Eesti

FOTOUUDIS | OIH! EKRE tellis teleekraanile kirjavigase õnnitlusreklaami (27)

Toimetas Helen Pentsa, 20. veebruar 2018, 11:49
Foto: Marilis Uibo
Vahel ikka juhtub, et mõeldakse parimat, ent välja kukub nii nagu ikka. Nii juhtus ka Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE), kes tellis teleekraanile Eestit juubeli puhul õnnitleva reklaami, milles trükivigu rohkem kui üks.

Reklaamis riivab silma üks ilmselge komaviga. Lisaks on tehtud apsakas ka erakonna noorteühenduse kirjapildis – Sinise Äratuse asemel on kirjas hoopis Sinine Ärtaus. Prohmakas on jõudnud ka populaarsesse Facebooki-kommuuni, kuhu on koondatud reklaami- ja ajakirjanduspärleid nii Eestist kui välismaalt.

Foto: Marilis Uibo

EKRE pole ainus, kes on oma reklaamides keelereeglite vastu eksinud. Mäletavasti tekitasid möödunud sügise eel palju kõneainet keskerakondlasest riigikogu liikme Märt Sultsi reklaamplakatid, millega endine koolipapa soovis koolilastele head õppeaasta algust. Sults toona vigu ei tunnistanud ja ütles, et tema pani kirja kiillause.

Samal teemal

26. veebruar 2018, 23:07
EKRE käilakujud meedianõunik Kadri Paasi lahkumisest: ega meil pole siin saientoloogide sekt, et minna tuleb ainult jalad ees
22. veebruar 2018, 16:39
JÄLLE VIGA! Hümniseaduse eelnõu seletuskirjas on Eesti Vabariigi väljakuulutamise kuupäev vale
21. veebruar 2018, 19:36
PIINLIK PILT | Hümni kaitsev EKRE kirjutas poliitreklaamis hümni pealkirja ja autori nime vigaselt

27 KOMMENTAARI

h
huvitav 22. veebruar 2018, 19:22
Kirjavigade kallal näägutajatest vähemalt pooled kirjutavad veel suuremate kirjavigadega. Huvitav, kas taotluslik?
n
ninanips 21. veebruar 2018, 16:34
Küllap trükkijate hulgas keegi EKRE vastane või kirjaoskamatu robot. Imelik, et keegi tegijatest selliseid vigu ei märka.
Loe kõiki (27)