Mailis Reps lapsega (Teet Malsroos)

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps väljendas mõtet kaotada koolilaste kodutööd. Õpetajad ega lapsevanemad seda aga heaks ei kiida. Repsi sõnul mööduvad nädalavahetused nende kuuelapselises peres aga sageli tülitsedes ning tundide viisi õppides.

"Meil nädalavahetuseti on tundide viisi õppimist, ei olegi kahtlust, et mõned nendest asjadest on põnevad, teatud projektide tegemine. Näiteks soolakristalle tegime kogu perega koos ja kõigil oli suur põnevus ja ärevus. Või kui pidime loodusvaatluseid tegema, siis oli hasart, kes kõige esimesena midagi märkab. Aga sellist rutiinset tegevust on ka ikka väga väga palju. Pigem on see sellise tüli ja mitte väga mõnusa nädalavahetuse õhkkonna looja," nendib teadus- ja haridusminister. 

Repsi sõnul vajavad tema lapsed enim abi vene keeles.

"Inglise keel tuleb uksest ja aknast, vene keelega on side veidi keerulisem ja ta on lihtsalt keerulisem aine," sõnab ta.

Jaga artiklit

18 kommentaari

E
euroopa liidu keeled  /   18:20, 27. märts 2018
miks peab koolis kohustuslik olema vene keel, sest reps arvab nii, seda ei tahagi õpilased õppida,sest see on sama keeruline kui hiina keel, õpilased on huvitatud soome, rootsi ja saksa ning põhiliselt muidugi ingliskeelest, sest saksamaale ja rootsi, soome saab ülikooli minna, aga mis me vene keelega peale hakkame, kas kuulame propagandat, seda on mõttetu õppida, sest see pole euroopa liidu keel.
  /   18:12, 27. märts 2018
ei ole just teravad pliiatsid siis, kui õppida ei viitsi

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis