Apu Nahasapeemapetilon (VIDA PRESS)

Hittseriaali "Simpsonid" süüdistatakse indialaste mõnitamises. Apu-nimelisele tegelasele hääle andnud Hank Azaria on valmis taanduma.

Süüdistuste kohaselt jätab 1990. aastast "Simpsonites" figureerinud Apu Nahasapeemapetilon oma tugeva aktsendi ja käitumisega indialastest stereotüüpse ja väära mulje.

Apule hääle andnud Hank Azaria osales teisipäeval Stephen Colberti "The Late Show's" ning ütles, et tema silmad on avanenud ja tal pole olnud vähimatki kavatsust kellegi tundeid haavata.

"Mind kurvastab mõte, et ükskõik keda, olgu ta noor või vana, olgu see minevikus või tulevikus, võidakse Apu pärast kiusata," ütles Azaria Huffington Posti teatel. "See polnud tõesti nii mõeldud. Tahtsin ainult inimestele rõõmu ja lusti tuua."

Azaria nentis, et "Simpsonite" stsenaristide seas võiks olla ka indialasi, kes saaksid sõna sekka öelda, kuidas Apu rääkima või käituma peaks. Kuid näitleja, kes annab hääle veel mitmetele "Simpsonite" tegelastele, näiteks Moe'le, Wiggumile ja Koomiksikutile, kinnitas, et on valmis Apu rollist taanduma, "et see tegelaskuju uue hingamise saaks".

Jaga artiklit

16 kommentaari

J
ja ytlengi nii  /   00:07, 27. apr 2018
Kõige üle võib nalja teha aga paraku on yhiskonda siginenud mingid vedrad lumehelbekesed kes ei kannata otse juttu. Phh, no palju õnne neile siis. Ise nad ei saa naljast aru ja hakkavad oma jura ajama.
R
rassissmus  /   00:04, 27. apr 2018
No mis toimub, maailm on ikka nii pek-ki läinud et enam ei tohi ka animatsioonis midagi öelda, lumehelbekesed väärivadki vi-ha kui nad ei kannata midagi välja.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis