Kuidas teha nii, et meie inimeste elusügis oleks väärikas, et me tunneksime end hoitud ja armastatuna ka kõrges eas? See on teema, mille tähtsust on raske alahinnata.

Kanadas, Torontos elavad eestlased saavad väärikalt vananeda aga oma rahvuskaaslaste seltsis Ehatares, kusjuures, seal elavad eakad on kõik eestlased.

Seal veedab oma vanaduspäevi ka legendaare helilooja, maestro Roman Toi, kes on peaaegu kaks aastat vanem kui Eesti vabariik- Toi saab tänavu suvel juba 102-aastaseks.

Jaga artiklit

10 kommentaari

E
eks nooremate  /   10:20, 13. märts 2018
generatsioonide asi olegi tulla ja tee sillutada, et ka vanemad järele tuua. Enamasti aga ei soovita. Ju siis ei olda kindel, et hakkama saadakse. See on vast peamine asi.
Y
yy  /   06:52, 12. märts 2018
miks nad siia ei tule?
Miks sina, vana inimene ei taha oma korterit vahetada kui oled vana ja ei vaja nii suurt korterit, tahaksid elukohta, mis oleks loodusele lähemal, jne.?
Sest muudatused on jõukohased noorematele - uued naabrid, võimalikud probleemid, ka kõige pisemad probleemid, mis igal juhul kolimisega uue koduga, ümbritsevate inimestega seonduvad, jne.
Aga neil oleksid Eestis muudatused liiga suured, aina üllatused ka kõige igapäevasemates asjades ja selleks peab olema jõudu, närvikulu. Vanadus nõuab stabiilsust kõige lihtsamates asjades.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis