Kõik TV uudised

Uue saatega ekraanile tulnud Marek Lindmaa: „Seitsmeseid“ ma ei jäta (6)

Televeeb, 19. aprill 2018, 14:33
Marek LindmaaFoto: TV3
"14 aastat on uudistes tööd tehtud ja see paelub mind endiselt. Kahe saate tegemine on kindlasti keerulisem, aga samas ka tore väljakutse, mis paneb teistmoodi pingutama," sõnab Marek Lindmaa, kelle uus autorisaade "Sotid selgeks!" alustas sel teisipäeval TV3-s.

""Seitsmeseid" ma ei jäta," kinnitab Marek. Mees ütleb, et lisaks "Seitsmestele" ja saatele "Sotid selgeks!" tegeleb ta veel teistegi projektidega. Näiteks on Lindmaa tegev ralliraadios ning autoralli maailmameistrivõistluste taskuhäälingus "PowerStage". "Siiani koormus suureks ei ole läinud ja ilmselt ei lähe ka. Tuleb leida kõigis asjades tasakaal," sõnab ta.

Marek ütleb, et pärast esimese saate eetrisse minekut on emotsioonid väga head. "Saade jooksis hästi ning mis peamine – meeskond, kellega seda saadet teeme, on suurepärane. Müts maha kõikide ees."

Samal teemal

Avasaates taheti ka ühe loo ekraanile jõudmine ära keelata, mille kohta Lindmaa ütleb, et selliseid asju juhtub. "Aga mitte kunagi ei ole lahendamatut olukorda. Alati leidub mingi lahendus ja nüüdki oli see olemas," sõnab mees, et kõik läks lõpuks ikka hästi.

Marek sõnab, et tee uue saate juhtimiseni kulges loomulikult. "Soovisin uudiste kõrvale ise uut väljakutset ja sel hetkel, kui see pakkumine tehti, oligi vaja vaid üks pluss üks kokku liita ja rõõmsalt pihta hakata."

"Sotid selgeks!" sarnaneb olemuselt 16 hooaega kestnud saatega "Kaua võib", mida juhtis Ain Allas. Eelmisel suvel avaldas TV3, et saade lõppeb, kuid ei välistatud, et see kunagi uuesti ekraanile naaseb. Õhtuleht uuris TV3-lt, miks tuli eetrisse uus saade selle asemel, et jätkuks "Kaua võib" uue saatejuhiga.

TV3 programmijuht Raimo Kummer sõnab, et "Sotid selgeks!" on Marek Lindmaa uus autorisaade, milles proovitakse aidata inimesi, kes on ükskõik millise probleemiga hädas, kellele tehtud ülekohut või kes oma murega üksi jäänud. "Marek on hea ja muhe saatejuht, kellel on oskus inimestevahelisi konflikte lahendada ja ühisosa leida ning ta sobib sellise saate juhiks väga hästi."

Allase ekraanile naasmist oodata ei ole. "Legendaarne saatejuht Ain Allas on elama asunud vanematekodus Kose alevikus, naudib auga väljateenitud pensionäripõlve, on eluga väga rahul, käib kalal, osaleb kohalikus poliitikas ja aitab kohalikku hariduselu korraldada," lisab Kummer.