TÕSIELUSAATEST REKLAAMITÄHEKS: "Maamees otsib naist" Ülle pisarateni liigutatud ahastus kodumaa ilu üle leidis tee 2013. aasta kõige vaadatumasse reklaami. (Kuvatõmmis videost)

Õhtulehe toimetuse poole pöördus hämmeldunud lugeja, küsimusega, miks pole telekanalite järelvaatamistest võimalik tagantjärgi kaasa elada tõelistele retrosaadetele nagu "Maamees otsib naist" ja "Naistevahetus".

Lugeja kirjutab nõnda: "Nimelt ei ole võimalik internetist leida "Naistevahetuse" või "Maamees otsib naist" salvestusi. Tahtsin ennast kosutada Eesti klassikaliste tõsielusarjadega, ent TV3 play rakenduses on saadaval ainult "Naistevahetuse" kaks viimast hooaega. Kahjuks olid need viimased kaks, vähemalt minu arust, seeria kõige nõrgemad. Minu jaoks on toonased saated nii-öelda Eesti televisiooni kuldaeg ehk need kaks saadet on nostalgialood sellest, kuidas Rutt ei tahtnud naiseks tulla. Ununematu tsitaat: "Eestimaa on nii ilus" jpt teised lood, mis on seotud "Maamees otsib naist" saatega.

"Naistevahetuse" alguasajast rääkimata - kõik tegelased, situatsioonid ja mured olid emotsioonidest nii täis pikitud, et toona sai higiste peopesadega vaadatud telekat ning mõeldud: see on parim saade. Ja nagu avastan, siis täna polegi võimalik järelvaadata kumbagi sarja. Mis värk on? Telekanalid kulutavad iga aasta sadu tuhandeid, et luua uut contenti, ent arhiivis seisavad unustamatud lood, mida kellelegi ei näidata."

Tuleb välja, et põhjus, miks retrosaadete varaseid hooaegu veebist vaadata ei saa, on üsna lihtne ja loogiline. Kanal 2 programmi koordinaator Pille-Mai Helemäe sõnab, et vanemate saadetega on seotud nii lepingulised kui tehnilised võimalused.

"Igapäevaselt lisandub Kanal 2 VeebiTV-sse uut sisu ligi 20 tundi ja juba praegu on valikus enam kui 450 erinevat saadet rohkem kui 8000 episoodiga. Nende seas nii kodumaised saated/sarjad, mitmed välismaised sarjad, aga piiratud mahus ka Kanal 2 kullafondi kuuluvaid saateid," sõnab ta. Vanemate saadete valikut mõjutavad ühelt poolt saadetega kaasnevad lepingulised õigused, aga ka tehnilised võimalused.

"Paljud saated pärinevad ajast, mil puudus digitaalne salvestusvõimalus, aga tegeleme jooksvalt arhiivi digitaliseerimisega ja sellega, et ka arhiivi sisu muutuks VeebiTVs nähtavaks. Heaks näiteks on menusari "Ühikarotid", mis on täismahus VeebiTV-s olemas ja mille vastu on ka vaatajatel suur huvi," lisab ta.

Laias laastus sarnased põhjused on ka telekanalil TV3. ""Naistevahetuse" esimest hooaega pole kahjuks digitaalsel kujul enam saadaval," sõnab telekanali pressiesindaja Kadi Poll.

Jaga artiklit

5 kommentaari

F
fänn  /   18:37, 13. veebr 2018
Farmi ja Baari realityd nähtavaks!
L
Laotuse vapustaja  /   18:02, 13. veebr 2018
"Heli jälg" ja "Jupiter" koos Ahto Vesmesega.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis