi relvi ei suudeta osta oma kodumaakaitsmiseks kui palgad on endiselt madalad toidu ja tarbe hinnad on 33% ees 0,7% palgast!
o
oh jah/ 16. mai 2018, 10:22
helmed elavad omas mullis, nad arvavad et aasta on ikka 1950. Olen lihtsalt väsinud nende plämast ja elukaugest lähenemisest. Nende arvamuse kohaselt saavutaks siin riigis edu igal alal ainult käskude, keeldude ja karistamisega. See ajajärk on möödas, kus nii toimiti.
Kui keegi suudaks Helmedele selgeks teha, et kõige tähtsam on majandus ja selle areng ja kui majandusl läheb hästi, siis kõik muu tuleb ilma keeldude ja käskudeta lihtsalt iseenesest. Ainus mida peame jälgima, et riik ei laristaks seda raha ebaotstarbeliselt. Kõik mis investeeritakse inimestesse on õige tee. Kui suudetakse kindlustada turvatunne, küll siis sünnivad ka lapsed. Toetama peab suurlinnadest väljaspool elavaid noori, kes on valmis lapsi sünnitama rohkem kui linnavurled. See on ajast aega nii olnud ja midagi pole parata, aga raha tuleb suunata sinna kus sellel ka tulemust on. Paregune vanemahüvitis soosib vaid linnavurlede ühe lapse sünnitamist ja sellega iivet ei tõsteta.
Ja nüüd tuleb ekerelaste hirmu ja õudusunenägu, seni kuni meil pole piisavalt maksumaksjaid, tulebki lasta siia vöörtööjõudu täiesti avalikult nii, et riik saaks neilt ka maksud kätte ja kui need on ukrainlased, siis andke minna. Aga EKRE Helmede meelest on see ka katastroof.
a
arusaamatu/ 16. mai 2018, 09:59
..no nii, ma varsti fertiilsest east väljas, lapsi pole ega tule ka, mis nüüd saab, tõmban nööri kaela? igasugu ohmakaid beebiblogisid lugedes siin, tuleb hoopis arvamus, et oleks targem kui paljud naised endale lapsi üldse ei muretseks :D
t
tõmba../ 16. mai 2018, 11:16
a
arusaamatu/ 16. mai 2018, 12:37
..aga vat ei tõmba, igaugu helmede ja muude sundsigijate kiuste ei tõmba! :D laske käia ja tehke sugu aga ärge siis vinguge, et lapsed kisavad ega lase spades mõnuleda ega restoranides söömaaegu nautida! ;) ;D ilusat kevadet, hormoonid m
öllavad!
k
kommenteerijad/ 16. mai 2018, 09:49
on kui algajad autojuhid libedal teel - kisub vasakule, rebitakse rool paremale lõppu, kui auto paremale läheb siis rebitakse vasakule..
ja siis sõimatakse teisi samasuguseid.
kui me oskaks selle kuldse keskmise leida ja seda koos hoida..
ü
16. mai 2018, 09:49
Ükski naine ei peaks sünnitama ühiskonna survel ja mitte ükski poliitik ega kõrvalseisja ei oma kellegi elus sellist positsiooni, et otsustada, millal ta on valmis lapsi saama. See on iga naise enda otsustada ja siia virelema ei ole mõtet nüüd küll kedagi sünnitama puhtalt seepärast, et on viljakas iga. Kõik ei ela poliitikute palgast, kus suudad karja lapsi üles kasvatada ja siis kirjutatakse ka vorst ja leib kuludesse.
Vaadake üksikemade arvu, mis siin riigis on. Parandage enne ühiskonda ja siis tulge laste saamisest rääkima. Pole ka mõtet tuua näiteks nõukogudeaega- me elame aastal 2018 ja 200 000 eestlast on mööda ilma laiali ja need täna sündivad või kasvavad lapsed ei ole nüüd küll mitte kellegi pension.
m
muig/ 16. mai 2018, 10:55
JANIKA SiLLAMAA ARVAS, ET TEMA KÜLL SÜNNITAS ÜHISKONNA SURVEL, AGA KRISTINA OJULAND ON KÕVEMAST PUUST, TEMA JUBA ÜHISKONNALE EI ALLU...!
m
Mis tähendab/ 16. mai 2018, 12:02
ühiskonna survel? See on naise (ja ka mehe) enda huvides, et neil vanemas eas oleksid kõrval oma lapsed (mitte alamakstud hooldekogu sanitarid) kes neid vajaduse korral toetaksid!
t
to: mis tähendab/ 16. mai 2018, 12:41
Lastel polegi õigust oma elule siis? PEAD TEGEMA KÕIKE VANEMATE JÄRGI. :D
Sünnitate lapsi sleleks, et oleks keegi, kes teie tagumikku vanaduses pühiks ja orjaks teid? Nii armas eesmärk- tõeline ema-isa armastus
m
mis tähendaab to:/ 16. mai 2018, 13:55
Kui teie vanematel on õnne piisavalt vanaks elada, on ka neil kunagi tuge vaja - aga "orjama" (teie termin) te muidugi neid ei hakka, vaadaku ise kuidas saavad... Küllap oskate öelda, kes imikueas teie tagumikku pühkis (kui te lastekodust ei tule)?
n
No/ 16. mai 2018, 13:56
Normaalses perekonnas ikka hoolitakse üksteist ja aidatakse, toetatakse - alguses vanemad lapsi, siis lapsed vanemaid. Ilma hoolimise ja armastuseta peredes peetakse seda muidugi orjamiseks ja kannatamiseks.
p
Peep/ 16. mai 2018, 14:13
Selge, et teie oma vananevat isa-ema "orjama" ei hakka, vaadaku ise, kuidas saavad! Kas aimate, kes imikueas teie tagumikku pühkis (kui te lastekodust ei tule)? Oma elu eest oleme tänu võlgu oma vanematele, ja AUS inimene maksab võla tagasi - kui vähegi võimalik.

m
Marta/ 16. mai 2018, 09:31
Enamikus Euroopa riikides on iive negatiivne. Positiivne on vaid Prantsusmaal ja võibolla ka Itaalias. Nii et pole Eesti siin erandiks. Aga kõige suuremaks lastesaamise mõjutajaks pean mina partnersuhete ebakindlust. Meil Eestis ju sünnib Euroopa riikidest kõige rohkem lapsi väljaspool abielu. Ja vaadake seda rongaisade ehk alimentidest kõrvalehoidjate meeste massi. Tahetakse, et naised ÜKSI garanteeriks eesti rahva kestmise. Seda ei maksa loota ja polegi õigust tahta. Külalisisadega ei jää eesti rahvas kestma.
e
Eks ta õige ole./ 16. mai 2018, 09:43
Helme isegi ju uuel ringil ja tema lapselapsed ei näe oma vanavanemaid koos elamas. Mis eeskuju see nendele annab? Et ongi OK naisi vahetada, erinevate naistega lapsi teha, küll naised lapsed üles kasvatavad?
t
Ta räägib õiget asja/ 16. mai 2018, 09:26
Naisõiguslased on oma vaadetega niipalju maailma väärastanud, et tõsiasja suhtutakse kõhklusega ja eitavalt. Ega inimene oma nahast välja ei poe. Eriti naised.
M
./ 16. mai 2018, 09:50
Meesõiguslase arvamus - naised peavad - töötama, aga siiski väikest palka saama, lapsi sünnitama/kasvatama, aga tegema seda üksinda, kui mees enam 'ei viitsi'. Mehed peavad saama vabalt juua, vägivallatseda, minema kõndida ja laiselda - kui see naisele ei meeldi, siis on naine vastik feminist ja psühhoterrori kasutaja,
l
lugeja/ 16. mai 2018, 11:29
Ja kui mees puhkab, siis on ta lihtsalt väsinud, aga kui naine, siis on ta laisk.
v
vastuolu/ 16. mai 2018, 09:25
anatoomilisest ja meditsiinilisest seisukohast lähtudes on ju naistele kõige "magusam" sünnitusiga 20-25 aastat, maksimaalselt 30 aastat, kui naine saab vanemaks kui 30 aastat, siis muutub esimene sünnitus juba raskemaks ja ohtlikumaks inimese vanuse tõttu, siis hakatakse tegema planeeritud keisrilõikeid, tekib probleeme viljastumisega jne., st et inimene ei saa lapsi enam nii, nagu loodus on seda ette näinud, teisest küljest, kui naine sünnitabki ja kasvatabki lapsi sellises noores eas, siis tööle ta minna üldjuhul enne 30-35 aastaseks saamist ei saa, aga kes on eesti tööturul 35 aastane töökogemuseta inimene - mitte keegi, sel juhul on ainsaks võimaluseks tööle saada, tutvuse olemasolu kuskil ettevõttes, mis viib järelduseni, et need 2 asja, karjääri tegemine ja laste kasvatamine, ei saagi koos eksisteerida ja kes või mis siin süüdi on - eks otsustage ise
o
Oh/ 16. mai 2018, 09:53
Aga ebakindlatele meestele ju sobib, kui neil kodus on hariduseta naine, kes nendest sõltub, siis saab ju kamandada ja tähtis olla.
l
Liina/ 16. mai 2018, 09:57
See on pigem nõukaaegne jutt ja hirmutamine, et kõige "magusam" sünnitusiga on 20-25 aastat ja kui 25ndaks eluaastaks lapsi ei ole, siis neid ka ei tule. On ju kurb tõsiasi, et paljudel 20-stel katkeb samuti rasedus, on nürisünnitusi, on väärarenguga lapsi ja ega ka sünnitus pole neil viuh-ja-valmis. Aga eks vana Helme on nõukaaegse koolkonna mees ja ta arvab, et tänased 30-sed naised on äpud. Aga noh, Helme ei saa oma vanust ega vananenud arusaamu muuta. Aga eks see ole juba tema probleem. Samas poliitikuna võiks ta tõesti midagi ära teha, et lastega naistel oleks tööturul lihtsam hakkama saada ja tööandjad ei põlgaks ära väikeste lastega naisi. Palgad on nirud ja ühe palgaga ei saa pere hakkama, naine peab olude sunnil samuti tööl käima...
e
16. mai 2018, 10:45
ei ole nõukaaegne jutt ja hirmutamine, seda on ju arstid kinnitanud, et nooremana sünnitades on ohud väiksemad, selge on see, et äpardusi juhtub igas vanuses ja mõnel ei õnnestugi sünnitada, ükskõik mis vanuses, mul on enda tutvusringkonnas mitu näidet, kus inimene on juba 40 ja 50 vahel, aga lapsed alles väikesed, kuna enne oli vaja karjääri teha ja kindel töökoht endale kindlustada, ja ei olnud see lapsesaamine selles eas enam nii, et suts ja valmis, samas on ka neid, kes on 20selt lapse saanud, aga karjäär pole just eriti kuhugi jõudnud ja siis lisaks on ka veel mõni, kellel kõik on õnnestunud - mitu last, karjäär jne, eks siin ikka sõltub kõik konkreetsest inimesest, milline on tema tervis, millise tööandja otsa satud jne.
t
To 10:46/ 16. mai 2018, 11:29
Kui 40-50 vahel hakatakse lapse peale mõtlema, siis on kindlasti juba raskem, kuid arvatavasti pole veel päris võimatu. Ja kui naine ja mees on terved olnud, pole suitsetanud ja alkoholi kuritarvitanud, siis miks mitte ka sellises eas lapsi saada? Tegu kindlasti väga oodatud lapse/lastega, kel elukogenumad ja rahulikumad vanemad.
Samas kui rasestumine tõesti nii raske on üle 25+ naistele, siis võiksid ju kõik 30+ naised ilma kaitsmata vahekorras olla, sest rasestumise võimalus on imeväike? Kuid millegipärast ei julge soovitada ilma kaitsevahenditeta seksida, kui just ei taha rasedaks jääda.
e
Eesti poliitikud/ 16. mai 2018, 09:10
on kunagise NLKP jüngrid, kes on ahnitsenud hulka vara kokku, töötegemisest nad suurt ei teagi. Jutumehed on. Jutumeestel ongi palju lapsi, sest ega nad kodus muud enam teha suudagi, kui voodisse vajuda pärast oma suuri esinemisi ja könekoosolekuid. Reeglina on poliitikud mehed ja nende suhtumine naistesse on alandav. Nüüd asuti veel kaitsma üksikvanemaid elatise osas. EKRE-l on häid ideid küll, aga nende realiseerimiseks on rohkem vaja kui jutumula.
e
16. mai 2018, 13:54
Ekre auesimees Rüütel ja ka see nõukaaja marksismi-leninismi propagandist Helme Mart on tõesti NLKP jüngrid, kes
ikka veel elavad nõukaaja mullis
t
Tim/ 16. mai 2018, 17:46
Aga sinu jumalus marksismi-leninismi ideoloogiline propagandist Nestor oli on ja jääbki NLKP liikmeks.
k
kuku/ 16. mai 2018, 19:38
maa peale !
ja piisavalt valusalt
a
Arvamus/ 16. mai 2018, 09:01
Kui räägib mees, siis räägib jumal, eks ole? Kerge on hoiaku puhul, et minu ülesandeks on teha tööd tuua perele raha koju (kui ei saa/suuda, siis on tegemist ajutise tagasilöögiga), aga kõik, rõhutan kõik, mis on seotud koduga, see on naise ülesanne - kodusoojus, lastega tegelemine, kodu koristamine, toidu valmistamine, mehe vajaduste eest hoolitsemine ja - selle kõrvalt siis ka tööl jäimine, sest mehe palgast naise ja laste vajadusteks ei piisa. Mees kulutab raha sõpradele, hobidele, naise palgast kaetakse maksud, toit, laste kulud. Kui mees peab pere vajadusteks raha igapäevaselt välja käima, siis kaalutakse kulutust, kas see on ikka hädavajalik. Perega kord aastas reisile mines raha lendab, sets maailm näeb, kuidas mees pere eest hoolitseb. Loomulikult on erandeid, aga üldine pilt ei ole oluliselt muutunud. Kuidas sellised mehed kasvavad? Ise kasvatame.
k
Kalev/ 16. mai 2018, 08:54
naised ajagu naiste rida,mitte meeste rida!
J
./ 16. mai 2018, 09:58
Ja millised need read siis on?
Meestel töölkäimine.
Naistel töölkäimine, laste õpetamine/kasvatamine, koristamine, söögitegemine, poes käimine, mehe eest hoolitsemine. pesupesemine.
n
no/ 16. mai 2018, 10:58
Pole nagu eriti silma jäänud naisi meeste real, st. niisama lällamas ja tölleramas.
n
nii vähe kiidukomme helmedele ja teiste pihta saadetud vihakomme?/ 16. mai 2018, 08:47
Ekre palgaliste esimese vahetuse tööpäev algab vist kell 9?
o
oravatel/ 16. mai 2018, 08:53
ja kaaslastel hakkab siis kell 8°°, + 45 minutit hommikukohvile ja siis esimene komm ilmub 2 minuti pärast...
n
Naine/ 16. mai 2018, 08:23
laste pärast tasubki siin maailmas elada!
j
Jah/ 16. mai 2018, 09:05
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
a
Aga / 16. mai 2018, 09:59
Lapsed on olulised, aga nõuda, et naine istuks ainult kodus, ilma hariduse ja tööta, on tõesti rumal.
a
Aga / 16. mai 2018, 11:10
Suurem osa tahaks, et naine istuks ainult kodus, ilma hariduse ja tööta? See meenutab tõesti ühe teise usuvoolu põhimõtteid.

t
Tõesti/ 16. mai 2018, 08:22
Alender jahvatab suu kõrvuni eksteinud 17 aastaga asjad korda aga ei jutt ikka ümmargune -võiks teha teeks-eks teinud siis kui aeg oli
S
.../ 16. mai 2018, 07:34
Sellise moslemimehe jutuga ajab ta viimsedki naised minema. Miks ta siis võitleb migrantide vastu, kui härra Helmele nende šariaadi seaduse nii väga meeldivad?
n
Naine metsast/ 16. mai 2018, 07:33
Meie praeguses riigis puudub haritud ja igapäevatööl käivatele naistele koduabilise-lapsehoidja teenus. Seda peetakse eputamiseks, aga tegelikult oleks väga vajalik. Kuna vanaemad peavad ja tahavad tööl käia vähemalt 65 eluaastani ja valdavalt kolm põlve enam koos ei ela, siis võiks olla loomulik, et pere palkab koduabilise. Siis ei pea mees öösel oma triiksärke triikima, sest naine teeb magistritööd jne. Palju tülisid jääb tulemata, kodud on puhtad ja lapsi ootab koolist tulles inimene kes neid kuulab ja toidab.
p
puudub lapsehoidja teenus?/ 16. mai 2018, 07:46
Metsanaisele,
kuule, aga kes sind keelab lapsehoidjat- koduabilist võtmast?
n
naine metsast/ 16. mai 2018, 20:21
kuna teenust ja võrgustikku pole, siis on enda kodu väga raske kaitsta. Nii nagu Tallinas-Tartus on laste tugiisikute baas, kust sobiv valida nii peaks olema koduteenus. Siis reguleerib turg hinna, maksud saavad makstud.
a
abiline/ 16. mai 2018, 08:08
Mitte keegi ju ei keela koduabilist palgata ka täna. Iseasi, millest miinimumpalka teeniv poemüüja, kes pikkade tööpäevade tõttu kindlasti abi vajaks, sellele koduabilisele küll palka maksaks?
On meilgi koduabilised täiesti olemas - jõukurite tibidest elukaaslasi "abistamas": neil pole ju kodukoristuseks aega (kuigi tööl ei käi), sest vaja hoopis trennis-spas-ilusalongis käia, ja süüa teha nad enamasti lihtsalt ei oska.
k
kratt/ 16. mai 2018, 08:24
Miinimumpalka teeniv poemüüja saab lubada omale ainult 1 lapse, Lapsele 250 eur+ omale 250 eur. Saab vast ilma koduabilsest hakkama!
e
Ei saa üksi,/ 16. mai 2018, 09:05
last tuleb ka inimeseks kasvatada, ja selleks peab keegi teda juhendama ja temaga tegelema, mitte et võta oma taskuraha ja hängi kuskil..
k
kratt-le/ 16. mai 2018, 11:00
Mina kui miinimumpalgaline lubasin endale tõesti ÜHE lapse, aga võinuksin ka kolm, muide. Kodu olnuks korras ja söök laual, alasti poleks ka keegi, aga vaat ühiskonna surve, et iPad ja gutšimutši---vaat sellega oli probleeme ka ÜHE lapsega ja seda ei tekitanud mitte meie väike perekond!
m
Mofo/ 16. mai 2018, 11:07
No koduabilise teenus on vist igalpool ka keskklassile pigem kallis teema, lisaks on ka peavahel kinni, et lasta võõras oma elamisse toimetama.
n
Naine/ 16. mai 2018, 08:09
Tee lapsi- saad nii publiku, kes sind kuulab ja ka lapsehoidjad- lastes on kõik olemas
s
16. mai 2018, 09:01
Sinus endas peab olema kõik olemas. Siis on sul midagi ka lastele pakkuda.
k
Kellele vaja/ 16. mai 2018, 07:29
Laste kasvatamisest rääkigu need kes on vähemalt 3-5 last üles kasvatanud mitte kibestunud vanatüdrukud jms. Vanasti oli Eestis igas peres peaaegu 5-10 last, polnud sotsiaalhooldust ega arstiabi. Tänu sellele aga püsib Eesti riigi järjepidavus tänapäevani. Rahvaarvu vähenemine on ikka väga suur oht riigi püsima jäämiseni. Poliitikud peavad siin isiklikku eeskuju näitama (a`la haridusminister Reps!). Lastega naistele tuleb luua ka eelised töökoha ja ameti saamisel!
ä
Ärge unustage, et / 16. mai 2018, 10:09
vanasti ei olnud beebipille ega kondoome,. Eks tõhusate rasestumisvastaste vahendite puudumine aitas paljuski kaasa nende 5-10 lapse sünnile. Ja vanasti elati rohkem maal ning maatöödel oli abiks, kui pere suur ja töökäsi palju. Linnas pole sellise lapsekarjaga 2-toalises paneelikas täna eriti midagi teha...
Vähemalt saadi omal ajal lapsed ühe ja sama naisega, mitte nagu meie tänased staarpoliitikud, kes teab-juba-mitmendal ringil ja eri naistega lapsed saanud. Eeskuju missugune?
m
Mofo/ 16. mai 2018, 11:05
Kuna vanasti puudus ka arstiabi, meie tänases mõistes, siis nendest 5-10 lapsest jõudis 20+ ikka ainult ca 70%(?) protsenti, taas huupi number aga toonasel ajal oli ka laste suremus üsna kõrge (ja üldine genofond tugevam) kui täna,
õ
Õigus/ 16. mai 2018, 07:29
Alati räägitud, et esimene laps tuleb sünnitada enne 30- ndat eluaastat. Ja seda just seisukohast, et sünniks terve laps. Ei usu, et midagi siin muutunud, aga eks ta ole, lapsed vaja ka ülesse kasvatada ja selleks on vaja head sissetulekut. Ja olgem ausad, noored naised ei viitsi lastega jahmerdada ja vanavanemad ju ka rabavad tööd ja ei saa aidata. Kui oleks nn fertiilses eas, siis ikka mõtleks väga tõsiselt, kas sellisesse maailma üldse tahaks neid lapsi, kuidagi ohtlik koht tundub olema lastele ja suur risk, et kas ikka sünnib terve laps, nii palju neid kaasasündinud hädasid viimasel ajal. Aga teatud vanuses loodus nõuab oma ja ikka tore, kui lapsed ja lapselapsed olemas. Ei kahetse!
k
kui naine on terve/ 16. mai 2018, 09:06
ja ei ole and ära mürgitanud, alkoholi, sigarettide ning muus saastaga (loe: antibeebipillid alates 14. eluaastast), siis on 30+ veel väga hea tervisega ja sünnituseas, kuni 45 suudab ta saada veel mitu last. Samas on tal oskus ka neid kasvatada. Vbl. osale on oluline teha lapsed 20+, et 40+ juba midagi muud teha v. siis elu nautida. Üldiselt on EKRE-l päris normaalsed ideed, aga samas keegi neist ei ole kunagi töötuleiba maitsnud. Ja poliitikat ei saa teha päris möisnikutasemel, peab ka muud teadma. Praegused poliitikud on ülikooliproduktid alates kommunistlikust parteist ja sinna kuulumisest enamuses. Ja nende lapsed kannavad samu ideid. Kui on raha, on ka lapsi. Vt. poliitikuid.
m
Mofo/ 16. mai 2018, 11:03
_Kui on raha, on ka lapsi. Vt. poliitikuid._
See on ainus, täiessti vale väide su jutus. Statistiliselt, mida jõukam ühiskond, seda väiksem sündivus ja taastootmine. Vaata tsiviliseeritud riikide ja arengumaade statistikat. Seal kus ikka enamus inimesi saab heaolu nautida, teeb ka tööd, seal koheselt iibeprobleemid. Sarnane tendents on ka Eestis üksikisiku vaatevinklist, paljulapseliste seas on vähe oma tööala tippe, kes 2x keskmist ja üle teeniksid. ja siis muidugi see seltskond, kes arutult sigib ja lapse tegemisel ei mõtlegi sellele, mille eest ta üles kasvatada.
Muidugi on erandeid, aga tõin välja peamised statistilised suundumused.
m
mustade maamees/ 16. mai 2018, 07:18
tulen siia ja mida ma näen,kas eesti naised frigiidsed või! asun kohe tööle ja juba tulemused näha.
h
Helmedel on alati/ 16. mai 2018, 06:56
õigus,mina olen naine, mul on lapsed ja lapselapsed. Need ,nii öelda, targad naised polegi targad.
Lobisevad liiga palju ja aru ei saa ka paljustki.Kanakarja kambakas.,;)
m
muig/ 16. mai 2018, 07:59
Näha jah, et sinu puhul kirjaoskus oli vähem tähtis kui sigimine.
m
muigutajale/ 16. mai 2018, 11:03
Näha, et sinul pole oma "haridusega" ka õnne olnud, kust muidu selline mõttetu sapp teise inimese peale!
t
Tegelikkus/ 16. mai 2018, 06:55
Meie kõrgeltharitud naised ootavad tuumafüüsikuid, tohtreid,ärimehi ja nii edasi. Eestis ei ole võimalik sünnitada kuid peale sünnitust Eesti tagasi tulla on küll võimalik ja isegi elada. Võiks avada oma silmad ja vaadata kuidas muus maailmas naistega käitutakse, kuid ainult vingume et Eesti mees on see ja teine ja ei sobi perekonnapeaks. Piirid vabad ja andke aga minekut ning sünnitage seal kus teile sobivam on, tulevikus ka maksumaksjatel kergem mida vähem ülalpeetavaid.

t
tüdinenud/ 16. mai 2018, 06:39
Foorumit vaadates tahaks, et kohalolijad arutaksid teemat, aga kohe hakkab üks poriga loopimine pihta. Pr Alenderi käest, kes puudutas ka maksupoliitikat, tahaks küsida, mis sest halba on, kui väikese pensioni pealt ei pea enam makse maksma. Tõesti on ära tüüdanud, et peaks olema ja peaks tegema, aga milleski kokku ei lepita ja ainus eesmärk on teisi poriga loopida, et oma soe koht säilitada.
v
väikese/ 16. mai 2018, 10:08
pensioni pealt ei peagi makse maksma, vaid ülisuure pealt. Keskmine pension jääb alla tulumaksuvaba määra.
m
Mina olen / 16. mai 2018, 06:37
just see naine, kes ise otsustab oma keha üle! Mitte mu mees ega helmed. Lapsed on olemas ja nii valus kui see ka helmedele ei ole, siis lapsi on mujal tunduvalt lihsam kasvatada kui Eestis. Nii et helmed, võtke teadmiseks- tark naine reguleerib ise oma keha.
e
eh sind/ 16. mai 2018, 09:10
Helmed ei ole ju seda olukorda raskeks teinud - nemad ei ole võimul veel olnud.
Nii lihtsast asjast mitte arusaamine paneb kahtlema, et kas sust ka laste kasvatamisel asja on.
h
Helmed ärgu muretsegu/ 16. mai 2018, 09:16
viimasel ajal on ilmselt ka mehed hakanud sünnitama, teadagi kust. Ainult musta värvi tulevad kuidagi, linnapildis juba täitsa näha.
n
naisele/ 16. mai 2018, 10:10
kui ainult sina otsustad, siis kasvata ka ise üles ja ära nõua alimente.
j
Jopa Kolla/ 16. mai 2018, 05:40
"Lisaks Yoko Alendrile ja Mart Helmele olid saatekülalisteks ka Riina Sikkut, Siret Kotka, Tiina Kangro ja Monika Haukanõmm." – no ei ole proportsionaalne valik saate külalistest naiste teemade käsitlemiseks!
m
Maie./ 16. mai 2018, 05:28
Elage oma elu ja igaühel on öigus ise otsustada -kuidas ja mida teeb. Naine ei ole mingi ori, et mees ütleb - me oleme võrdsed.
a
aga/ 16. mai 2018, 05:50
Miks sa elad ühiskonnas ja kasutad selle hüvesi, kuhu sa ei ol nõus panustama ja vastutama ? Muudkui mina mina mina.
u
Unn/ 16. mai 2018, 06:36
Hüvesi, kanasi, kassisi...
a
ahsoo/ 16. mai 2018, 07:32
Mis on meeste panus, kellel lapsi pole? Miks naised süüdlased tembeldatakse?
m
Marta/ 16. mai 2018, 08:47
Mis teha, kui kirjaoskus on nii mõnegi meelest teisejärguline. Ning küsimuses pole näpukad vahelejäänud tähtede kujul, vaid ikka põhimõttelised õigekirjavead. Taolised inimesed ei tule selle pealegi, et emakeelt korralikult mittevaldava isiku poolt öeldut ei võeta kuigi tõsiselt. Nii et "aga" õppigu kõigepealt õigekiri selgeks, alles seejärel võib ta hakata teistele õpetama, kuidas elada.
j
jah/ 16. mai 2018, 09:15
a
aga/ 16. mai 2018, 09:25
Kuhu jäävad düsgraafide inimõigused?
n
nende/ 16. mai 2018, 09:43
meeste panus on luua naistele rohkem "isade valikuid", kehvemad jäetakse kõrvale
U
06:36-le/ 16. mai 2018, 11:04
r
Realistlikult võttes/ 16. mai 2018, 01:16
on naiste koht köögis,lastetoas ja kirikus. Küchen,Kinder,Kirchen! Ja loomulikult oma meest peab voodis rõõmustama. Kui naine seda ise ka naudib,siis väga tore,aga see ei ole oluline. Kui mees ütleb,siis tuleb abielukohust alandlikult ja vastu vaidlemata täita. Meie peres on see naisega sedasi 32 aastat olnud, 5 last,8 lapselast... Ja on ka naine õnnelik,pole tal selliseid luulusid nagu tänapäeva "kõrgeltharitud" feministidel, sellised lollused olen ma kunagi abielu esimestel päevadel tal peast pühkinud. Naine peab sõna kuulama.
N
../ 16. mai 2018, 07:09
k
@ ../ 16. mai 2018, 09:23
katsu vaadata ka nii paari põlvkonna kaugusele ja selles sihis plaane teha, mitte ainult hetkevõrdsus ja hetkeheaolu..
niimoodi on varsti ainult täismoslemid siin planeedil alles
a
Ah/ 16. mai 2018, 14:03
Mis poolik, ikka täielik muslim. Eks ju selliseid naisi leidub, kes ennast alandada, ja kamandada lasevad, ise ilma hariduseta ja maha sururutud. Ainult, et tark ja haritud, mehelik mees endale sellist naist ei taha, vaid suudab haritud ja iseseisva naise kõrval mees olla.
N
./ 16. mai 2018, 07:29
No loodame, et su tütred on ka vaiksed sussid mõned mehe magamistoas.
h
hea/ 16. mai 2018, 08:00
Hea mehe magamistoas on väga meeldiv ka sussina sahistada
h
16. mai 2018, 09:03
Hea mehe magamistoas ei ole naine sahisev suss.
e
Eh/ 16. mai 2018, 07:34
Ma loodan, et siin on tegemist mingit veidrat liiki huumori ja mitte tõsise jutuga....
t
to realistlikult võttes/ 16. mai 2018, 11:07
Ühesõnaga - naine kannab oma turjal täisparasiiti.
s
Sid/ 16. mai 2018, 01:07
Hea, et kaabud suudavad maailma asjad meestele, naistele ja puuhobustele selgeks teha.
m
mida/ 16. mai 2018, 10:13
nad selgeks teevad? Tingimusi ju enam pole ideaalseks eluks.
k
keegi/ 16. mai 2018, 11:46
Kui naine üritab laste asemel valida karjääri...siis see on üritus varastada ühiskonna tagant . Üksikisku tasandil on sel naisel mingi hetk muretum elu kuid ühiskonnale on see oht kui selline mõttemaailm hakka järjest levima et: tite asemel parem chillin longues kokteiliklaasi juures ja küll teised naised teevad minu eest ära selle rahvaarvu stabiilsena hoidmisel.
z
zerviti/ 16. mai 2018, 00:46
eesti orbanid, nuur ja vana, tegid selgeks
kes on kukk ja kes on kana
m
Mida te jaurate / 16. mai 2018, 00:13
Helmedel on päris suur hulk lapsi . Need on meie tulevik.
Kellel lapsi pole siis mis nende arvates saab edasi ?
m
Marta/ 16. mai 2018, 08:49
Oh jeerum, kui kõik Kaabude lapsed loomult oma isadesse lähevad, siis ajab küll hirmu peale!
j
Jah, see on ainus lootus/ 16. mai 2018, 09:19
muidu imbuvad EKREsse igasugused Sorose trollid, kes seal peagi Helmed maha valivad, aga kui partei koosneb lastest ja lastelastest, siis bäää, võta näpust Soros.
e
eh/ 16. mai 2018, 13:10
päris hea hulk jah, ja erinevaid naisi samamoodi, kes neid lapsi kasvatavad.

s
süsimust iroonia/ 16. mai 2018, 00:09
nojaa, aga kõik poliitikud on ju ka ühiskondlikult kahjulikud elemendid, sest nad ei tooda lisandväärtust! :P
s
Sander/ 16. mai 2018, 05:07
" poliitikud on ju ka ühiskondlikult kahjulikud elemendid"-TÄPSELT NII!!! Olen seda aastaid rääkinud, et riiki juhtigu spetsialistid, vastava valdkonna parimad, mitte erakonna kõvemad kisakõrid. Erakondlik tegevus on samasugune klubiline tegevus kui bridži/golfi, mis iganes ja see toimugu töövälisel ajal ning elatugu liikmemaksudest, mitte ärgu nuumaku ennast riigi tissiotsas.
p
pandse puusse/ 16. mai 2018, 00:06
mõned ei peagi lapsi saama. Loodu(s) on tark.
a
16. mai 2018, 01:15
n
N/ 16. mai 2018, 00:01
Yoku. Kes vana asja meelde tuletab, see elab edasise elu ühe silmaga
t
tigekala/ 16. mai 2018, 09:32
alati unustatakse selle vana ütlemise teine pool. täispikalt on see ütlemine nii, et kes vana asja meelde tuletab, sel silm peast välja, aga kes vana asja ära unustab, sel mõlemad silmad peast! ehk siis puust ja punaseks - ajalugu tuleb mäletada ja meeles pidada, aga sellest ei pea alati rääkima, vaid õigeid järeldusi tuleb teha.
a
A/ 15. mai 2018, 23:57
Vargamäe Krõõt ja Mari olid tänapäeva karjäärijokudest peajagu üle ja peajagu üle on isegi vanatüdruk Minna ,kes iga hinna eest omale last tahtis !
n
naised ei saa jälle aru/ 15. mai 2018, 23:54
lausega, et naised ei saa maailmaasjadest aru, ongi helme ju naisi juba aalndanud. Huvitav, kes need fertiilses eas naised üleval peab, kui titetegemiseks nagu läheb? pole ju eestis moodne ühe naisega lapsi kasvatada.. aga üles need tuleb kasvada, kui juba valmis tehtud.. Ja slleks,et seda rahuldavalt teha, kulub hunnik raha.. samas lastega kodusolevad naised jäävad ju tööturust ja karjäärist eemale, aga sissetulekute vahed jäävad naiste kanda, justkui nemad olekski odavamad..
s
Sander/ 16. mai 2018, 05:17
"kulub hunnik raha"-sellep see Oviir räägibki, et perekond on emme ja issi, kes peret üleval peab. Olen ise seda teinud ja suht normaalselt, kolm last on kasvatatud, maja on ehitatud(ilma kõrvalise abita),mida siis ikka. Mees peabki olema MEES- kui soetasid pere, siis pead seda ka toita/katta suutma.
k
ka naine/ 16. mai 2018, 08:05
Karjäär ja karjäär! Milline on siis eesti naise karjäär või karjäärinaine? Kellele teda vaja on. Sünnituseas naine õppigu ja seda lapse kõrvalt. Ei ole ükski lastetu naine teinud sellist nn karjääri nagu naised laste kõrvalt
p
pooldan/ 16. mai 2018, 09:06
Täpselt minu kogemus. Tuttavad naised on saavutanud kõik: abikaasa, lapsed, kõrghariduse, doktorikraadi ja erialase töö. Lihtsalt lillutamise asemel tegid kõike õigel ajal. Ramsis istuti ka vabal ajal ja õhtuti. Kui elus lahedalt läbi saada on põhiline soov, siis võidki üksi jääda.
o
OBUNE/ 15. mai 2018, 23:53
Muuseas tuli jutuks... Muuseas oli jutuks ka palju muud, peale fertiilsuse, millest leheneeger ei taipa
i
Ise nägin/ 16. mai 2018, 08:15
Nägin ise seda saadet ja LOOMULIKULT ei olnud asi sedasi kui lehenegu laseb asjal paista.
Masendav tölplus delfu poolt.
m
Margus/ 15. mai 2018, 23:40
Tähetargast habemik ju üritas sadu vanatüdrukuid puuõõnes rasestada,tšakraid avada ja eestlaste iivet tõsta...vaadake mis jama sellest tuli- vanameest otsib politsei taga!:(
s
Sander/ 16. mai 2018, 05:20
"puuõõnes rasestada"-mida sa jaurad, kõik naised kurtsid, et vanamees ajas näpud külge, kuid näpuga pole siiani kedagi tehtud. Samas, pole parata, starost ne radost.
j
ju/ 16. mai 2018, 09:46
siis ei maksa alimente..

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee