Siim Kiisler (Arno Saar)

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) ja riigihalduse minister Jaak Aab (KE) rõhutasid saates "Foorum", et tehase jaoks ei ole kindlat asukohta veel paika pandud ning Tartu linn ei saa tehase osas kõneleda kõigi omavalitsuste nimel.

Kiisler selgitas saates, et eriplaneerigu kehtestamise sammud on seaduses väga täpselt lahti seletatud ning riik ja Tartu linn peavad lähtuma oma tegevuses seadustest, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Tartu linnavolikogu ei saa ka töötada niimoodi, et oh, meile siin ei meeldi, arendaja tuli mingi ettepanekuga sisse, mulle ei meeldi. Samamoodi tuleb järgida seadust, anda võimalus arendajale, teiselt poolt viia läbi avalikustamine, kuulata ära arvamused, vajadusel teha keskkonnamõjude hindamine ja selle pealt teha põhjendatud otsus. Ka eriplaneeringu osas peavad otsused olema põhjendatud," rääkis ta.

Jaga artiklit

80 kommentaari

E
Ew  /   07:56, 15. märts 2018
Tartu teadlased saavad kindlasti kõnelda kogu Eesti nimel.
Kiisler on vist suurushullustuses saanud.
O
On   /   19:58, 14. märts 2018
halb lugeda sellise ülbe enesekindlusega kohalikku võimu halvustavat arvamust. Eriti veel keskkonnaministri sulest. Kohaliku võimu üks ülesannetest on ka oma valdusalade inimeste terve elukeskkonna eest seismine. Kust kohast tuleb see eriplaneering kohale mida minister väidab isegi kindlalt määratlematta olevat? Vägisi tekib mulje, et teatud poliitikutel on taskud täis ja suu kinni. Et lihtsalt aeti asju erapoolikult ja ei usutud inimeste ja Tartu linnavalitsuse võimast vastuseisu Köögertalidele ja Kaval- Antsudele. Loodeti, et kõik lahtub. Õnneks on inimesed südikamateks muutunud. Ka meie pere on igal meeleavaldusel käpp. Iga okas loeb!!!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis