2
fotot
Raivo Aeg (Teet Malsroos)

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni juhid leiavad, et Mart Helme väited Eesti poliitika mõjutatusest eriteenistuste poolt kuuluvad fantaasia valdkonda ja EKRE juht põhjendab sellega oma läbikukkumist presidendi valimistel.

"Eks ta peab millegagi põhjendama praktiliselt läbikukkumist presidendi valimistel. Ja see on üks argument, millega oma ebaõnnestumist põhjendada," kommenteeris riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni esimees endine kaitsepolitsei peadirektor Raivo Aeg ERRi uudisportaalile.

Mart Helme ütles ERRile antud intervjuus, et Eesti enda eriteenistused sekkusid viimastesse presidendivalimistesse. Samuti, et igas erakonnas on inimesed, kes käivad eriteenistustes regulaarselt partei asjadest aru andmas.

"Olles ise töötanud 20 aastat õiguskaitseorganites ja tänasel päeval olles riigikogu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni liige ja aseesimees puudub minul küll selline informatsioon, et Eesti Vabariigi eriteenistused kuidagi suunaksid või annaksid juhiseid poliitiliste juhtkondade tegevuseks või otsuste tegemiseks," kommenteeris endine siseminister ja praegune riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni aseesimees Kalle Laanet.

KALLE LAANET (Alar Truu)

Jaga artiklit

19 kommentaari

A
arvamus  /   18:27, 24. jaan 2018
miks sa ei sure,rämps?
M
muig  /   17:22, 24. jaan 2018
Kui vaadata seda seltskonda, kes presidendi valimistele lubati, elik ref-sotsi jt taoliste sabarakud, siis ütleks, et M H sai korraliku skoori. Aga jah, kena on korrutada mantrat läbikukkumisest, nii... eneseveenmiseks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis