Kõik TV uudised

TV3 VIDEO | Marek Lindmaa uue autorisaate „Sotid selgeks“ avasaate lugu taheti ära keelata (1)

Televeeb, 17. aprill 2018, 16:24
Marek LindmaaFoto: TV3
Täna õhtul jõuab ekraanile Marek Lindmaa uus autorisaade „Sotid selgeks“ ning seda üsna viimasel minutil, sest avaepisoodi lugu taheti ära keelata. Uus saade alustab tormiliselt, sest kolmest šokeerivast juhtumist üritati ühte eetrisse mitte lasta, kuid lugu jõuab siiski vaatajateni.

Saate eesmärgiks ei ole süüdi mõista, vaid leida lahendus, mis erinevatele osapooltele sobiks. „Toome nad ühise laua taha ning püüame selgeks teha, et omavaheline suhtlus on see A ja O, mis lõpuks päikese pilve tagant välja toob,“ sõnab Lindmaa.  

Samal teemal

Probleemiga pöördus saate poole MTÜ Abikäsi endine töötaja Kristi (nimi muudetud), kes ei olnud kätte saanud osa oma palgast ja lõpparvet. Ohtralt ka avalikku rahastust saanud MTÜ Abikäsi eesmärk oli aidata tööle puuetega inimesi ja ka saate poole pöördunud inimene oli vaid osalise töövõimega. Saatejuht Marek Lindmaa võttis ühendust MTÜ Abikäsi juhi Marko Simbergiga, kes tunnistas võlgnevust ja lubas selle likvideerida. Vahetult enne saate eetrisse jõudmist pöördus saate tegijate poole uuesti endine MTÜ töötaja Kristi, seekord sooviga saatelõigu eetrisse jõudmine ära keelata. Kuidas sinnani jõuti ning mis põhjustel, näeb täna õhtul, sest lugu jõuab siiski vaatajate ette.

Tänases saates jutustatakse ka lugu naisest, kes sattus hambaravitoolist koomasse. Lisaks kurvale hambaravijuhtumile toob esimene saade vaatajani ka loo, kus erivajadustega inimestele tööd pakkunud ettevõtja jättis palgad maksmata ja kadus kui tina tuhka. Samuti sai näiteks Autodeost24 müügiplatsilt auto ostnud pere sai sõidurõõmu tunda vaid mõned kilomeetrid.

„Esimesed võttenädalad on olnud äärmiselt põnevad! Tõsiseid teemasid, muresid, probleeme on inimestel palju. Tegelikult on see lausa üllatav, mille kõigega näiteks meie naabrid, sõbrad, tuttavad kokku puutuma peavad. Mõned kuuldud ja uuritud lugudest panevad imestama, kas tõesti tänases Eestis on see üldse võimalik!“ kommenteerib Lindmaa.