Tänases "Klassikatähtede" võistlusvoorus tuli osalejatel end harjumuspärastest raamidest lahti raputada ja välja tuua oma talendi varjatud pool, esinedes koos täiesti ebatraditsioonilise partneriga.  Mängukaaslased olid võistlejate endi valitud, akrobaadist tantsijate ja valguskunstnikeni. Teise ülesandena tuli muusikutel helides elama panna stseenid Theodor Lutsu mängufilmist "Noored Kotkad".

Televaatajate ja žürii häälte liitmisel osutus neljanda saate säravaimaks Arko Narits.
 
Esitustesse tõid särtsu iluvõimleja Aia Adele Narits, Fire Factory tulekeerutajad, balletiartist Brandon Alexander, näitleja Grete Jürgenson, helilooja Margo Kõlar koos voltimismasina ja elektroonikaseadmetega ning võistlustantsija Liina Kask.
 
Saatest lahkus viiuldaja Linda-Anette Verte.

Žürii liikme Juhan Tralla hinnangul on "Klassikatähtede" sarjal oma sisemine elu ja loogika. "Me peame aktsepteerima selle kulgu ja nautima selle protsessi ilu ja valu. Minu jaoks isiklikult oli Linda-Anette väljalangemine tõeline traagika", kahetses Tralla. "Tõsi, tänases saates ei suutnud ta nii hiilata kui varem, kuid oleksin kindlasti lootnud teda näha finaalis. Kui publik nii hääletas, siis meie asi on seda aktsepteerida ja anda endale aru, et see sari on kõigest üks mäng. Kunst on alati vaieldav", ütles Tralla.

Sel korral žüriis külalisliikmena osalenud viiuldaja ja piiride ületaja Andres Mustoneni sõnul toimub kunstis raamidest väljumine lakkamatult. "Kunst iseenesest on igapäevasusest väljas. Iga esitus on väljumine sellest, mis on eelnevalt välja kujunenud. Tõeline kunstnik on see, kes ei sarnane kellegagi. Täna nähtud erinevate žanrite kooslused on kõigest väikesed ja välised sammud", leidis Mustonen. "Paremini avaldus noorte muusikute loovus teises, filmi helindamise ülesandes", lisas ta tunnustavalt.

Võistlejate paremusjärjestus neljandas saates:

1. Arko Narits (klaver), 2. Ingely Laiv (oboe), 3. Tanel-Eiko Novikov (löökpillid), 4. Sven-Sander Šestakov (klaveri), 5. Johannes Põlda (viiul), 6.Linda-Anette Verte (viiul)

Jaga artiklit

11 kommentaari

K
Killuke  /   11:34, 18. märts 2018
Räige meelelahutus, kus kasutatakse ära Eesti kõige andekamaid noori. Seekordne žürii, kus üks nuusutab sokke ja on joviaalselt armuline, teise hinnete tase on sama mis tase muusikuna ja kolmas veidi piinlikku olukorda pandud. Ma ei räägi mobiilifirmade teenistusest, sest iga kõne maksis üle euro. Hääletuse hinnete saak oleneb igatahes mitte esineja võimekusest vaid millestki ... Võib olla oleks Haridusministeeriumil mõtlemise koht. Muusikaharidus Eesti rahva seas tundub olevat hale ehk kehvakene.
H
Hiiumaa mees  /   08:46, 18. märts 2018
Meeldivad noored inimesed kõik ja mängivad ka ilusasti pilli. Elu on aga nõndamoodi sätitud, et kõik ei saa võitjad olla. Neil verinoortel muusikutel on ju kõik veel ees. Jõuavad nii võita kui kaotada. Edu neile sellel teel. Mis puutub saatesse, siis olen nõus nendega, kes ütlevad, et üks vähestest nauditavatest saadetest televiisurikasti sees.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis