Kõik TV uudised

„Eesti TOP 7“: möödunud aasta menukaim video on meisterjaani „Yomidaiganesmees“ (1)

Toimetas Helen Pentsa, 10. jaanuar 2018, 12:13
meisterjaan ehk Jaan Tätte juunior. Aleksander Puumets
Eile hilisõhtul näidati ETV2 erisaates "Eesti TOP 7: 2017. aasta parimad videod" läbilõiget lõppenud aasta kodumaiste muusikavideote paremikust. Enim hääli kogus etno-tekno ekstsentriku meisterjaani ehk Jaan Tätte juuniori video loole "Yomidaiganesmees".

Poolesajapealine pingerivi selgitati vahemikus 19. detsembrist 7. jaanuarini veebihääletuse teel ligi 170 video vahel, mida 2017. aastal esitleti iganädalases edetabelisaates "Eesti TOP 7". 

"Esmase idee selleks videoks sain ühel psytrance’i festivalil. Oli juba hommik ja mõtlesin, et võiks natuke puhata. Pikutasin mina siis rahulikult ühes puhkamiseks mõeldud majas, kui korraga tormas sisse üks palja ülakehaga noormees, kes hakkas peaga vastu seinu taguma, ise samal hüüdes: "Saate aru, mis just oli, no ongi nii, noh... nii ongi, noh!" Proovisime teda kambakesi oma superpositiivsete vaibidega maha rahustada, aga miski ei aidanud – ta justkui ei uskunud, et maailmas võiks eksisteerida veel mõni mõistuslik olend peale tema enese," räägib meisterjaan, kes on ise ka video režissöör, stsenarist, monteerija ning üks tegelastest.

"Pärast seda juhtumit hakkas mind kummitama lause "Yo, mida iganes, mees, kõik on anyway su enda sees!". Ka loo põhiline sündisaund surises juba peas. Tagasi vaadates võiks ehk öelda, et ma tegin selle loo eesmärgiga ravida inimesi, kes on iseendas liiga kindlad. Ka video sai enam-vähem sama põhimõtte järgi tehtud,“ lisab ta.

Video autorid:
Režissöör, stsenarist, monteerija: meisterjaan
Operaator: Sanna Rink
Valgustaja: Kristjan Tenso
Produtsent: Lisa Claudia Carmen Savola
Assistent-kunstnik: Greta Liht
Osades: meisterjaan, Jaakko-Priidik Hallas, Rea Lest, Reeni Painik

"Eesti TOP 7" aasta menukaimate muusikavideote väljaselgitamine toimus juba kaheksandat korda. Kogu 2017. aasta parimate videote TOP50 on vaadeldav SIIN

1 KOMMENTAAR

p
piiks ja puuks 10. jaanuar 2018, 18:41
eesti Top7 menuk on siis üht frfaasi kordav värisev ja tõmblev ullike. ilmselt on noormehel viimane aeg endale mingi elukutse õppida,peatselt kutsutakse MEISTERJAANI HULLJAANIKS

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee