Siim Kiisler (Arno Saar)

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) ja riigihalduse minister Jaak Aab (KE) rõhutasid saates "Foorum", et tehase jaoks ei ole kindlat asukohta veel paika pandud ning Tartu linn ei saa tehase osas kõneleda kõigi omavalitsuste nimel.

Kiisler selgitas saates, et eriplaneerigu kehtestamise sammud on seaduses väga täpselt lahti seletatud ning riik ja Tartu linn peavad lähtuma oma tegevuses seadustest, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Tartu linnavolikogu ei saa ka töötada niimoodi, et oh, meile siin ei meeldi, arendaja tuli mingi ettepanekuga sisse, mulle ei meeldi. Samamoodi tuleb järgida seadust, anda võimalus arendajale, teiselt poolt viia läbi avalikustamine, kuulata ära arvamused, vajadusel teha keskkonnamõjude hindamine ja selle pealt teha põhjendatud otsus. Ka eriplaneeringu osas peavad otsused olema põhjendatud," rääkis ta.

Jaga artiklit

80 kommentaari

P
patrioot  /   08:55, 19. märts 2018
Tselluloositehas tuleks ehitada Ülemiste Tehnoparki. Raudtee kohe kõrval, vett Ülemiste järves piisavalt, tööjõudu peaks ka jätkuma ning sadam kustkaudu valmistoodangut eksportida (mida Tartus pole) kiviviske kaugusel. Võimalus ka lennukiga transporida,
E
Ew  /   07:56, 15. märts 2018
Tartu teadlased saavad kindlasti kõnelda kogu Eesti nimel.
Kiisler on vist suurushullustuses saanud.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis