TV Uudised

TV3 VIDEO | Arst vaktsiinivastastest: nad ei ole üldse meditsiiniinimesed ja sageli mõtlevad mütoloogiliselt (43)

Toimetas Silja Ratt, 11. veebruar 2018, 19:08
Matti Maimets MARGUS ANSU/Postimees
Nii Eestis kui mujal maailmas on üha häälekamalt end kuuldavaks tegemas vaktsiinivastased, kelle põhjendused ja hirmujutud on pannud paljusid teisi vanemaid oma laste vaktsineerimisest loobuma. Seetõttu on Eruoopas hakanud levima rasked nakkushaigused, mis olid juba muidu unustusehõlma vajunud. Tihti ei suuda ka arstid vanemaid ümber veenda ning lähevad nendega lihtsalt konflikti. Mis oleks lahenduseks?

"Vaktsiinivastaste puhul on selline fenomen, et nad sulgevad ennast sellistesse filtrimullidesse ehk nad tarbivad seda infot, mida nad soovivad tarbida. Selleks on vaktsiinivastased grupid Facebookis, on teatud meedia, mida nad tarbivad. Seal grupis sees olles on üsna raske näha seda teist poolt," rääkis "Seitsmestele uudistele" Marilin Noorem, kes uuris oma magistritöös laste vaktsineerimist.

Vaktsiinivastasus on viinud vaktsineerimise populaarsuse langemisele nii Eestis kui ka mujal maailmas. Seetõttu on hakanud tagasi tulema rasked nakkushaigused, mis olid juba unustusehõlma vajumas. Näiteks suri Euroopa liidus möödunud aastal 34 last leetritesse.

Infektsioonihaiguste dotsendi Matti Maimetsa sõnul peaks selline leetrisurmade arv kuuluma paarisaja aasta tagusesse aega. "Meie baseerume teadusuuringutel ja need ütlevad, et vaktsiinid on äärmiselt ohutud," rääkis Maimets ja lisas, et vaktsiinivastased on sageli meditsiinikauged ning mõtlevad mütoloogiliselt.

Samal teemal

20. veebruar 2018, 10:00
Kas vähi vastu saab vaktsineerida?
7. veebruar 2018, 09:02
Õpetaja propageeris bioloogiatunnis vaktsiinivastasust

43 KOMMENTAARI

m
Meediku Seisukoht 19. veebruar 2018, 10:03
Vaktsineerimiste osas peaks võidule pääsema põhimõte: kuna igasugune organismi reaktiivsuse ja resistentsuse muutmine on seotud riskiga, siis vaktsine...
(loe edasi)
a
aga minul 12. veebruar 2018, 17:21
on selline kogemus,et minu töökaaslased vaktsineerisid ennast linnugripi vastu aga minul jäi vaktsiin tegemata,kõik olid haiged aga mina olin terve,ma...
(loe edasi)
Loe kõiki (43)

Sisuturundus

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2505
levi@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee