Saated

"Klassikatähtede" värvika neljanda saate võitis pianist Arko Narits  (11)

Ohtuleht.ee, 16. märts 2018, 22:32
 
Tänases "Klassikatähtede" võistlusvoorus tuli osalejatel end harjumuspärastest raamidest lahti raputada ja välja tuua oma talendi varjatud pool, esinedes koos täiesti ebatraditsioonilise partneriga.  Mängukaaslased olid võistlejate endi valitud, akrobaadist tantsijate ja valguskunstnikeni. Teise ülesandena tuli muusikutel helides elama panna stseenid Theodor Lutsu mängufilmist "Noored Kotkad".

Televaatajate ja žürii häälte liitmisel osutus neljanda saate säravaimaks Arko Narits.
 
Esitustesse tõid särtsu iluvõimleja Aia Adele Narits, Fire Factory tulekeerutajad, balletiartist Brandon Alexander, näitleja Grete Jürgenson, helilooja Margo Kõlar koos voltimismasina ja elektroonikaseadmetega ning võistlustantsija Liina Kask.
 
Saatest lahkus viiuldaja Linda-Anette Verte.

Samal teemal

Žürii liikme Juhan Tralla hinnangul on "Klassikatähtede" sarjal oma sisemine elu ja loogika. "Me peame aktsepteerima selle kulgu ja nautima selle protsessi ilu ja valu. Minu jaoks isiklikult oli Linda-Anette väljalangemine tõeline traagika", kahetses Tralla. "Tõsi, tänases saates ei suutnud ta nii hiilata kui varem, kuid oleksin kindlasti lootnud teda näha finaalis. Kui publik nii hääletas, siis meie asi on seda aktsepteerida ja anda endale aru, et see sari on kõigest üks mäng. Kunst on alati vaieldav", ütles Tralla.

Sel korral žüriis külalisliikmena osalenud viiuldaja ja piiride ületaja Andres Mustoneni sõnul toimub kunstis raamidest väljumine lakkamatult. "Kunst iseenesest on igapäevasusest väljas. Iga esitus on väljumine sellest, mis on eelnevalt välja kujunenud. Tõeline kunstnik on see, kes ei sarnane kellegagi. Täna nähtud erinevate žanrite kooslused on kõigest väikesed ja välised sammud", leidis Mustonen. "Paremini avaldus noorte muusikute loovus teises, filmi helindamise ülesandes", lisas ta tunnustavalt.

Võistlejate paremusjärjestus neljandas saates:

1. Arko Narits (klaver), 2. Ingely Laiv (oboe), 3. Tanel-Eiko Novikov (löökpillid), 4. Sven-Sander Šestakov (klaveri), 5. Johannes Põlda (viiul), 6.Linda-Anette Verte (viiul)

11 KOMMENTAARI

k
Killuke 18. märts 2018, 11:34
Räige meelelahutus, kus kasutatakse ära Eesti kõige andekamaid noori. Seekordne žürii, kus üks nuusutab sokke ja on joviaalselt armuline, teise hinnet...
(loe edasi)
h
Hiiumaa mees 18. märts 2018, 08:46
Meeldivad noored inimesed kõik ja mängivad ka ilusasti pilli. Elu on aga nõndamoodi sätitud, et kõik ei saa võitjad olla. Neil verinoortel muusikutel ...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee