Mailis Reps lapsega (Teet Malsroos)

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps väljendas mõtet kaotada koolilaste kodutööd. Õpetajad ega lapsevanemad seda aga heaks ei kiida. Repsi sõnul mööduvad nädalavahetused nende kuuelapselises peres aga sageli tülitsedes ning tundide viisi õppides.

"Meil nädalavahetuseti on tundide viisi õppimist, ei olegi kahtlust, et mõned nendest asjadest on põnevad, teatud projektide tegemine. Näiteks soolakristalle tegime kogu perega koos ja kõigil oli suur põnevus ja ärevus. Või kui pidime loodusvaatluseid tegema, siis oli hasart, kes kõige esimesena midagi märkab. Aga sellist rutiinset tegevust on ka ikka väga väga palju. Pigem on see sellise tüli ja mitte väga mõnusa nädalavahetuse õhkkonna looja," nendib teadus- ja haridusminister. 

Repsi sõnul vajavad tema lapsed enim abi vene keeles.

"Inglise keel tuleb uksest ja aknast, vene keelega on side veidi keerulisem ja ta on lihtsalt keerulisem aine," sõnab ta.

Jaga artiklit

16 kommentaari

V
valiks  /   20:30, 13. veebr 2018
mõne mitteeliitkooli. Soovi asemel redelil kõrgemale ronida ja allumistele kaela lasta tuleb vist oma võimekust ja laste toimetulekusuutlikkust reflekteerida. Üle oma varju ei hüppa keegi, kuigi riigi teenistuses olles on eeliseks transpordiküsimuste lahendamine võimeka tööandja ehk rahva poolt. Peaks olema hulk aega tegevuste planeerimiseks ja õppimiseks kokku hoitud, kui privaatbuss viib-toob.
P
Poolt  /   19:35, 13. veebr 2018
Pooldan Repsi ettepanekut! Nädalavahetus jäägu puhkuseks nii lapsele kui ka lapsevanemale! Kellel isu võib vabatahtlikult õppida. Rohkem rõõmsaid ja stressivabu peresi! :)

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis