Ilmar Raag (Teet Malsroos)

Meediaekspert Ilmar Raag, kes kirjutas juba 2015. aastal avaldatud arvamusloos, et kõik on propaganda, arutles saates "Suud puhtaks", mis on propaganda.

"Suud puhtaks" seekordseks teemaks on "Kas avaliku raha eest võib osta reklaami ja saateid PBK-s?".

"Üldiselt mulle ei meeldi sõna "propaganda", sest seda kasutatakse väga laialivalguvalt. Praegu on propaganda muutunud sünonüümiks igasugusele kõnele, mis meile ei meeldi. Samal ajal on demokraatia olemuseks see, et me üritame veenda inimesi oma väidetes. See üksteisega väitlemine on igal pool väga selgelt aktsepteeritud," sõnas Raag.

Raag märkis, et demokraatlikud ühiskonnad tegelevad põhjalikult sellega, et oleks tagatud teise poole ära kuulamine.

"Kui vaatame PBK-d, peame ajaloos väikese ekskursiooni tegema. Putini võimule saades lülitati aastatel 1999-2002 tasa kõik föderaalse ulatusega telekanalid, kus olid uudised. Need võeti riikliku kontrolli alla ja praeguse seisuga ei ole Venemaal ühtegi telekanalit, mida ei kontrollitaks. Venemaa riiklike uudiste toimetajad saavad iga nädal Kremlist juhiseid ja seda, mis on peamine narratiiv," seletas Raag.

"Aga seal on teatud duaalsus - loomulikult on vaja raha teenida ja põhisuunis on meelelahutus, mille sisse pannakse ka uudiseid, mida ei saa kontrollimata jätta. See on Putini administratsiooni meediapoliitika alustala," ütles Raag.

Raag lisas, et Vene kanaleid ei peaks ära keelama, vaid me peame olema targemad oma valikute tegemisel.

Jaga artiklit

58 kommentaari

I
IP WZ  /   02:14, 12. jaan 2018
Jõudu Ilmar!
A
aga  /   15:29, 11. jaan 2018
milleks imestada.ERRist on saanud vihakõnede edastaja oma rahva vastu,rumaluse ja perverssuste propagagandamasin,mis ei kohku ka valetamise ees.Vene kanalid on huvitavad,sest inimestel on huvitav kuulata ka tõde teisest vaatevinklist,nagu nõukaajal oli huvitav ameerika häält kuulata.Meil sisseostetud lääne meelelahutussaated on täis totrusi ja maitselagedust.Eesti on väike riik ja tema ei peagi võistlema suurriikide meediaga.Piisab kohalikest uudistest ja ilmateatest.Miilleks väiksel rahval raha põletada.Miks peaks eesti meedia venelastele meeldima,kui isegi eestlastele ajab see sisu oksele.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis