24aastane naine rääkis "Kuuuurijas", kuidas on olla inkassofirma Creditreformi küüsis.

Inkassofirma võtab temaga ühendust keskmiselt nädalas korra küsimusega, millal naine võlad tasub.

Noor naine tunneb end kõige selle keskel ise väljapressimise ohvrina.

Vaata täispikka intervjuud TV3 videost!

Eestis puudub riiklik järelvalve inkassofirmade üle, seega peavad inimesed ise jälgima, kas inkassofirma nõuded on õigustatud või mitte.

Inkassofirmad võivad kalastada heausklikke maksjaid ja nõuda võlgnikelt sisse ebamõistlikke summasid.

Vaata videost allpool, millist nõu annab justiitsministeerium!

Jurist Merike Roosilehe sõnul tegeleb inkassofirma Creditreform tarbijate eksitamisega. Inimesed ei tea oma õigusi ning probleemide vältimiseks maksavadki ära inkassofirma poolt esitatavad nõuded. Inimesed peaksid olema hoolsamad ja jälgima, et nad ei langeks inkassofirmade lõksu.

Vaata täispikka intervjuud TV3 videost!

Jaga artiklit

56 kommentaari

N
näide  /   13:06, 10. apr 2018
Mulle saatis seesama Creditreform aastaid kurje kirju ja nõudis alusetult raha. Nad väitsid justkui oleks ma olnud võlgu Ragn Sells prügifirmale prügiveo eest ja summa oli müstiliselt suur. Kõige huvitavam asjaolu oli aga see, et mul polnud sellise prügifirmaga lepingutki ja minu prügi vedas hoopis teine firma. Helistasin sinna Ragn Sellsi, et ehk on neil seal midagi segamini läinud aga nad ei teadnud sellisest võlast midagi. Creditreform ei saatnud minu nõudmise peale mulle ka mingeid võlgnevust kinnitavaid dokumente. Nad terroriseerisid mind niimoodi umbes 5 aastat ja summad aga kasvasid. Mind ajas see lõpuks lihtsalt naerma ja ma ei viitsinud nende kirjadele ja kõnedele reageeridagi. Nüüdseks on järgi jäetud. See oli 2008- 2013.
M
Minul  /   10:38, 10. apr 2018
Selline kogemus-ükskord sai näpuka tõttu makstud 1 sent väiksem arve,kui pidi. nädal hiljem potsas postkasti kuri kiri-makske võlg ära,muidu antakse inkassosse. Uurin ruttu asja,et omateada on arved makstud. Ja siis selgus kole ja ehmatav tõsiasi-ma olen X firmale võlgu tervelt 1. sendi. Tule jumal appi. No maksin muidugi ära.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis